Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Europa „leśnych dziadków”

Z moim kolegą, będącym w wieku równie szanownym co mój, z którym kiedyś razem budowaliśmy socjalizm w fabryce samolotów, a potem – znowu razem - zaczynaliśmy budować polski kapitalizm, spotkałem się na krótkiej rozmowie „o wszystkim”. Jak budowaliśmy socjalizm, to widać. Natomiast co do budowy kapitalizmu, to nawet nam się to troszkę udało, przynajmniej w przypadku naszego miasta.

Ale dobrze nie jest, podobnie jak z kapitalizmem w całej Europie, która coraz częściej na swoje sztandary wywleka sierp i młot (by nie powiedzieć – młotek), przekonana, że ludziom wszystko się należy. Wszystko, co można nazwać prawami człowieka, a pierwszorzędnym prawem człowieka jest dobre, bogate i lekkie życie.

Łaska przydenta dla Kołacza

Czas mija, czerwiec 2012 roku to już historia a dyrektor Kołacz nadal na stołku.

Ustawa o działalności leczniczej (art. 46. pkt. 2) mówi, że „kierownikiem podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą może być osoba, która (...) nie została prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie", a na dyrektorze Kołaczu ciąży wyrok, po tym jak we wrześniu ub. roku wjechał w autobus mając 3 promile alkoholu we krwi. Sąd skazał go na 3 tysiące zł grzywny, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pokrycie kosztów sądowych w wysokości 500 zł. Tym samym w świetle przepisów ustawy nie może być dyrektorem szpitala. Pan Dyrektor nie ma za grosz Honoru, miał ponad 3 promile, uderzył w autobus 2 osoby były lekko ranne. Nie ma za grosz honoru, powinien dawno już ustąpić.

Kwalifikacja wstępna przyspieszona

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu zaprasza zarejestrowane osoby do udziału w szkoleniach zawodowych przeznaczonych do realizacji w III kwartale 2012 roku.

Od 09.07.2012r. do 03.08.2012r. będzie prowadzony nabór wniosków kandydatów na szkolenie "Kwalifikacja wstępna przyspieszona".

Minister Macierewicz w Mielcu

 13 lipca br. o 17:30 w Auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu ul. Sękowskiego 1 (dawne Kino Bajka) odbędzie się spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem historykiem, Ministrem Spraw Wewnętrznych w 1992r. posłem na Sejm RP, likwidatorem WSI, byłym Szefie Kontrwywiadu Wojskowego.

Od wczesnych lat młodzieńczych działa w opozycji antykomunistycznej, harcerz "Czarnej Jedynki", założyciel KOR, wydawca pisma "Głos".
W Sejmie III i IV kadencji działa w Komisji ds. Służb Specjalnych, gdzie ujawnia afery nielegalnego handlu bronią przez WSI i w Komisji ds. Orlenu, gdzie blokuje sprzedaż Petrochemii Gdańskiej Rosjanom. Z jego inicjatywy Sejm RP uchwala przez aklamację dwie uchwały w obronie polskiej własności wobec żądań niemieckich.

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi gminy MIelec

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM : Uchwałą Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 29 marca 2012 r. w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Mielec
 Od 1.maja 2012 zgodnie z decyzja powiatowego lekarza weterynarii zmienił się podmiot prowadzący mieleckie schronisko dla bezdomnych zwierząt.
Mieleckie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie prowadzi już schroniska, które przejęło miasto/gmina Mielec. Powód?
Ponieważ warunki w jakich żyją zwierzęta w schronisku są fatalne.

Szkoła Podstawowa nr.3 po raz drugi najlepsza na Podkarpaciu!

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr.3 z Mielca powtórzyła sukces z ubiegłego roku, zdobywając pierwsze miejsce pod względem ilości laureatów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Tytułem LAUREATA może poszczycić się 9 uczniów tej szkoły, a tytułem FINALISTY 4 uczniów. W dniu 22 czerwca na uroczystej gali w Rzeszowie dyrektor szkoły Adam Jastrząb otrzymał z rąk Kuratora Oświaty pana Jacka Wojtasa certyfikat " SZKOŁA PRZYJAZNA UTALENTOWANYM UCZNIOM".

"Bezpieczne Wakacje"

Wczoraj rozpoczęły się wakacje. Czas wypoczynku, ale i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na wakacyjny wypoczynek mieleccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje". Działania rozpoczęły się w sobotę 30 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski.

Harcerskie zakończenie roku Hufca ZHP Mielec

W sobotnie popołudnie mieleccy harcerze na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wspólnym apelem oraz ogniskiem zakończyli rok harcerski 2011/2012. Apel kończący rok, który odbył się 23 czerwca poprzedziły gry i zabawy zorganizowane dla zuchów, po których nastąpiła obietnica zuchowa złożona przez członków 6 GZ „Przyjaciele Kubusia Puchatka”

Kolejny sukces Chóru Nauczycielskiego „Akord”

Prezydent Mielca Janusz Chodorowski oraz wiceprezydent Bogdan Bieniek gościli przedstawicieli Chóru Nauczycielskiego „Akord” – zwycięzców XVI Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej “Cantate Deo”.
                     W dniach 22-23 czerwca br. w Kościele Farnym w Rzeszowie miała miejsce kolejna edycja prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Deo" organizowanego przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Diecezję Rzeszowską oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - II koncert

Electric Light Orchestra Klassik - Phil Bates & the Berlin String Ensemble jest to project koncertowy stworzony przez wokalistę i gitarzystę blues - rockowego - Phila Batesa (ur. 30 marca 1953 w Tamworth). Koncert  przedstawia największe przeboje grupy ELO w wykonaniu właśnie tego brytyjskiego wokalisty, jego zespołu oraz kwartetu smyczkowego the Berlin String Ensemble. 

             Koncerty ELO Klassik charakteryzują się niezwykłą energią, prezentując wybuchowe połączenie największych przebojów tej legendarnej grupy, głosu jednego z najwybitniejszych wokalistów blues - rockowych oraz wręcz tańczącego na scenie kwartetu z Berlina.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........