Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejny raz mielecki szpital pierwszy w województwie

„Poddajemy się ocenie aż w 15 obszarach”
Po raz siódmy z rzędu na pierwszym miejscu w województwie, a dziewiąty raz w pierwszej setce najlepszych szpitali w Polsce znalazł się Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.
Tym razem mielecka placówka uplasowała się na 31. miejscu w zestawieniu stu najwyżej ocenionych w kraju przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.

             Sukces szpitala to osiągnięcie całego personelu
- Ta bardzo wysoka lokata i cenny dla nas ranking, dlatego, że poddajemy się ocenie aż w 15. obszarach, m.in. zarządzania majątkiem, stanu budynków, analizowana jest polityka lekami, kwalifikacje personelu, jakość usług, blok operacyjny, system informatyczny, zasilanie w media, schemat rozpatrywania skarg - zauważa Leszek Kołacz, dyrektor szpitala w Mielcu. Podkreśla, że „Rzeczpospolita" wysłała około 1000 ankiet do szpitali, z czego wróciło 250, pozostałe szpitale nie zdecydowały się nawet stanąć w szranki.

Ci, który znaleźli się w pierwszej setce to już rzeczywiście placówki, których wysoki standard jest bezdyskusyjny.

- Fakt, że mielecka placówka znalazła się wśród nich i to jeszcze na doskonałym, 31. miejscu, to z pewnością ogromny sukces, na który złożyła się jednak nie tylko praca dyrekcji, ale całego personelu bez wyjątku: lekarzy, pielęgniarek, techników medycznych, administracji, za co pragnę podziękować. Słowa uznania należą się również władzom powiatu mieleckiego, z którymi współpraca jest ścisła i wzorowa. Dyrekcja szpitala otrzymuje wsparcie i spotyka się z dużą otwartością.

      Ciągle nowości…
Starosta powiatu Andrzej Chrabąszcz komentując to niewątpliwe osiągnięcie mieleckiego Szpitala Powiatowego powiedział m.in.: – Ochronę zdrowia w naszym powiecie od wielu lat traktujemy priorytetowo i miejsce naszego szpitala w rankingu „Rzeczpospolitej” odbieram jako potwierdzenie słuszności przyjętych założeń i podejmowanych kroków.

Spore znaczenie w ocenie naszego szpitala mają także działania modernizacyjne i rozszerzanie palety usług medycznych, choćby tegoroczne dokonania, a wśród nich otwarcie chirurgii naczyniowej, pracowni radiologii zabiegowej (angiografia), zdobycie certyfikatu akredytacyjnego czy zdobycie dwóch certyfikatów ISO. Co ważne, wysoka pozycja szpitala to także efekt postawionej na najwyższym poziomie współpracy samorządowych władz powiatu z jego dyrekcją. Wszystkim tym, których wysiłek składa się na osiągniętą w rankingu pozycję szpitala gratuluję i serdecznie dziękuję – dodaje Andrzej Chrabąszcz.

Aneta Dyka-Urbańska
Rzecznik prasowy
Szpitala Powiatowego
w Mielcu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........