Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sesja Rady Gminy Mielec - urywek o filmowaniu sesji.

24 marca 2011 odbyła się 5 Sesja Rady Gminy Mielec
Zamieszczam to dopiero teraz ponieważ dopiero teraz natrafiłem na to nagranie.
Jest to wycinek z sesji a dotyczy nagrywania sesji.
Radny Kędzior z Chorzelowa sprzeciwia się filmowaniu sesji. Czyżby miał coś do ukrycia?

Sukces wychowanków Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu

W tegorocznej edycji IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „SŁOŃCE, WODA I PRZYGODA” pod hasłem „Ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal” organizowanym
przez SP2 i Przedszkole nr 15 w Rzeszowie, wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Rzemieniu odnieśli podwójny sukces.
Praca 6-letniej Wiktorii Gazda zdobyła pierwszą nagrodę, a 6-letni Michał Gazda otrzymał nagrodę specjalną.

Andrzejki 2011 w Przedszkolu w Rzemieniu


Z okazji dnia św. Andrzeja, 23 listopada 2011 r. odbyła się w Samorządowym Przedszkolu w Rzemieniu zabawa połączona z wróżbami.
Dzieci w wyśmienitych humorach, pięknych strojach w rytmie dziecięcych przebojów rozpoczęły wspólną zabawę.
Nauczycielki ze wszystkich grup przygotowały wiele interesujących wróżb.
Odbyło się m.in. wróżenie przyszłości z gwiazd, wyścig butów, wróżba ze spodkami, losowanie przepowiedni, losowanie magicznych cyfr, które zawierały przestrogi na przyszłość i imion, w których brały udział wszystkie dzieci.
W przerwach między zabawami na dzieci czekały słodkie niespodzianki oraz konkursy z balonami.
Imprezę uświetniły przygotowane przez panie z obsługi przedszkola ulubione smakołyki małych milusińskich.

X Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik" 2011

Werdykt jury X Przeglądu Zespołów Tanecznych "PASIKONIK"2011"
- od trzech lat przeglądu o charakterze konkursowym - którego celami są konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych grup tanecznych, popularyzacja zespołowych form tanecznych i ich walorów artystycznych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi zespołami tanecznymi. JURY w składzie:

Edyta KORUS - tancerka, choreografka, pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, dyrektor ogniska Baletowego w Tarnowie - przewodnicząca jury
Marek ZAREMBA - kierownik artystyczny i choreograf ZPiT "Lasowiacy" w Stalowej Woli
Maciej ZBRZEZNY - tancerz, instruktor, reprezentant Polski w tańcach break dance i free style, uczestnik licznych turniejów i zawodów tańca w kraju i za granicą

Księga jesiennych demonów

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie - 30-go grudnia 2011 r. (pt. godz. 18.00)
Czytamy zbiór opowiadań grozy "Księgę jesiennych demonów" - Jarosława Grzędowicza
Serdecznie zapraszamy!
(Miejska Biblioteka Publiczna; Kusocińskiego 2)

Spotkanie z Grzegorzem Łapanowskim

Dziś 6 grudnia (wtorek) o godzinie 11.00 do Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 2 zapraszamy wszystkich zainteresowanych kuchnią, gotowaniem, dziennikarstwem i poznawaniem nowych smaków. O tym będzie opowiadał dziennikarz kulinarny, smakosz i podróżnik GRZEGORZ ŁAPANOWSKI. Grzegorz Łapanowski - kulinarny patriota i sympatyk orientalnych smaków w jednym. Adept nauk politycznych, socjologii oraz bezpieczeństwa żywności.

Trzech Króli w szkole

MEN proponuje zmiany w organizacji roku szkolnego. Wolny od zajęć 6 stycznia wymusza dopracowanie daty zakończenia roku szkolnego dla maturzystów.

