Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rusza trasa koncertowa zespołu WROK z Mielca

WROK - Zespół jest mieszanką metalu, hard rocka, stone rocka, doom metalu, wywodzący się z Mielca (woj. podkarpackie). Początki zespołu, a raczej jego członków sięgają lat: 1991-92. Głównymi założycielami zespołu są: - Monti i Faza. Zimą 2006 roku po wielu przemyśleniach dwojga starych kumpli postanowiła po raz kolejny reaktywować zespół. Zespół preferuje ciężkie, melodyjne brzmienie, zmierza do przodu nie zamykając się w żadnych konkretnych stylach. WROK ma na koncie pierwsza nagrana EP (demo), która nosi tytuł "Teoria Chaosu".

Udogodnienia dla podatników

W ramach kampanii „Szybki PIT” dla podatników rozliczających się z podatku dochodowego za 2011 rok, w Urzędzie Skarbowym czekają liczne udogodnienia m.in.:

 • Dzień Otwarty w urzędach skarbowych
  w dniu 10 marca 2012 roku, w godz. 9:00-13:00

 • Pracująca sobota w urzędach skarbowych
  w dniu 28 kwietnia 2012 roku, w godz. 9:00-13:00
 • Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Mielcu

  Zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Mielcu, a Dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Mielcu, 15 lutego 2012 roku odbyło się spotkanie z mieszkańcami DPS.

  Celem spotkania było omówienie wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, oraz poinformowanie zainteresowanych o możliwości rozliczania się drogą elektroniczną.

  Orka zimą

  pierwsze prace w hali.

  W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu
  oddano do użytkowania pierwszą w Polsce halę do nauki pracy maszynami rolniczymi.
  Hala o wymiarach 24m x 48m, wysokości 8 m i powierzchni użytkowej 0,12 ha
  została wykonana z konstrukcji stalowej i blachy warstwowej. Posiada oświetlenie naturalne i sztuczne, wentylację mechaniczną nawiewowo-wywiewową pozwalającą na pracę jednego zestawu ciągnik plus maszyna, urządzenia zabezpieczające ściany przed uszkodzeniem oraz urządzenia do nawadniania gleby.

  40 lat Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Mielcu


  16 lutego 2012 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Mielcu i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie - Filia w Mielcu zorganizowały spotkanie promujące jubileuszową publikację "40 lat Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Mielcu".

  "40 lat Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Mielcu" to publikacja obrazująca wszechstronną, bardzo aktywną działalność mieleckiego PTTK.

  II Konkurs Języka Hiszpańskiego

  20 lutego 2011r. w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu odbył się II Konkurs Języka Hiszpańskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.
  Konkursu ma na celu rozwijanie zainteresowań językiem hiszpańskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo i wspieranie ich w nauce – mówią organizatorki konkursu pani mgr Agnieszka Gardulska i pani mgr Elżbieta Mysińska – Motywuje to uczniów do dalszego, samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu języka hiszpańskiego.

  "Cała Polska Czyta Dzieciom" - Jubileusz 10-lecia kampanii

  Począwszy od czerwca 2011 roku do czerwca 2012 roku Fundacja ABCXXI? Cała Polska Czyta Dzieciom, obchodzić będzie Jubileusz 10 - lecia kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

  Kampania społeczna pod hasłem Cała Polska Czyta Dzieciom została zainicjowana w 2001 roku, do głośnego czytania dzieciom zachęcała reklama radiowa Tato czy umiesz czytać? oraz plakat z motylem autorstwa Rafała Olbińskiego. Twórcom kampanii towarzyszyło głębokie przekonanie, że czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

  Komisje wysłuchały sprawozdań

  plan posiedzenia

  23 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Komisji Regulaminowej i Porządku Publicznego Rady Powiatu Mieleckiego. Tematem posiedzenia, któremu przewodniczył starosta Andrzej Chrabąszcz była ocena działalności powiatowych służb, inspekcji i straży z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu w 2011 roku oraz przedstawienie głównych założeń do realizacji zadań w 2012 roku. Coroczne wspólne posiedzenia są dobrą okazją do przedstawienia w szerszym gronie bieżących problemów z jakimi borykają się dane instytucje.

  Interaktywnie i w 3D

  Wkrótce w internecie będzie miała miejsce pierwsza odsłona Interaktywnego Planu Miasta Mielca, który będzie także oferował wiele e-usług. W sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyło się jedno z ostatnich spotkań zespołu przygotowującego założenia portalu, podczas którego zaprezentowana została testowa wersja elektronicznej mapy Mielca.

  Projekt po nazwą „Wsparcie rozwoju społeczno - gospodarczego poprzez utworzenie elektronicznej platformy informacyjno - usługowej na terenie miasta Mielca" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 w osi priorytetowej III „Społeczeństwo Informacyjne". Wartość całej inwestycji to 1 674 485,38 zł z czego 1 386 720,82 zł dofinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Mam haka na raka

  Mam Haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). W myśl tej zasady, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.


  Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........