Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mielczanie na konkursie prelegentów filmowych

Pokonać tremę, opowiadać płynnie i dowcipnie, elastycznie żonglować filmowymi motywami – tymi wszystkim umiejętnościami będą mogli popisać się uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych, który odbywał się po raz trzeci w ramach tegorocznej zwierzynieckiej Akademii Filmowej

Konkurs ma na celu upowszechnienie sztuki prelekcji jako metody popularyzacji wiedzy o filmie i podniesienie kwalifikacji prelegentów działających w dyskusyjnych klubach filmowych i instytucjach pokrewnych. Prelekcje konkursowe wygłaszane będą podczas 13. Letniej Akademii Filmowej, która odbyła się w Zwierzyńcu w dniach 3-12 sierpnia 2012.

Minister edukacji o roli placówek doskonalenia nauczycieli

- Jest wiele obszarów istotnych w nowym roku szkolnym, w którym nauczyciele muszą mieć wsparcie. Chodzi tu zarówno o dobre działanie na rzecz dziecka sześcioletniego, jak również o zmiany w szkołach ponadgimnazjalnych i szkołach zawodowych. Należy wspierać nauczycieli, doskonalić ich i pomagać im we wprowadzaniu tych zmian - powiedziała dziś (22 sierpnia) minister edukacji narodowej, Krystyna Szumilas w wystąpieniu rozpoczynającym czterodniowe szkolenie „Nowa rola placówek doskonalenia", organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Szkolenie jest odpowiedzią na potrzebę zwiększania kompetencji kadry placówek doskonalenia nauczycieli, co jest niezbędne w kontekście  planowanych zmian w rozporządzeniu wprowadzającym nowe zadania dla tych placówek.

Pieniądze z Funduszu Pracy na aktywną walkę z bezrobociem.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej informuje, że do 24 sierpnia 2012 r. czeka na wnioski Powiatowych Urzędów Pracy. Do rozdysponowania pozostaje jeszcze ok. 11 milionów złotych  z drugiej transzy, która wynosi 100 milionów złotych na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu informuje MPiPS
Pieniądze z rezerwy Funduszu Pracy mają posłużyć finansowaniu zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej.  

PUP proponuje nowe programy aktywizacji zawodowej.

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu zaprasza pracodawców i osoby bezrobotne do udziału w trzech nowo uruchamianych programach aktywizacji zawodowej.

Programy realizowane są ze środków Funduszu Pracy pozyskanych z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej w łącznej wysokości 2273 600 zł.

Automobilklub Mielecki w obiektywach kamer telewizji.

Kilkunastu członków Automobilklubu Mieleckiego wraz ze swoimi szybkimi maszynami i kilkoma pojazdami zabytkowymi uczestniczyli w sesji zdjęciowej.
Na terenie mieleckiego lotniska zaprezentowano kilka ładnych i zadbanych pojazdów.
Była Warszawa 223 z 1964 r, Fiat 125 p, Citroen 2CV z 1972r, Merlin Sport i Rolls Royce.
Gustownym slalomem i w paradnym orszaku przejechały przed kamerami TVP Rzeszów.
O swojej pasji i wielkim sercu do starych zabytków mówili Wacław Grzelak i Piotr Molak.

Portret mielczan A.D. 2012

Już od 21 sierpnia na placu Armii Krajowej można oglądać wystawę "Portret mielczan A.D. 2012" - projekt realizowany przez Mielecką Grupę Fotograficzną przy wsparciu Urzędu Miejskiego, Samorządowego Centrum Kultury i Muzeum Regionalnego w Mielcu.
Ideą fotografików z MGF-u było wykonanie jak największej liczby zdjęć portretowych pojedynczych osób czy całych rodzin tak, aby powstał ciekawy materiał ilustracyjny - przekrój współczesnej społeczności miejskiej.
Czy i w jakim stopniu autorzy osiągnęli cel warto przekonać się samemu oglądając wystawę którą można oglądać na placu AK do 16 września 2012 roku.

Mielecka Grupa Fotograficzna (MGF) – jest stowarzyszeniem zrzeszającym miłośników

„Dworki i pałace w obiektywie Jadernych" Wystawa.

Wakacje dobiegają końca - czas więc już na nowy sezon wystawienniczy. Pierwszą powakacyjną prezentacją, jaką przygotowuje "Jadernówka" Oddział Fotograficzny Muzeum Regionalnego w Mielcu będzie ekspozycja zdjęć autorstwa Augusta i Wiktora Jadernych.
Urokliwa architektura pałacowo-dworska ożywiona scenkami z życia ziemian, mieszkańców dworków prezentuje się niczym kadry z archiwalnego filmu.
Wystawa czynna będzie od 6 września do 13 października 2012 roku.  Otwarcie wystawy w czwartek 6 września, o godzinie 18:00.

"Jadernówka" to muzeum na ul. Jadernych 19. Kiedyś, kiedyś mieszkał tu August Jaderny fotograf przybyły do mielca w 1898 roku.  Dom Jadernych został zbudowany w latach 1904-1906. Zakład fotograficzny Jadernych funkcjonował w tym budynku przez blisko 80 lat.

Pożegnanie wakacji z Jadernówką

Sobota 8 września to dzień, który warto zarezerwować na wizytę w "Jadernówce", ul Jadernych 19.
Od godziny 10 do 20 podwoje Oddziału Fotograficznego otwarte będą szeroko dla wszystkich chętnych.
Dla miłośników rysunków będzie plener pod hasłem "Jadernówka w oczach dziecka", dla fotoamatorów plener "Jeden dzień z życia miasta".
Wieczorem wystąpi z kameralnym koncertem grupa Cantica Romanza.

Wszystkie prace rysunkowe i fotograficzne zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Muzeum a najciekawsze prace wezmą udział w wystawie poplenerowej w październiku br.

Firma przyjazna środowisku?

"Melnox" dzisiejszy Kronospan - bo o tej firmie mowa będzie znany przede wszystkim z wysokiej jakości płyt mdf, hdf i wiórowych. W ofercie ma panele podłogowe, panele ścienne, listwy ... to firma która chlubi się tym że jest przyjazna środowisku????
A w jaki sposób bo nie rozumiem? 
A może jednak to prawda, może mnie ktoś wyprowadzi z błędnego myślenia?


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........