Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Poszukiwani właściciele psa

Wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Mielcu poszukują właściciela suki owczarka niemieckiego, która ma tatuaż w prawych uchu o numerze 352N. Udało się ustalić, że suka ma na imię Saba i jest z hodowli Anmorango z Chrząstowa.
Suczka zna komendy, została wczoraj znaleziona obok torów (ślimak), powłóczyła nogami... Dostała przeciwbólowe zastrzyki na chore nogi i czeka na właściciela w schronisku.
 Jeśli ktokolwiek kojarzy tę suke, proszę pisać!! Być może się zgubiła, a być może została porzucona... Suczka jest bardzo łagodna, przytulaśna.

Przebudowa przejazdu rowerowego przy górce Cyranowskiej

Trwa przebudowa przejazdu rowerowego na ul. Niepodlegości  przy górce Cyranowskiej.
Będzie znacznie poszerzony, umożliwi to wjazd na ścieżkę rowerową przy górce bezpośrednio z pasa rowerowego na Niepodległości. Zabiegali o to rowerzyści od razu po oddaniu pasów rowerowych na Niepodległości. Reakcja magistratu na skargi jak widać błyskawiczna.

Unowocześniony powiatowy System Monitoringu Powodziowego.

Staraniem Powiatu Mieleckiego, przy współudziale środków z WFOŚiGW w Rzeszowie, został oddany do eksploatacji unowocześniony, wyposażony w panele słoneczne, nasz powiatowy System Monitoringu Powodziowego.
Zadanie obejmowało modernizację 7 stacji pomiarowych Systemu Monitoringu Powodziowego zlokalizowanych w miejscowościach Gawłuszowice, Podborze, Przecław, Sadkowa Góra, Wola Mielecka, Zabrnie, Ziempniów. Modernizacja polegała na modyfikacji oprogramowania stacji pomiarowych oraz zainstalowaniu do nich paneli słonecznych, które będą źródłem zasilania akumulatorów.

Graduacja w WSGiZ w Mielcu

W auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania odbyła się uroczysta graduacja absolwentów. Podczas ceremonii władze WSGiZ z Rektorem doc dr Wacławem Nelcem na czele oraz kadra naukowo – dydaktyczna wręczyły absolwentom, w obecności ich najbliższych, (m.in. rodzin, itp,), dyplomy ukończenia studiów. Wyróżnionych zostało pięć osób, które ukończyły studia w WSGiZ z wynikiem powyżej 4,75. 
Otrzymały one list gratulacyjny oraz publikacje książkowe. Dla upamiętnienia tej uroczystości na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa - wspólne zdjęcia absolwentów z władzami Uczelni oraz kadrą naukowo-dydaktyczną WSGiZ.

Plakaty „Pamiętamy” w 68. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego


     1 sierpnia będziemy obchodzić 68. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, w którym brało udział wielu młodych ludzi. To za sprawą ich bohaterstwa w dążeniu do wolności świat otrzymał wyraźny sygnał, że Polacy nadal walczą o swoją niepodległości od zaborców, czy to hitlerowskich, czy czekających u granic stolicy na finał walk – przyszłych okupantów sowieckich.

Warszawa tak naprawdę nigdy nie przestała walczyć od momentu rozpoczęcia wojny, a powstanie było jedynie kulminacją tej walki. Walki, o której słuszności po tylu latach są przekonani sami powstańcy.

To bohaterstwo i poświęcenie wielu młodych ludzi w ’44, walka przeciwko hitlerowskim mordercom, zasługują przynajmniej na naszą pamięć.

"Nawiedzona szosa" - pierwsze zdjęcia

Po długich przygotowaniach, szukaniu lokacji, doboru sprzętu, oraz aktorów - ruszyły zdjęcia do projektu: "Nawiedzona Szosa". W ubiegłym tygodniu 21 i 22 lipca realizowano pierwsze  zdjęcia. Aura dopisała, a zjawa dziewczynki nie "wykurzyła" aktorów z planu zdjęciowego. Atmosfera na planie była bardzo wesoła, czasami aż za wesoła... Ale wszystko poszło prawie zgodnie z zaplanowanym grafikiem. Bywały także drobne spięcia, ale jak to mówią: "Sztuka rodzi się w bólach... 
Im bardziej boli, tym większa sztuka..."

Dziś "Zaginiona Muzyka Cerkiewna"

Dziś V koncert z XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego - ZAGINIONA MUZYKA CERKIEWENA Chór kameralny A'CAPELLA LEOPOLIS Ludmiła Kapustina, Roman Stelmaszczuk - kier. artystyczne.

Męski zespół wokalny CALOPHONIA, STARCK COMPAGNAY: Paweł Cieślak - puzon altowy, Grzegorz Pytlik - puzon tenorowy, Bogdan Piznal - puzon basowy, Krzysztof Sokołowski - violone,
Jakub Kościukiewicz - viola da gamba, Marcin Świątkiewicz - organy, Ks. Taras Hrudowy - bas baryton, Tomasz Ślusarczyk – dyrygent.

Koncert o godz. 19.30, w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu. Wstęp wolny!Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........