Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Przeciągi Literackie" - konkurs

Czy czujesz czasami nieodpartą potrzebę zapisania czegoś - wrażeń, przemyśleń, odkryć albo opisania zaobserwowanej właśnie sytuacji, ludzkich zachowań, rozmów? Przelewanie emocji na papier przynosi Ci ulgę i sprawia satysfakcję? A może wręcz uskrzydla? Jeśli tak, to nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie.

"Śpiewaj razem z nami" - Przegląd Piosenki Dziecięcej Werdykt

Werdykt jury Eliminacji XXII Przeglądu Piosenki Dziecięcej "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"

JURY w składzie:
Małgorzata Leśniak - muzyk, instruktor Domu Kultury SCK - przewodnicząca jury
Jadwiga Klaus - wieloletni animator teatralny

Po wysłuchaniu 18 uczestników w trzech kategoriach postanowiło nominować do kolejnego etapu konkursu następujące osoby:

W Przecławiu powstanie Orlik

W Przecławiu powstanie nowe, wielofunkcyjne boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012".
Sesji sejmik podkarpacki przyznał blisko 12 milionów złotych na budowę boisk w ramach programów "Moje boisko - Orlik 2012" oraz "Bezpieczne boiska Podkarpacia". W sumie na Podkarpaciu ma powstać w 2012 roku 36 nowych Orlików.

Przedszkolaki i uczniowie laureatami na szczeblu wojewódzkim

25 lutego w Zarzeczu koło Przeworska, odbyło się podsumowanie eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”. W zabytkowym dworku, należącym w przeszłości do rodu Dzieduszyckich wśród uhonorowanych znaleźli się także uczniowie i przedszkolaki z terenu powiatu mieleckiego.

Od dziewięciu lat konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych powiatu mieleckiego. Duża w tym zasługa prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego w Mielcu Franciszka Augustyna, nauczycieli, instruktorów, dyrektorów przedszkoli, szkół oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych i kulturalnych.

Dookoła świata z Koziołkiem Niematołkiem

Krakowski Teatr ART-RE Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii w Krakowie już od kilku lat odwiedza dzieci z tuszowskiej gminy w ramach„ Grochowskich spotkań z teatrem dla najmłodszych” organizowanych przez Dom Kultury w Grochowem. 27 lutego na spektakl pt. „Koziołek Niematołek” przyjechało 200 dzieci z Malinia, Czajkowej, Jaślan i Tuszowa Narodowego wraz z opiekunami i nauczycielami.

Gminny Zakład Aktywności Zawodowej w Maliniu będzie się reklamował w Telewizji Polskiej.

W środę w siedzibie Telewizji Polskiej w Rzeszowie odbyła się prezentacja spotów reklamowych zakładów aktywności zawodowej z Podkarpacia, wyprodukowanych w ramach projektu realizowanego przez Inkubator Zakładów Aktywności Zawodowej Województwa Podkarpackiego. W pokazie reklamówek poza przedstawicielami zaz-ów, wziął również udział Mirosław Karapyta Marszałek Województwa, Mariusz Mituś Przewodniczący Zarządu Koła PSOUU, a także Włodzimierz Rudolf dyrektor TVP Rzeszów.

Gminny festiwal piosenki angielskiej

17 lutego 2012 r. w Publicznym Gimnazjum im. Wincentego Witosa w Pławie odbył się Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 9:00 pokazem nowoczesnych tańców w wykonaniu grup tanecznych z gimnazjum w Pławie.
Najmłodszą kategorię wiekową reprezentowały szkoły z Borowej i Glin Małych. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyła Oliwia Kalicka z Borowej oraz duet Marcelina Pietruszka i Weronika Maj z Glin Małych.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji w 2012r Gminy Radomyśl Wielki

W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2012r. zadań z zakresu kultury fizycznej, sportu i rekreacji zgodnie z postępowaniem przeprowadzonym w dniu 24.02.2012r. przez komisję konkursową, która dokonała oceny ofert pod względem formalnym i merytorycznym, celem ich zaopiniowania – przyznaje dotacje następującym organizacjom:

Przygotowanie do przyjmowania wniosków w kampanii 2012 Informacja ARiMR

W związku ze zbliżającym się terminem przyjmowania wniosków w ramach kampanii 2012 roku Mieleckie Biuro Powiatowe ARiMR w Mielcu informuje, że w dniu 7 marca 2012 roku o godzinie 9.00 na sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu ul. Sękowskiego 2b odbędzie się spotkanie, na którym rolnicy będą mogli uzyskać stosowną wiedzę o możliwości pozyskania środków w ramach działań, które będą obsługiwane przez ARiMR.

Bezpłatne konsultacje na temat pozyskiwania środków finansowych w ramach dotacji unijnych dla przedsiębiosców

14.03.2012r. – PUNKT INFORMACYJNY O DOTACJACH UNIJNYCH DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Gmina Mielec zapraszają przedsiębiorców do udziału w BEZPŁATNYCH KONSULTACJACH z udziałem eksperta, dotyczących istniejących możliwości pozyskania środków finansowych z funduszy UE na rozwój działalności gospodarczej.

Jubileusz pożycia małżeńskiego

jubilaci

Jubileusze małżeńskie są organizowane przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego od kilku lat, mają też szczególną oprawę, odbywają się w zabytkowych wnętrzach Dworku Oborskich w Mielcu. Para małżeńska Państwo Danuta i Józef Zarembowie - mieszkańcy Podleszan, świętowali swój Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego podczas uroczystości zorganizowanej w dniu 29 lutego 2012 r.

Zostali odznaczeni „MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE" nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Konferencja „Prawa Ofiar Przestępstw” na Uniwersytecie Rzeszowskim

konferencja na URz
28 lutego odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim konferencja pt. „Prawa Ofiar Przestępstw”, która stanowiła swoiste podsumowanie i zakończenie Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. Wśród uczestników konferencji znaleźli się Wicemarszałek Anna Kowalska, przedstawiciele władz uczelni i instytucji zajmujących się pomocą dla ofiar przestępstw, kadra naukowa, prokuratorzy oraz studenci.

Licealiści coraz częściej rezygnują z religii. Nawet ci, którzy wierzą w Boga

Na lekcji religii - zaledwie kilka osób. Reszta na etyce?
czytaj dalej


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........