Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Za obrazę pielęgniarki trafisz za kraty


Pielęgniarki i położne od 1 stycznia są objęte ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych.
Oznacza to, że zgodnie z Kodeksem karnym za ich znieważanie podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech. Pielęgniarki i położne powinny być objęte ochroną przysługującą funkcjonariuszom publicznym, gdyż często są narażone na agresję ze strony niektórych pacjentów - uzasadnia Ministerstwo Zdrowia.

Pożar na Drzewieckiego

W Sylwestrowy wieczór około 23:00 doszło do groźnego pożaru na ul Drzewieckiego 17
Mieszkanie na parterze stanęło w płomieniach. Straż która przyjechała na miejsce pomogła trzem osobom. Poparzone w znacznym stopniu zostały przewiezione do Szpitala. Dwie z tych osób są w stanie krytycznym. W mieszkaniu spłonął pies.

Powiat ma budżet na 2012 rok


Na wydatki bieżące w 2012 roku powiat mielecki chce przeznaczyć 67,39 milionów złotych. Nowe ogrodzenie zyska I LO, a renowacji doczeka się ołtarz w sanktuarium Maryjnym w Chorzelowie. Planowana jest budowa Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania, przebudowa ul. Sękowskiego w Mielcu, przebudowa mostu na Potoku Zgórskim w Wadowicach Dolnych, prace wykończeniowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, remont sali gimnastycznej w II LO i ogrodzenia przy kościele w Borowej.

1 stycznia 2012 roku wchodzi w życie ustawa refundacyjna.

Ustawa refundacyjna wprowadza znaczące zmiany w polityce lekowej, najważniejsze w ostatniej dekadzie. Dotyczą one koncernów farmaceutycznych, aptekarzy, lekarzy oraz pacjentów. Nowe przepisy porządkują system refundacyjny. Stałe ceny i marże leków refundowanych mają doprowadzić do równego dostępu do medykamentów, gdyż nie wszystkie apteki, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach, stosowały dotąd promocje.

Zaczyna się rewolucja, śmieciowa


I żaden porzucony śmieć nie może już leżeć spokojnie w rowie czy w lesie. Kiedy tylko gminy wprowadzą nowe systemy zagospodarowania odpadów – każdy z nas ma szansę na niezaśmiecony krajobraz za oknem. Nowe rozwiązania promują czystość i odpowiedzialność gmin za wszystkie odpady z całego terenu gminy i od każdego mieszkańca. Dla osób segregujących śmieci na plastik, szkło i papier– obowiązkowo niższe rachunki! Już 1 stycznia rozpoczyna się obowiązywanie nowej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, czyli rewolucji śmieciowej. Polska dołącza do europejskiego standardu zagospodarowania śmieci komunalnych. Na terenie całego kraju porządek powinien zapanować najpóźniej do połowy 2013 r.

Dłużnicy alimentacyjni dalej z prawem jazdy

Dłużnicy alimentacyjni nie stracą prawa jazdy, jeśli płacą co najmniej połowę zasądzonej kwoty. Będą mieli też możliwość odwołania się do decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy do samorządowego kolegium odwoławczego.

Zmiany wprowadziła nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Dostosowuje ona prawo do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2009 r. uznał, że zatrzymanie prawa jazdy dłużnikowi alimentacyjnemu jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą proporcjonalności między celem a środkami proponowanymi, by ten cel osiągnąć.

Najseksowniejsza siatkarka ligi


Siatkarka Stali Mielec Urszula Bejga zwyciężyła w przeprowadzonym przed świętami Bożego Narodzenia plebiscycie Trojmiasto.sport.pl na Najseksowniejszą Siatkarkę PlusLigi. W głosowaniu, w którym głosy oddało kilka tysięcy internautów, Bejga zgromadziła blisko 25% głosów! Skromna zawodniczka była mocno zaskoczona rezultatem głosowania.

Nowe legitymacje policyjne

Od 1 stycznia 2012 roku będą obowiązywać nowe wzory legitymacji policyjnych. Wyglądem przypominają te dotychczas używane, mają jednak więcej zabezpieczeń. Policjanci będą się nimi posługiwać do końca 2014 roku. Aktualnie posiadane przez funkcjonariuszy dokumenty tracą ważność z końcem tego roku.

Nowe dokumenty są zbliżone wyglądem do tych, które obowiązują aktualnie. Mają formę karty wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu o formacie zbliżonym do kart płatniczych czy dowodów osobistych. Posiadają beżowo-niebieskie tło z widocznymi powtarzającymi się napisami POLICJA.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........