Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Apel ws spalarni do Rady Powiatu Mieleckiego

Mając na uwadze istniejącą potrzebę wyjaśnienia mieszkańcom Mielca i powiatu mieleckiego skutków wydania formalnej zgody (a taką jest Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach) na budowę spalarni odpadów w Mielcu na terenie EC Mielec oraz wyjaśnienia konsekwencji jakie spalanie śmieci będzie za sobą niosło dla mieszkańców, a także mając na uwadze zapełnienie luki w konsultacjach tej tak ważnej sprawy, które to konsultacje władze samorządowe winne są mieszkańcom Mielca i powiatu mieleckiego, uważam, że sprawą budowy spalarni odpadów w Mielcu winny zająć się władze powiatu mieleckiego.

Biednym nic się nie należy, czyli antyjanosikowa polityka Rządu

Z przyjętego planu finansowego NFZ na 2012 r., wynika, że budżet na świadczenia zdrowotne wzrósł o 594 mln złotych. Kształt budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia i ewentualne zmiany to gestia Ministerstwa Zdrowia, Finansów i prezesa NFZ. Okazuje się jednak, że większe wpływy ze składek zdrowotnych nie oznaczają, że wszystkie oddziały Funduszu dostaną tyle samo. Dla województwa podkarpackiego „algorytm podziału środków” wypadł niekorzystnie. Zgodnie z decyzją prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza z blisko 600 mln zł rezerwy aż 537 mln zł przypadło województwu mazowieckiemu, pozostałe środki otrzymają województwa pomorskie (41 mln zł) i śląskie (15 mln zł). Inne nie dostaną nic.

Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych klasy F1N

19 lutego 2012r. w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Mielcu przy ul. Solskiego 1 odbędą się Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski 2012.

ORGANIZATORZY
Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich
Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych Miejski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu

Przekaż 1% podatku dochodowego

Pomóż dzieciom i osobom dorosłym z niepełnosprawnością intelektualną. Skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PiT 2011. Pobierz darmowy program z naszej strony, a ten automatycznie wyliczy kwotę 1% podatku i wpisze numer KRS. Twój 1% wesprze działania placówek PSOUU Koło w Mielcu.

Czy europoseł Poręba ma piękne oczy?

Europoseł Poręba przedstawił sprawozdanie podsumowujące połowę kadencji w Parlamencie Europejskim ( Kurier Europa Nr 1/13/2012). Dziesięć własnych zdjęć i zawłaszczenie działań innych – rządu i samorządu województwa. Informacja o konkursach i stażach, na które otrzymuje specjalne pieniądze z UE. Ho, ho, ho jak Unia daje na to pieniądze, to można robić konkursy…. Może dowiemy się, ile własnych pieniędzy na to wydał? Czy chociaż jeden wyjazd poseł sfinansował z własnych pieniędzy?

Oświadczenie europosła Tomasza Poręby w sprawie ACTA

W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie ostatnio ukazały się w polskich mediach jakoby europosłowie PiS głosowali za ACTA…

W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie ostatnio ukazały się w polskich mediach jakoby europosłowie PiS głosowali za ACTA konicznych jest kilka słów wyjaśnienia bo pojawiające się informacje nijak mają się do rzeczywistości. Nie chciałbym nikogo, zwłaszcza dziennikarzy centralnych mediów urazić, ale zanim się napisze takie nieprawdziwe informacje warto najpierw wczytać się w procedury legislacyjne PE. Po pierwsze bowiem wbrew obiegowym opiniom Parlament Europejski nie głosował do tej pory w sprawie ratyfikacji porozumienia ACTA. Postępowanie w tej sprawie dopiero się rozpoczyna. 29 lutego 2012 będzie miała miejsce pierwsza wymiana poglądów w tej sprawie na forum Komisji Handlu Międzynarodowego PE. To będzie pierwsza wymiana zdań w sprawie ostatecznego stanowiska Parlamentu wobec ratyfikacji. W tym samym czasie przygotowane będą opinie w Komisjach: Przemysłu, Rozwoju, Prawnej i Wolności Obywatelskich. Wszystkie one złożą się na raport, który Parlament Europejski przyjmie w kolejnych miesiącach.

