Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W mieleckich kranach woda z Biesiadki?

Wkrótce wyjaśnić się powinno, czy w mieleckich kranach popłynie woda ze studni głębinowych na terenie Lasów Państwowych w rejonie Biesiadki.
 Zdaniem prezydenta Chodorowskiego woda ze studni głębinowych oznaczałaby dla Mielca same korzyści.
 – Miasto zasilane byłoby w wodę bez oczyszczania o jakości nieporównywalnie lepszej, jak obecnie. To również mniejsze koszty i uniezależnienie się od sytuacji w rzece.


Wysokość zasiłku dla bezrobotnych od 1 czerwca 2012 r.

Zgodnie z ustawą o  promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy  zasiłki dla bezrobotnych podlegają z dniem 1 czerwca każdego roku waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Wskaźnik ten jest ogłaszany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w formie komunikatu opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

Badanie potrzeb szkoleniowych Klientów Urzędu Skarbowego w Mielcu

Urząd Skarbowy przeprowadza badanie potrzeb szkoleniowych Klientów Urzędu Skarbowego w Mielcu W związku z planowaną przez Urząd Skarbowy realizacją szkoleń dla Klientów uruchomione zostało badanie potrzeb szkoleniowych.
Wszystkich naszych Klientów serdecznie zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, której wyniki  pozwolą na przygotowanie treści i tematów szkoleń dostosowanych do Państwa potrzeb i oczekiwań.

Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmie 10 - 15 minut. Badanie będzie dostępne do końca dnia 20 maja.

Nowe ciekawe propozycje plastyczne dla najmłodszych

Nowe plastyczne propozycje czekają na wszystkie najmłodsze dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych w SDK.
„Krajobrazy” to cykl zajęć, podczas których maluchy przy użyciu różnych technik i materiałów wykorzystywanych w plastyce wykonują swoje prace. Powstały już : wiosenna łąka, kwitnący sad, i dno morskie. Połączenie różnych technik i różnych materiałów sprawiło, iż prace są bardzo różnorodne i kolorowe. Dzieci nie tylko uczą się posługiwania nożyczkami, formowania pożądanych kształtów za pomocą ich wydzierania czy ugniatania ale również zapoznają się z mnogością materiałów plastycznych , nieskończoną możliwością ich wykorzystywania i łączenia w celu stworzenia bardziej kolorowych , niejednokrotnie przestrzennych prac.

Zbliżają się wakacje, mamy propozycję dla Twojego dziecka

Zbliżają się wakacje i jak co roku mamy propozycję spędzania ich właśnie z nami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla małych i troszkę większych dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat, dziewczynki i chłopców, lubiących zabawę i ruch na świeżym powietrzu, prace manualne, plastyczne, taniec i występy sceniczne.
Na wszystkich zainteresowanych czekają specjalnie przygotowane liczne atrakcje, a przede wszystkim doświadczona kadra instruktorska, na co dzień pracująca w naszym Domu Kultury z dziećmi.

Zatrzymano dwóch złodziei sklepowego koszyka i parapetów

Mieleccy policjanci zatrzymali na os. Lotników dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat, którzy ukradli sklepowy wózek i kilka sztuk metalowych parapetów na terenie Mielca.

Patrolując w poniedziałkowy wieczór osiedle Lotników w Mielcu funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pchali sklepowy wózek z metalowymi elementami w środku. Wylegitymowali tych mężczyzn, którzy byli pijani i nie potrafili logicznie wytłumaczyć skąd maja wózek i parapety nim przewożone. Zostali zatrzymani.

Wzrasta liczba kradzieży rowerów

Czas letni i sprzyjająca aura to okazja do pojeżdżenia własnymi rowerami i relaksowanie się na świeżym powietrzu. Niestety nie tylko właściciele są skłonni pojeździć sobie, ale również amatorzy cudzych własności chętnie korzystają z tzw. okazji. Zapominają o tym często beztroscy posiadacze dwóch kółek pozostawiając swoje rowery „dosłownie na sekundę” przed klatką, przed sklepem, urzędem, itp.

Nigdy nie powinniśmy nawet na „moment” zostawiać roweru nie zabezpieczonego i gotowego do drogi w miejscach publicznych np.  przed sklepem, na ulicy, na chodniku, itp., a także zostawiać rowerów na klatkach schodowych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........