Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Bursaspor wygrał turniej Premier Cup 2012

 Piłkarze Bursasporu wygrali w Łodzi kontynentalny finał Premier Cup 2012. W meczu o pierwsze miejsce Turcy wygrali 1:0 z chorwackim Dinamem Zagrzeb. Na 13, miejscu zakończył UKS SMS Łódź a na 20, Stal Mielec. Łódzki zespół w meczu o 13 miejsce uległ 1:3 słowackiej Żylinie. Stal Mielec w pojedynku o 19 lokatę przegrała natomiast 0:2 z norweskim Vikingiem Stawanger. Dwie najlepsze ekipy z zakończonego w niedzielę łódzkiego turnieju - Bursaspor i Dinamo - zapewniły sobie udział w światowym finale Premier Cup, który zostanie rozegrany w Szanghaju.

Eclipse 500 w Mielcu?

Firma Eclipse Aerospace rozpoczęła przyjmować zamówienia na nowy samolot, który będzie oparty na modelu Eclipse 500, jednak jak zapowiedziała, nowa konstrukcja będzie znacząco zmodernizowana. W wywiadzie udzielonym podczas konwencji NBAA 2011, która w ostatnim czasie miała miejsce w Las Vegas, prezes Eclipse Mason Holland powiedział, że ma nadzieję, iż pierwsze dostawy nowego Eclipse 550 będą realizowane w 2013 r.Według Hollanda, odrzutowiec ten wkrótce powinien stać się wyznacznikiem standardów dla innych producentów maszyn tego typu.

ILO Mielec w projekcie "EduSciense"

Dzięki zainteresowaniu i staraniom nauczycieli geografii, I liceum ogólnokształcące w Mielcu  zostało wylosowane jako jedyne z województwa podkarpackiego do realizacji projektu „Edu Science”, realizowanego przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Projekt służy podnoszeniu kompetencji uczniów z wykorzystaniem nowych metod technologii, np. zajęcia interaktywne przez Internet ze stacją badawczą na Spitzbergenie oraz stacją „Horyzont”.

Wędrówki mieleckich harcerzy

Około stu mieleckich harcerzy ostatni weekend kwietnia spędziło na dwudniowej wędrówce, podczas której poznawali uroki Puszczy Sandomierskiej. Biwak wędrowny „GROM” rozpoczął się w piątek, 27 kwietnia od tradycyjnego, harcerskiego apelu, po którym na biwakowiczów czekało artystyczne wprowadzenie w fabułę biwaku. Jego motywem przewodnim były pirackie opowieści


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........