Bryza ratuje ludzkie życie

Jak poinformował oficer prasowy 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu kpt. Włodzimierz Baran, w dniu 3 lutego br. załoga wyprodukowanego w PZL Mielec samolotu M 28B Bryza (nr 208) w składzie: d-ca załogi - kpt. Mariusz Góra, II pilot - ppor. Michał Sawicki i technik - chor. sztab. Wiesław Kozłowski otrzymała zadanie wykonania lotu ratującego życie w ramach Akcji Serce.

Z podwórka na stadion

Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

Ferie w Samorządowym Domu Kultury


Hu hu ha nasza zima zła – tak, tak w tym roku zima pokazała co potrafi. Ale w Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie pierwszy tydzień ferii, który przypadł na najbardziej zimowe dni lutego minął wesoło i radośnie. Mimo mrozu znalazła się duża grupa dzieci i młodzieży, którzy chętnie uczestniczyli w proponowanych przez SDK w Tuszymie zajęciach.
W niedzielę 29 stycznia odbył się Koncert Kolęd pod nazwą „Gwiazdeczko świeć, kolędo leć”. W koncercie tym zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczno- wokalne do Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie. Wystąpili uczniowie Pana Stanisława Pazdana ćwiczący pod jego opieką swój muzyczny kunszt gry na gitarze i keyboardzie. Gościnnie kolędy i pastorałki śpiewały młode wokalistki z Nagoszyna – Katarzyna Skowron, Wiktoria Węgrzyn i Wiktoria Wałęga. Do ich grona dołączyła tuszymianka Katarzyna Betlej. Na koncert przybyło wielu miłośników kolęd i pastorałek, wyrażając swój aplauz gromkimi brawami i pochlebnymi opiniami o występie.

Gminny Turniej Szachowy

Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem,
Rada Gminna Ludowych Zespołów Sportowych w Tuszowie Narodowym.
Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tuszowie Narodowym Zapraszają na zawody mające na celu popularyzację gry w szachy na terenie gminy a także zachęcanie przede wszystkim dzieci i młodzieży do uprawiania sportu i zdrowego spędzenia wolnego czasu.

Kwalifikacja wojskowa


W dniach od 13 lutego do 25 kwietnia 2012 roku na terenie powiatu mieleckiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa.
Dawniej to się nazywało poborem :)

Prace Powiatowej Komisji Lekarskiej odbywać się będą w:

Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych
ul. Tańskiego 3,
39-300 Mielec,
tel. (17) 583 77 10,
zgodnie z terminem określonym w wezwaniach.

Komisja pracuje w dni robocze, w godz. 7.30 - 15.00 (badania lekarskie od 8.00 – 12.00 w siedzibie komisji, konsultacje zgodnie ze skierowaniem).

Wszelkich informacji w sprawie kwalifikacji udziela Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Mielcu. (tel. 17 7800991, 959 ), lub pracownicy urzędów miast i gmin w siedzibach urzędu.

„Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw".

W dniach 20-24 luty 2012 r. zorganizowany zostanie przez Ministerstwo Sprawiedliwości „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw".

W ramach obchodów „Tygodnia" w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Mielcu wyznaczenie prokuratorzy w godzinach pracy tzn. 7:30-15.30 i w dniach pracy, tj. 20-24 lutego 2012r będą pełnić dyżury.
Stosowny harmonogram dyżurów został umieszczony na tablicy ogłoszeń prokuratury.

Koniec zabiegów okulistycznych w mieleckim szpitalu

Zarządzenie NFZ wiąże ręce dyrekcji

Duże poruszenie wśród pacjentów wywołała informacja o nowym zarządzeniu NFZ, które skutkuje zamknięciem możliwości wykonywania zabiegów okulistycznych w Szpitalu w Mielcu. Dyrekcja przyznaje, że problem jest, ale wyjaśnia, że nie ma wpływu na decyzję NFZ, choć z pewnością jest ona krzywdząca dla pacjentów w regionie i samego szpitala. - Ubolewamy, bo chorzy mogli na miejscu poddać się zabiegowi usunięcia zaćmy, a my mieliśmy szansę podbudować budżet naszej placówki. Jesteśmy jednak bezsilni – tłumaczy dyrektor Leszek Kołacz.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........