Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Uroczystość Konsekracji Kościoła Trójcy Przenajświętszej

W niedziele 3 czerwca br. przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to dzień odpustu w Parafii Trójcy Przenajświętszej (na Smoczce) i konsekracji tamtejszego kościoła o godz. 16.00. Konsekracji dokona Biskup Diecezji Tarnowskiej, Ks. Bp dr Andrzej Jeż. W tym roku przypada także 25 lecie istnienia parafii, powstała ona bowiem w sierpniu 1987 r. na terenie nowo powstającego osiedla Smoczka.

Koncert zespołu "Promyczki Dobra" z Nowego Sącza
Koncert kleryckiego zespołu "Genezareth" z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. 
A ponadto konkursy z nagrodami dla najmłodszych. 

Plener Bóbrka – Krosno 2012

26 maja 2012 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej przy współpracy Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego Oddział Miejski w Mielcu zorganizowało dla członków Klubu Środowisk Twórczych, Grupy Literackiej „Słowo’’, Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Plener Bóbrka – Krosno 2012 w 130 rocznicę śmierci Ignacego Łukasiewicza.

O godzinie 8:00 grupa 41 ,,plenerowiczów” wyruszyła do Bóbrki, gdzie znajduje się Muzeum – Skansen Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza.

Poetyckie laury dla uczniów Szkoły Podstawowej nr.1

25 maja 2012 r. w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbył się koncert laureatów VIII Podkarpackiego Konkursu Poetyckiego „Ja i świat”, organizowanego pod patronatem  Marszałka Województwa Podkarpackiego. Jury, któremu przewodniczył  prof. dr hab. Zenon Ożóg, po ocenie ponad 400 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, przyznało nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znalazło się aż dwoje uczniów naszej szkoły.

Powiatowy Piknik Rodzinny

27 maja 2012 r. odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, Szkołę Podstawową nr 1, Samorządowe Centrum Kultury oraz Hotel Polski. Honorowy patronat objęli: Grzegorz Lato- Prezes PZPN, Henryk Niedbała- Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego, Andrzej Chrabąszcz- Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Jacek Tejchma- Dyrektor SCK i Marek Paprocki. Patronat medialny sprawował Tygodnik Regionalny Korso.

Spotkanie z Poezją Wiesława Kulikowskiego

9 czerwca 2012 r. (sobota) o godz. 17.00 zapraszamy na Spotkanie z Poezją Wiesława Kulikowskiego, pisarzem związanym literacko z Krakowem (oddział krakowski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich).
Spotkanie odbędzie się w Biurze Senatorskim przy ul. Obrońców Pokoju 6 w Mielcu. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Władysław Ortyl Senator RP.

 Wiesław Kulikowski – poeta, urodzony na Kresach koło Wołkowyska. Obecnie mieszka w Mielcu. Związany literacko z Krakowem, należy do krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Złóż wniosek o zasiłek

Osobom mającym ustalone za miesiąc: kwiecień, maj lub czerwiec 2012 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego przysługuje pomoc finansowa w wysokości 100 złotych miesięcznie. Pieniądze wypłacane są na wniosek uprawnionej osoby.
Wzór wniosku można pobrać ze strony internetowej: http://www.mops.mielec.pl lub w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.
Wniosek o pomoc należy złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych MOPS do 31 maja.

Wizyta w antykwariacie

Uczniowie klasy I a ( wych. E. Stanko) z e Szkoły Podstawowej nr. 2 mieli okazję zwiedzić Galerię- Antykwariat. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z miejscem, z którym na co dzień dzieci nie mają do czynienia. Bardzo ciekawa opowieść p. Włodzimierza Gąsiewskiego spowodowała, że dzieci z zainteresowaniem słuchały, a następnie oglądały eksponaty m.in. Biblię z czasów zaborów, przedwojenne pieniądze, stare znaczki pocztowe, maszynę do pisania i wiele innych. Zdjęcia w formie pocztówek i słodycze, które uczniowie otrzymali od właścicieli były dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką.

Senator Władysław Ortyl wyróżniony tytułem „Honorowy Podhalańczyk”

Uroczysty Apel na Rynku w Radymnie, odczytanie rozkazów w sprawie wyróżnień żołnierzy i pracowników wojska, nadanie tytułu, pokazy musztry paradnej, defilada pododdziałów – to atrakcje jakie przygotowano w ramach obchodów Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.
Impreza odbyła się w Radymnie 25 maja 2012 roku. Uroczystość uświetniło swym przybyciem wielu znamienitych gości z Podkarpacia i Podhala, przedstawicieli władz państwowych oraz wojska, m.in. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej Władysław Ortyl, gen dyw. Fryderyk Czekaj.

