Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Alkohol bez tajemnic - otwarte spotkania dla zainteresowanych


Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem problemu alkoholowego, narkotykowego lub innych uzależnień zapraszamy na spotkania ze specjalistami w tej dziedzinie.

Na spotkaniu możesz porozmawiać ze specjalistami psychoterapii uzależnień, psychologiem , możesz uzyskać informacje, wskazówki oraz wsparcie.

Zapraszamy zainteresowanych 10 grudnia 2011 w godz 9.00 - 14.00

NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień
Mielec ul. Żeromskiego 22 obok Urzędu Miejskiego (budynek dawnej pralni szpitala)
Spotkania są bezpłatne.

Spotkanie prezydenta z szefem senackiej komisji obrony

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek po południu w Belwederze z przewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej Władysławem Ortylem.
W spotkaniu uczestniczył również szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie budżetu obronnego, problematyki potrzebnych reform systemu dowodzenia siłami zbrojnymi i szkolnictwa wojskowego, a także sprawy związane ze zbliżającym się szczytem NATO w Chicago oraz operacją w Afganistanie.

III Powiatowy Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Borowa w ramach cyklu turniejów szachowych „Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej”

W dniu 4 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej został rozegrany Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Borowa. W turnieju startowało 28 zawodników podzielonych na dwie grupy wiekowe:
- Open „A” Seniorzy, juniorzy i juniorki do 1998 r.
- Open „B” juniorzy i juniorki - roczniki 1999-2001 oraz 2002 i młodsi
Zwycięzcą Openu A został Tomasz Wilk z KSz SDK-Lotnik Mielec uzyskując 6 p. przed Kazimierzem Tęczą – 5 p. i Krzysztofem Zielińskim – 5 p. oboje z Dzikowca.
Najlepszą kobietą została Alicja Zakręcka z Pława zdobywając 3 p.
Najlepszymi juniorami oprócz Tomka zostali Albert Tęcza, Dzikowiec – 4 p. i Piotr Jarosz, TG Sokół Mielec – 4 p.
Zwycięzcą Openu B w roczniku 1999-2002 został Mikołaj Jarosz, TG Sokół Mielec – 7 p. przed Bartłomiejem Jaroszem, TG Sokół Mielec – 5 p. i Mateuszem Piłatem, KSz SDK-Lotnik Mielec- 4,5 p. Najlepszą juniorką w tej grupie była Agnieszka Guła, KSz SDK-Lotnik Mielec – 5,5 p. a w punktacji ogólnej zajęła II miejsce.
W roczniku 2003 i młodsi, zwyciężył Szymon Piłat, KSz SDK-Lotnik Mielec- 4 p.
przed Szymonem Sypkiem, Wola Mielecka – 3 p. i najmłodszym uczestnikiem turnieju,
4 letnim Mateuszem Wilkiem, KSz SDK-Lotnik Mielec.

Mikołajkowy Gminny Turniej Szachowy

W Woli Mieleckiej w filii SOKiS-u w dniu 3 grudnia br. został rozegrany Gminny Mikołajkowy Turniej Szachowy. W turnieju startowało 34 osoby podzielonych na 3 grupy wiekowe:
- grupa A –juniorzy z rocznika 1993-1998 – 5 osób
- grupa B - –juniorzy z rocznika 1993-1998 – 12 osób
- grupa C - –juniorzy z rocznika 2002 i młodsi – 17 osób

prof. Urszula Marciniec Mazur w Mielcu

W dniu 6 grudnia 2011 roku gościła w Szkole Muzycznej w Mielcu znana wiolonczelistka, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu prof. Urszula Marciniec Mazur. Głównym celem wizyty zaproszonego gościa były Obowiązkowe Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej – tym razem w Sekcji Instrumentów Strunowych, a następnie warsztaty metodyczne dla wiolonczelistów i kontrabasistów. Cenne uwagi i podpowiedzi pani profesor, które otrzymali uczestnicy warsztatów będą miejmy nadzieję procentowały w codziennej pracy, a w przyszłości również na estradzie podczas występów. Fotorelacja

Zdjęcie: Szkoła Muzyczna

Barbórka po mielecku

Już o wielu lat tradycją staje się świętowanie największego święta górniczego w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Uroczyste świętowanie Barbórki ze względów organizacyjnych odbyło się w dniu 5 grudnia 2011 roku o godz. 12.00. Przybyli członkowie Związku Żołnierzy-Górników i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnili uczniowie Szkoły: Kwartet Instrumentów Dętych przygotowany przez Ireneusza Szelę, oraz Kwintet akordeonowy przygotowany przez Zdzisława Szymczyka. Fotogaleria

IX GMINNE IGRASZKI MIKOŁAJKOWE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W dniu 3.12.2011 r. w Sali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej, po raz dziewiąty, odbyła się impreza kulturalna dla osób niepełnosprawnych pn. „ IGRASZKI MIKOŁAJKOWE".
Impreza ta z roku na rok zyskuje coraz większą aprobatę i uznanie wszystkich uczestników zabawy.
W tym roku w zabawie wzięło udział 62 osoby niepełnosprawne z gminy Padew Narodowa, którzy bawili się wraz z opiekunam.
Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Posłanka na Sejm RP Pani Krystyna Skowrońska, Radny Rady Powiatu Mieleckiego Pan Robert Pluta, który jednocześnie reprezentował Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Władysława Ortyla, Pani Krystyna Kubala reprezentująca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu, Przewodniczący Rady Gminy w Padwi Narodowej Pan Jan Mycek, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Kucharczyk, Proboszcz Parafii Padew Narodowa ks.Janusz Filarowski, Wójt Gminy Pan Kazimierz Popiołek, Skarbnik Gminy Pani Joanna Skopińska-Mycek, sekretarz Gminy Pani Anna Wiącek, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Pani Janina Maciąg i Wicedyrektor tej szkoły Pani Anna Uzar, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Pan Waldemar Szyszka,Przewodniczący Komisji Komunalnej Rady Gminy Pan Janusz Bik, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Pan Edward Kołek, Sołtys Padwi Narodowej Pan Józef Kawik, lekarz padewski Pani Irena Lorenc, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Teresa Borowiec, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Józef Durda, Pan Krzysztof Skórski - Dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Promyczek," nauczyciel Publicznego Gimnazjum w Padwi Narodowej Pan Mirosław Gonet, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej Pan Janusz Kucharczyk.

