Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mieleckie radio

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała wreszcie listę wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o zasięgu lokalnym i o charakterze uniwersalnym dla Mielca. KRRiT: Do rozdania 16 częstotliwości

Wykaz obejmuje wnioski złożone w terminie do dnia 6 lutego 2012 r. w związku z Ogłoszeniem Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 28 listopada 2011 r., o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego

Targi nowej energii - ENEX

W dniach od 6 do 8 marca w Kielcach odbywały się targi nowej energii - ENEX.
Z Zespołu Szkół CKR w Rzemieniu udział wzięło w nich 15 uczniów zainteresowanych tą formą energii.
Podczas targów uczestniczyliśmy nie tylko w zwiedzaniu stoisk wystawienniczych ale również braliśmy udział w forum pomp ciepła, forum solar +  oraz w konferencji zatytułowanej "Energia z biomasy w praktyce - 2012"

Bal ostatkowy w „Pogodnej Jesieni"

W Klubie Seniora „Pogodna Jesień”, działającym pod patronatem MSM, a mającym swą siedzibę na Osiedlu „Lotników” na spotkaniu w czwartek 27 lutego obchodzono dzień zakochanych, czyli Walentynki.
Pani seniorka Maria Ściora przypomniała historię dnia zakochanych, opowiedziała skąd wywodzi się to święto, przeczytała kilka ciekawostek. Kolejnym punktem spotkania były przygotowane przez Panią Marię konkursy, które sama poprowadziła, a w których brały udział pary małżeńskie oraz panie i panowie, a oceniane były przez jury: Marię Madej - przewodniczącą Klubu i Andrzeja Guzego - opiekuna.

Szkolny Konkurs Recytatorski ...Oczami kobiet

W Zespole Szkół im. prof. J.groszkowskiego 9 marca br. odbyła się już   IV edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku termin konkursu zbiegł się z Dniem Kobiet, więc „uczta poezji”  była poświęcona twórczości wybitnych polskich poetek: zmarłej niedawno Wisławie Szymborskiej, Halinie Poświatowskiej oraz Agnieszce Osieckiej, której 15 rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: poezja śpiewana oraz recytacja i cieszył się sporym zainteresowaniem młodzieży.

Z Ewangelią św. Jana przez życie

3 marca br. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu postanowili  po raz drugi sprawdzić swoją wiedzę biblijną, tym razem z Ewangelii św. Jana. W pierwszym etapie  udział wzięło 20 uczniów, a do drugiego zakwalifikowało się 10 najlepszych z I, III, IV technikum oraz II liceum.
 Celem tego przedsięwzięcia jest motywowanie do pogłębiania wiedzy i rozwijania postaw religijnych młodego pokolenia. Dla najlepszych uczestników nagrody książkowe ufundowali Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Stanisław Starzyk i ks. Prałat Kazimierz Czesak.

Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży

Od środy 14.03.2012  w kościele p.w Ducha św w Mielcu odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Rekolekcje będzie prowadził znany w Polsce ewangelizator młodzieży O. Ryszard Śierański wspólnie z domownikami Wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic.
Młodych zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach według podanego przez katechetów planu.

Sukces w Regionalnym Konkursie Wiedzy Teoretycznej

Miło nam donieść, że w XVIII Regionalnym Konkursie Wiedzy Teoretycznej w Przeworsku, który odbył się w dniu 8 marca 2012 roku uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu Kinga Białas zdobyła wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycieli: m. in. Sabiny Trybulec i Jarosława Kmiecia.

Kapitał ludzki w przedsiębiorstwie i gospodarce narodowej

W dniu 08 marca 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyły się zawody okręgowe XVII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich. Tematem wiodącym XVII edycji TWiUHM jest „Kapitał ludzki w przedsiębiorstwie i gospodarce narodowej”.
W zawodach wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego: Zespołu Szkół Ekonomicznych z Dębicy, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Rzeszowa, Zespołu Szkół Nr 3 z Łańcuta, Zespołu Szkół Ekonomicznych z Sandomierza, Zespołu Szkół Ekonomicznych ze Skarżyska Kamiennej, Zespołu Szkół Nr 1 z Ostrowca Świętokrzyskiego i Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mielca.

Wizyta studentek z Azji

Indonezyjka
Od 4 do 9 marca 2012 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. Romana Sitki w Mielcu gościły dwie studentki z Indonezji oraz Chin. Wizyta odbyła się w ramach projektu organizowanego przez AIESEC - międzynarodową organizację studencką umożliwiającą młodym ludziom aktywne uczenie się i pracę w globalnym środowisko.
Młodzież ZSE uczestniczyła w edukacyjnych warsztatach prowadzonych przez Azjatki, podczas których poznawała kulturę Chin i Indonezji.

