Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

III Powiatowy Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Borowa w ramach cyklu turniejów szachowych „Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej”

W dniu 4 grudnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej został rozegrany Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Borowa. W turnieju startowało 28 zawodników podzielonych na dwie grupy wiekowe:
- Open „A” Seniorzy, juniorzy i juniorki do 1998 r.
- Open „B” juniorzy i juniorki - roczniki 1999-2001 oraz 2002 i młodsi
Zwycięzcą Openu A został Tomasz Wilk z KSz SDK-Lotnik Mielec uzyskując 6 p. przed Kazimierzem Tęczą – 5 p. i Krzysztofem Zielińskim – 5 p. oboje z Dzikowca.
Najlepszą kobietą została Alicja Zakręcka z Pława zdobywając 3 p.
Najlepszymi juniorami oprócz Tomka zostali Albert Tęcza, Dzikowiec – 4 p. i Piotr Jarosz, TG Sokół Mielec – 4 p.
Zwycięzcą Openu B w roczniku 1999-2002 został Mikołaj Jarosz, TG Sokół Mielec – 7 p. przed Bartłomiejem Jaroszem, TG Sokół Mielec – 5 p. i Mateuszem Piłatem, KSz SDK-Lotnik Mielec- 4,5 p. Najlepszą juniorką w tej grupie była Agnieszka Guła, KSz SDK-Lotnik Mielec – 5,5 p. a w punktacji ogólnej zajęła II miejsce.
W roczniku 2003 i młodsi, zwyciężył Szymon Piłat, KSz SDK-Lotnik Mielec- 4 p.
przed Szymonem Sypkiem, Wola Mielecka – 3 p. i najmłodszym uczestnikiem turnieju,
4 letnim Mateuszem Wilkiem, KSz SDK-Lotnik Mielec.

Najlepszą juniorką w tym roczniku została Julia Mrozik z Malinia.
Zwycięzca Openu A Tomasz Wilk otrzymał puchar, ufundowany przez Wójta Gminy Borowa pana Władysława Błażejowskiego, który osobiście wręczył go na uroczystym zakończeniu. W grupie B puchary, medale dla najlepszych ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Mielcu w ramach cyklu turniejów szachowych organizowanych przez KSz SDK-Lotnik Mielec„Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej”
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Borowej.
Sędzią głównym zawodów był Zenon Chojnicki, sędzia klasy międzynarodowej.