Obecnie zajęcia dydaktyczne w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych kończą się w najbliższy piątek po 1 stycznia lub w ostatni piątek kwietnia.
Zgodnie z projektem rozporządzenia w przypadku, gdy najbliższy piątek po 1 stycznia wypada w dzień ustawowo wolny od pracy, zajęcia skończą się w dniu poprzedzającym ten dzień.

Biblioteka w Padwi Narodowej wśród najlepszych !!!

Redakcja „Rzeczpospolitej" we współpracy z Instytutem Książki przygotowała ranking bibliotek w gminach do 15 tys. mieszkańców. W dniu 14 października 2011r zwrócono się z prośbą do bibliotek o wypełnienie ankiety. W dniu 17 października nasza placówka wysłała wypełnioną ankietę. W numerze "Rzeczpospolitej" z dnia 23 listopada br. ukazał się ranking najlepszych czytelni w kraju, w którym nasza biblioteka znalazła się w pierwszej dwudziestce.
Oceniając biblioteki twórcy zestawienia brali pod uwagę takie czynniki jak: powierzchnia pomieszczeń bibliotecznych, liczba czytelników, wielkość księgozbioru, liczba godzin otwarcia dla użytkowników, zakup nowości wydawniczych, pozyskane przez bibliotekę środki budżetowe, udział pracowników w szkoleniach.

Podsumowanie Jesiennego Maratonu Szachowego Juniorów KGL "Szarotka"

26 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie Jesiennego Maratonu Szachowego Juniorów KGL "Szarotka" Wadowice Górne wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień uczestnikom turnieju. Impreza połączona była z zabawą andrzejkową.
galeria zdjęć

Laureaci konkursu na wykonanie plakatu profilaktycznego

Konkurs zorganizowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Mielec przy współpracy Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży szkół z terenu naszej Gminy. Wręczenie nagród planowane jest na dzień 9 grudnia 2011 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie.

Konsultacje społeczne

Polska, jako państwo należące do Unii Europejskiej, zaimplementowała do swojego prawa wytyczne Ramowej Dyrektywy Wodnej (RDW), wyznaczającej wszystkim krajom członkowskim jednolite zasady zrównoważonego gospodarowania wodami. Konsekwentne wdrażanie RDW w Polsce powinno pozwolić na osiągnięcie do 2015 r. dobrego stanu wód powierzchniowych i podziemnych. Aby osiągnąć ten cel, należy dobrze zaplanować działania zmierzające do poprawy stanu środowiska wodnego. Zgodnie z art.113 ustawy Prawo wodne, do najważniejszych narzędzi polskiej polityki wodnej zalicza się Plany gospodarowania wodami dla obszarów dorzeczy (PGW).

Mielecki Jarmark Świąteczny - 11 grudnia

Niebawem, bo już 11 grudnia (niedziela) odbędzie się czwarty Jarmark Świąteczny. Tym razem po raz pierwszy przeprowadzony zostanie w Kościele p.w. Ducha Świętego w Mielcu oraz na placu przed świątynią.
Podczas Jarmarku zostanie przeprowadzona zbiórka środków czystości, artykułów papierniczych słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.

Pijany kierował toyotą

W sobotnią noc policjanci zatrzymali pijanego kierującego toyotą, który po kontroli wyładował złość na zaparkowanej przed blokiem na ul. Pisarka maździe rzucając w nią koszem na śmieci.
Tuż po godz. 3 w nocy w sobotę na ul. Sienkiewicza policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą cariną mężczyznę. Jak się okazało, kierujący samochodem był pijany. Podczas kontroli urządzenie kontrolne pokazało u 30-latka 1,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet"

Po raz kolejny ruszyła w Polsce kampania Białej Wstążki „Mężczyźni przeciw przemocy wobec kobiet”. Od 25 listopada do 10 grudnia wiele krajów podejmuje różne inicjatywy mające na celu upamiętnienie kobiet - ofiar przemocy oraz ograniczenie zjawiska przemocy ze względu na płeć. Głównym celem akcji jest uświadomienie, jak ważny jest męski głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy wobec kobiet.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........