Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Bezpieczne Wakacje"

Wczoraj rozpoczęły się wakacje. Czas wypoczynku, ale i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na wakacyjny wypoczynek mieleccy policjanci ruchu drogowego włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne Wakacje". Działania rozpoczęły się w sobotę 30 czerwca i potrwają do końca sierpnia.

Przez najbliższe dwa miesiące wielu turystów będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski.
Wielu z nich w drodze na miejsce wypoczynku skorzysta z przejść granicznych znajdujących się w naszym województwie. Do tych miejsc przejeżdżać będą również drogami powiatu mieleckiego. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują również stan trzeźwości kierowców.

W trakcie wakacyjnych kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących
  • stan techniczny pojazdów
  • braki w wyposażeniu, w tym dotyczące urządzeń samoczynnie rejestrujących prędkość pojazdu, czas jazdy oraz postoju
  • dobór miejsc postoju w czasie podróży
  • dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze
  • właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży

Policjanci będą też odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą z nimi rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Policja przypomina też, że Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Program I Polskiego Radia, wspólnie z urzędami wojewódzkimi realizują kampanię społeczną, w której zachęcają m.in. kierowców do ujawniania nieprawidłowości w oznakowaniu dróg, powiadamiania o ich złym stanie technicznym oraz np. prowadzonych niebezpiecznych robotach drogowych itp. Działania realizowane są w ramach programu "Razem bezpieczniej".

Mieleccy policjanci zadbają również o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscowościach nasilone zostaną patrole policyjne m.in. przy kąpieliskach i rzekach, wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........