Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

XXV Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

16 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbył się XXV Wojewódzki Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Przez 24 lata impreza była organizowana
przez Zespół Szkół Specjalnych w Mielcu. Cieszyła się wielkim powodzeniem i dawała wymierne efekty. Została doceniona przez kapitułę konkursu „Orlen – bezpieczne drogi” wysoką nagrodą pieniężną. Po włączeniu ZSS w struktury Ośrodka, nauczyciele postanowili kontynuować tradycje i przeprowadzać nadal konkurs

Uważajmy na zwierzęta w upalne dni

Za nami kilka upalnych dni. Przed nami kolejne. Pamiętajmy, aby w tym okresie zwracać szczególną uwagę na zwierzęta, którymi się opiekujemy. Zgodnie z obowiązującą ustawą, wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu, może być potraktowane jako znęcanie się nad nimi i jest zabronione.

Na największe niebezpieczeństwo narażone są nasze czworonogi, tj. psy, koty. Często zapominamy o nich, pozostawiając je np. w zamkniętym pojeździe na parkingu lub przywiązując do ogrodzeń i latarni.

„...To człowiek człowiekowi jest najbardziej potrzebny…”

Jak co roku, w maju odbywają się strażackie uroczystości, święta, zbiórki. Istniejąca od 20 lat Państwowa Straż Pożarna w Mielcu świętowała 18 maja w piątek. Na uroczystej zbiórce na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej numer 2 w mieleckiej specjalnej strefie ekonomicznej, zebrali się nie tylko strażacy, ale też samorządowcy, politycy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, instytucji i firm.

3 x taniec


Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków tańca na wyjątkowe widowisko w wykonaniu Grupy Tańca "BEZNAZWY", Teatru Tańca "AleToNic" oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego "FLAMINGI".

"3 x TANIEC" to trzy zespoły, trzech instruktorów i trzy różne spojrzenia na taniec.
Młodzi artyści językiem tańca opowiadać będą historie, które zrodziła wyobraźnia.
Tancerze zaprezentują min. choreografie : "Szach Mat", "Dotykać ziemi i sięgać nieba", "Tyłem do przodu" oraz wiele innych.
Ten taneczny pokaz charakteryzować będzie różnorodność styli tanecznych, oryginalność kostiumów scenicznych oraz niepowtarzalna muzyka, która towarzyszyć będzie tanecznym prezentacjom.

Taneczny Bukiet dla Mamy

EuroFlorist - wyślij kwiaty na Dzień Matki!
Samorządowe centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncert pn. "Taneczny Bukiet dla Mamy" w wykonaniu zespołów tanecznych z SCK i SP Nr 1: "Feniks", "Tęczowa Gromada", Teatr Tańca "AleToNic", Klasy taneczne SCK i SP 1 oraz gościnnie Stowarzyszenie Seniorów ZPiT "Rzeszowiacy" Koncert odbędzie się 26 maja 2012 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. 
Ten niezapomniany prezent dla wszystkich Mam kosztuje jedynie 5 zł. Zapraszamy!!!

Polska wygrała EURO 2012

Były fantastyczne strzały i rewelacyjne parady bramkarzy, były niesamowite emocje i medale. Wszystko to podczas pierwszych Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej, gdzie w role europejskich reprezentacji wcieliły się przedszkolaki z Mielca i Dębicy.

Organizatorem mieleckiego Mini Euro 2012 było Przedszkole Miejskie nr 1 im. Kubusia Puchatka. Jak podkreśla dyrektor przedszkola Grażyna Stachowicz, imprezę przygotowali wszyscy, nauczyciele, dzieci i rodzice. Efekt był znakomity, bo na starcie stanęło 13 mieleckich przedszkoli i jedno, niepubliczne z Dębicy.

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (foto)

Rzymskokatolicka parafia w Mielcu w dekanacie Mielec - Południe. Historia parafii jest stosunkowo krótka. Powstała ona bowiem w sierpniu 1987 r. na terenie nowo powstającego osiedla Smoczka w Mielcu.  J.E. Abp Jerzy Ablewicz wydał dekret erekcyjny, na mocy którego została powołana parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej z części parafii św. Mateusza i parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swym zasięgiem obejmuje wschodnią część miasta - Smoczkę i Dziubków. Początkowo opiekę duszpasterską sprawował wikariusz parafii matki Bożej Nieustającej Pomocy Ks. Kazimierz Skrzypek. Pierwszym proboszczem został Ks. Stanisław Składzień - wikariusz z Gorlic, pochodzący z Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie koło Dębicy.

Benefis Jerzego Mamcarza. Mielec

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zorganizowało BENEFIS Jerzego Mamcarza z okazji 40-lecie pracy artystycznej. Koncert odbył się 11  maja  2012 roku, o godz. 19:00, w sali widowiskowej Domu Kultury SCK  w  Mielcu.


W koncercie Jubileuszowym z okazji 40-lecia pracy artystycznej Jerzego Mamcarza udział  wezmą Marek Bałata, Krzysztof Heering, Stanisław Klawe, Olgierd Łukaszewicz, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Szęszoł z zespołem i 3 Zmiana w składzie: Wacław Firlit, Zbigniew Maniak, Agata Kusek, Jasiek Kusek, Kuba Blokesz, Waldemar Ruda.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........