Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Laureaci i finaliści olimpiad, konkursów oraz turniejów przedmiotowych

Bohaterami uroczystości, która odbyła się  26 czerwca 2012 roku w Samorządowym Centrum Kultury, byli młodzi ludzie, pełni pasji i zapału – uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego, laureaci i finaliści olimpiad, konkursów oraz turniejów przedmiotowych, a także najbardziej wyróżniający się w nauce i osiągnięciach absolwenci klas maturalnych. To oni stanowią żywy dowód na to, że WIEDZIEĆ I DZIAŁAĆ – TO PRAWDZIWY SUKCES.

W ramach programu "Aktywny samorząd" można ubiegać się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W związku z przystąpieniem do realizacji pilotażowego programu „AKTYWNY SAMORZĄD” Powiat Mielecki zaprasza uprawnione osoby niepełnosprawne do składania wniosków.

WNIOSKI MOŻNA POBIERAĆ I SKŁADAĆ OD 1 SIERPNIA 2012 R. W SIEDZIBIE Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu
ul. Chopina 16
tel.: (17) 78 00 472, (17) 78 00 475

Pozdrowienia z Mielca, cz.2

Ze zdjęć jakie zrobiłem wiosną na osiedlu Dziubków i "Osiedlu", powstały pocztówki. W przyszłości planuję temat pocztówek-z samochodem Mikrus oraz tradycje jakimi może się pochwalić Mielec to nasza produkcja samolotów.

Zezwalamy na kopiowanie pocztówek ale nie wolno nic zmieniać. Pocztówki "Pozdrowienia  z Mielca" to doskonały sposób na promocję naszego miasta.

Mieleckie Juwenilia

Mieleckie Juwenilia - plac AK, 30 czerwca 2012 - Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zorganizowało koncert „Scena na Placu - Juwenilia 2012".
Zagrał rockowy zespół „Time of Tales" oraz grający reggae „Exit". Wystąpił także hiphopowy „Wielki Format", rockowy „Le Moor" oraz tarnobrzeska grupa „Via Rei", także prezentująca reggae. Happening Plastyczny  pod tytułem „Gwiezdni Posłańcy" spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony Mielczan. Zamysłem organizatorów było promowanie twórczości młodych artystów.
W czasie Juwenilii prezentowały się mieleckie uczelnie wyższe i szkoły językowe.

Koncert inauguracyjny w ramach XV Edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

Chór Kameralny ENSEMBLE TRECANUM (Francja)
"Caeli Porta".  Muzyka wieków średnich

Muzyka, która zabrzmi w czasie występu to zarówno utwory monowokalne (gregoriańskie, ambrozjańskie itp.), jak i polifoniczne, powstałe w okresie średniowiecza między V i XIV wiekiem.

         Zespół Trecanum powstał w Strasburgu w 1996 r. w wyniku spotkania muzyków, śpiewaków i śpiewaczek, wywodzących się z różnych kręgów i środowisk związanych bezpośrednio z wykonywaniem śpiewu liturgicznego i muzyki dawnej.Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........