„Biblioteka – miejscem bezpiecznego Internetu”

Uczniowie klas II Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu, we współpracy z Czytelnią 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK mieszczącej się przy ul. Sękowskiego 1, wzięli udział w kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”. Przeszli składający się z dwóch modułów kurs W Sieci na platformie e-learningowej. Zapoznali się z historią Internetu oraz dwoma powszechnie występującymi zagrożeniami: niebezpiecznymi kontaktami z osobami poznanymi w sieci oraz  cyberprzemocą.

Koncert gongów tybetańskich

W miniony piątek w SDK odbył się po raz pierwszy w naszym mieście niecodzienny koncert gongów tybetańskich...
Koncert w wykonaniu Pani Magdaleny Hermanowicz z Lublina zgromadził wielu słuchaczy - uczestników chętnych poddać się terapii harmonizująco-relaksacyjnej. To dobry sposób na relaks dla naszych zestresowanych dzisiejszym zabieganym życiem ciał i umysłów. To stająca się coraz bardziej popularna, opracowana i potwierdzona naukowo terapia dźwiękiem i jego wibracją.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z nowym samochodem

Środa, 30 maja 2012 na długo pozostanie w pamięci społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mielcu. Sprawiła to niezwykła niespodzianka, która okazała się spełnieniem wieloletnich marzeń wychowanków ich rodziców i pracowników placówki. W tym dniu, tuż po Dniu Matki, a w przededniu Dnia Dziecka uczniowie zorganizowali spotkanie dla mam.  Impreza  miała jednak niecodzienny przebieg. Na początku Dyrektor Małgorzata Wałek poprosiła wszystkich zebranych o zgromadzenie się na dziedzińcu szkoły. W tej odmiennej scenerii uczniowie, nauczyciele i rodzice oczekiwali rozpoczęcia zaplanowanych uroczystości.

Pod Irydą

Nie wiem jaka była przyczyna prac ekipy remontowej bo zrobiłem błąd i nie zapytałem ale można wywnioskować że panowie elektrycy albo montowali albo naprawiali oświetlenie Irydze pod skrzydłami. Fotki zrobiłem wczoraj, przypadkiem bo wracałem z Kościuszki gdzie rozmawiałem z układającymi kostkę.

Będzie "nowy" park obok Hali Targowej


Trwa remont parku obok Hali Targowej (zbieg ulic Żeromskiego i Jagiellończyka). Zapowiadane są wielkie zmiany.
W tamtym roku zostały wycięte drzewa chore i nadmiernie zagęszczające park. To zasługa Tarnowskiej firmy Garden, która zgarnęła za to 19440 zł brutto.
Teren ten był tylko łącznikiem komunikacyjnym pomiędzy Halą Targową i pobliskimi sklepami, a pozostałą częścią miasta.

Konkurs plastyczny „… - oczami dziecka”

Konkurs plastyczny „… - oczami dziecka”, którego tematem przewodnim w tym roku było nasze miasto w przyszłości został rozstrzygnięty. W czwartek obradowała komisja konkursowa, wręczenie nagród we wtorek na uroczystej Dziecięcej Sesji Rady Miasta.

  Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło prawie 200 prac - dokładnie 191. Wśród prac znalazły się rysunki wykonane przez dzieci i młodzież z Mielca ale i wpłynęło kilka prac z powiatu.

Festyn rodzinny

Przedszkole nr. 2 w Mielcu przy ul. Lwowskiej 3 zaprasza na Festyn rodzinny pod hasłem: Rodzinne Igrzyska.
Impreza odbędzie się 3 czerwca na terenie ogrodu Przedszkola Miejskiego.


 W programie zabawy integracyjne, zjeżdżalnia ZAMEK, dmuchaniec SKAKANIEC, malowanie twarzy oraz wiele innych niespodzianek.
Zapraszamy w godzinach 14.00 - 17.00.Kontakt: (+48) 17 586 22 78

Dni otwarte w Lasach Państwowych

Od 1-3 czerwca trwać będą Dni otwarte w Lasach Państwowych na terenie całego kraju. Również leśnicy z nadleśnictw podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie zapraszają w tych dniach do odwiedzenia leśnych szlaków, ścieżek dydaktycznych i ośrodków edukacyjnych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........