Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Nielegalne droższe bilety u kierowcy

Bilet jednorazowy kupiony w autobusie musi kosztować tyle co w kiosku – orzekają sądy. Niektóre gminy nic sobie z tego nie robią i pobierają dodatkowe opłaty od biletów sprzedawanych przez kierowców.
Winę za to ponoszą niejednoznaczne przepisy. Nie wynika z nich wprost, czy gmina ma prawo określać dwie odrębne ceny za przejazd środkiem komunikacji miejskiej. Niższą, gdy bilet nabywany jest na przykład w kiosku, i wyższą, gdy został kupiony u kierowcy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jubileusz pożycia małżeńskiego

Jubileusze małżeńskie są organizowane przez mielecki Urząd Stanu Cywilnego od kilku lat i mają szczególną oprawę. Odbywają się w zabytkowych wnętrzach Dworku Oborskich w Mielcu lub innych wyjątkowych i atrakcyjnych miejscach.

Awaria sieci wodociągowej


Awaria sieci wodociągowej w dniu dzisiejszym spowodowała godzinach od 10:00 - 15:00 przerwe w dostawie wody dla miejscowości Chorzelów.

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu wystosowało notatkę na stronie gminy z przeprosinami.

Brak wody

GZGK w Mielcu informuje, że w związku z koniecznością włączenia do użytku nowego odcinka sieci wodociągowej
w dniu 26 października 2011 r. (środa) od godz. 10:00 do godz. 13:00
nastąpi przerwa w dostawie wody dla całej miejscowości Rydzów
Za utrudnienia związane z brakiem wody przepraszamy
GZGK w Mielcu

Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!

Wpadli, bo okno było za małe

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamali się do firmy telekomunikacyjnej w Mielcu. Włamywacze chcieli ukraść szpulę z przewodem, jednak zaklinowała się ona w oknie, przez które próbowali uciec. Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch sprawców. Po godzinie trzecie z włamywaczy był już także w rękach Policji.

Obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Jak sobie z nią radzić?

Na 24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na problem otyłości, jej przyczyny i sposoby walki z dodatkowymi kilogramami.
czytaj dalej
Porozmawiaj na forum mieleckiej społeczności!
(fot. sxc.hu)

Egzotyczni goście w II LO

W II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu gościli wolontariusze z organizacji studenckiej AIESEC w ramach projektu Enter Your Future. Enter Your Future jest projektem realizowanym przez Komitet Lokalny AIESEC Rzeszów od kilku lat, a II LO w Mielcu wzięło w nim udział po raz drugi. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod hasłem wielokulturowości. Prowadzone przez studentów-wolontariuszy AIESEC w języku angielskim zajęcia połączone są z prezentacjami wolontariuszy o swoich krajach. W tym roku byli to goście z Indonezji.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........