Nowa rola zawodowa


W związku z rozpoczęciem realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Nowa rola zawodowa" skierowanego do 120 osób odchodzących z rolnictwa informujemy o możliwości uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych.

Ze szkoleń w ramach projektu może skorzystać osoba, która spełnia łącznie następujące warunki:

- jest rolnikiem lub domownikiem rolnika ubezpieczonym w KRUS,

- zamieszkuje i wykonuje swoją działalność rolniczą na terenie woj. podkarpackiego w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej, bądź w mieście do 25 tyś. mieszkańców,

- posiada wykształcenie co najwyżej średnie,

- zamierza podjąć zatrudnienie poza rolnictwem.

Jarmark Świąteczny - zmiana organizacji ruchu na ulicy Tańskiego

Już wiadomo, że czwarty Jarmark Świąteczny ze względu na liczbę wystawców będzie rekordowy. Na Jarmark, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 11 grudnia udział swój zapowiedziało czterdziestu wystawców.

Na placu przed kościołem p.w. Ducha Świętego, w specjalnie przygotowanym miasteczku handlowo-wystawienniczym zarówno miłośnicy ceramiki użytkowej jak i regionalnego jadła z pewnością znajdą coś dla siebie.

W zaproponowanej przez wystawców ofercie znajdziemy m.in.: obrazy, płaskorzeźby, aromatyczne kawy i herbaty, wyroby szydełkowe, koronki, swetry, ozdoby szydełkowe, miody, pyłek kwiatowy, biżuterię frywolitkową, dekoracje świąteczne, witraże i obrazy malowane na szkle, ozdoby z piernika, przedmioty zdobione metodą decoupage, stroiki, potrawy regionalne w tym pierogi, ciasta i ciasteczka, ceramika artystyczna i użytkowa, wyroby z gliny, książki, kartki świąteczne, metaloplastyka, przedmioty szklane, kwiaty z wiór lipowych, kompozycje z suszonych kwiatów i kłosów zbóż, kapcie góralskie i odzież robiona na drutach.

Szkółka piłkarska MOSiR Mielec najlepsza!

Sześciolatki z Mielca ze szkółki piłkarskiej działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zwyciężyły w mikołajkowym turnieju, który rozegrany został w Rzeszowie. To pierwszy sukces mieleckiej szkółki.

Turniej, zorganizowany przez Dziecięcą Akademię Futbolu, odbył się w hali na Podpromiu w dwóch kategoriach wiekowych 2002r i 2005r. Wzięły w nim udział: Dziecięca Akademia Futbolu, Dębicka Akademia Piłkarska, Tarnowska Akademia Piłkarska, Ziomki Rzeszów, Beniaminek Krosno, Akademia 21 Kraków oraz MOSiR Mielec. W kategorii wiekowej 2005 bezkonkurencyjna okazała się szkółka piłkarska MOSiR Mielec, której jednym z założycieli jest wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek. Szkółka istnieje od września br. a zajęcia odbywają się na sztucznej murawie Euroboiska przy ul. Warszawskiej, a w sezonie zimowym w hali MOSiR. Trenerami prowadzącymi zajęcia są Jacek Cyganowski i Bogdan Mokrzycki.
.......TEKST...

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Dziś na Podkarpaciu policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Są one ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz kierującym jednośladami. Akcja ta jest realizowana w związku z ogólnopolskim "Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego".

Każdego roku, począwszy od września, gwałtownie rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Jest to związane z pogarszającymi się warunkami pogodowymi i coraz wcześniej zapadającym zmrokiem. Piesi, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków.

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Trwa "Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Jest on obchodzony w całej Polsce w dniach od 5 do 11 grudnia br. To znakomita okazja na zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na podstawowe problemy, z jakimi mogą się spotkać, a także do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.
Mieleccy policjanci czynnie włączyli się w "Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Na drogach naszego powiatu tydzień ten rozpoczął się policyjną akcją "Trzeźwy poranek".

Budowa Inkubatora Nowych Technologii IN-Tech wraz z rozbudową Mieleckiego Parku Przemysłowego

Celem głównym projektu jest powstanie Inkubatora Nowych Technologii IN-Tech oraz rozbudowa infrastruktury Mieleckiego Parku Przemysłowego w Mielcu.

Projekt „Budowa Inkubatora Nowych Technologii IN-Tech wraz z rozbudową Mieleckiego Parku Przemysłowego” zakłada wykonanie następujących zadań:

W IN-Tech 1 – obiekcie inkubatora, na działce o powierzchni 2,0358 ha zostaną rozbudowane 3 hale (segmentu A, B, C), dzięki czemu uzyskana zostanie dodatkowa powierzchnia około 1 441,96 m², zwiększająca funkcjonalność obiektu. Zostanie wybudowany nowy segment D o powierzchni około 6 321,74 m², posiadający trzy kondygnacje nadziemne. W części frontowej, od strony głównej drogi dojazdowej, Inkubator IN –Tech 1 będzie posiadać dobudowany kompleks biurowo-usługowy, który będzie pełnił funkcję centrum logistycznego Inkubatora Nowych Technologii.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........