Informacja o przydatności wody do spożycia z gminnego wodociągu

Zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu z dnia 31.01.2012 r. informuję, że woda z  wodociągu sieciowego Padew Narodowa odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
Wobec powyższego informuję o dobrej jakości wody z wodociągu sieciowego w Padwi Narodowej.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Przecławiu

23 marca br. w ramach akcji „Mobilny Punkt Informacyjny” konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych w województwie podkarpackim odwiedzą Gminę Przecław. Podczas dyżuru w urzędzie gminy potencjalni i faktyczni beneficjenci będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z programów operacyjnych Narodowej Strategii Spójności oraz dowiedzą się o projektach realizowanych na terenie województwa podkarpackiego. Konsultanci będą też pomagać w procesie rozliczania projektów współfinansowanych ze środków europejskich.

Dotacja z Ministerstwa Sportu na organizację zajęć pływania

Dotacja z Ministerstwa Sportu na organizację zajęć pływania dla uczniów w roku 2012
Końcem roku 2011 został opracowany wniosek dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „VICTORIA” Przecław, na organizację zajęć powszechnej nauki pływania, dla uczniów szkół z terenu Gminy Przecław. Wniosek przeszedł pozytywną ocenę i decyzją Ministra Sportu UKS Viktoria na realizację zadania otrzymał kwotę 25.000 zł. Zajęcia ruszają już w kwietniu i będą trwały do końca listopada 2012

Nowa strona internetowa dotycząca opieki nad dziećmi

Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie informuje o zakończeniu pierwszego etapu prac nad stroną internetową dotyczącą form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Powyższa strona dostępna jest pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl.

Jest przyszłość dla gminy

Gmina Tuszów Narodowy analizuje szanse i korzyści związane z budową obwodnicy Mielca, która przebiegała będzie przez jej tereny. W związku z powyższym w Urzędzie Gminy odbyło się robocze spotkanie, w czasie którego omawiano możliwości utworzenia terenów przemysłowych na obszarach mienia komunalnego przylegającego do obwodnicy. W spotkaniu na zaproszenie Wójta Gminy brał udział Senator Władysław Ortyl, który dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami w/w temacie. Wstępnie ustalono, że gmina przystąpi do opracowania Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który jest podstawą realizacji przedsięwzięcia. Przyjęte zostały pewne założenia i kierunki do opracowania koncepcji kilku wariantów planu.

Uczennice SP w Grochowem wicemistrzyniami powiatu mieleckiego w drużynowym tenisie stołowym

12 marca 2012 r. w hali sportowej MOSiR w Mielcu odbył się finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Szkołę Podstawową w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem reprezentowały uczennice klasy VI, Alicja Pszeniczna i Paulina Ciemięga – mistrzynie Gminy Tuszów Narodowy.
Zawodniczki po bardzo emocjonujących meczach z drużynami ze szkół podstawowych nr 13 w Mielcu, w Dobryninie, w Trzcianie i w Jamach wywalczyły II miejsce,

Przerwa w dostawie wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z koniecznością wykonania naprawy węzła zasuw sieci wodociągowej w dniu 15 marca (czwartek) od godz. 9:00 do godz. 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Wola Mielecka, Podleszany, Książnice, Boża Wola i Goleszów.

Mistrzostwa Polski juniorów 14 lat – Olsztyn 2012

W dniach 9 – 11 marca br. na nowo otwartej, 10 – torowej pływalni OSiR w Olsztynie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 – letnich w pływaniu.

Zawody rozgrywano na pływalni o długości 25 metrów w systemie eliminacji i finałów; w finałach rozgrywanych po południu startowało 20 najlepszych zawodników w każdej konkurencji wyłonionych w dopołudniowych eliminacjach (2 serie po 10 zawodników).

Radość Słyszenia – bezpłatne badania słuchu

Każde badanie trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesne, wykonywane jest w słuchawkach założonych na uszy, do który puszczane są dźwięki o różnych tonach. Słysząc dźwięk – pacjent reaguje naciskając przycisk. Na podstawie reakcji powstaje wykres obrazujący wynik badania – audiogram, wynik od razu omawiany jest na miejscu przez specjalistę Słuchmed. Wszyscy otrzymują komplet materiałów informacyjnych jak dbać o słuch i skąd się biorą problemy ze słyszeniem.

Policjant po pracy zatrzymał pijanego kierowcę


Policjanci zatrzymali 56-latka z Mielca, który w poniedziałek spowodował kolizję na rondzie przy ul. Szafera w Mielcu. Kierujący osobowym daewoo był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym w Mielcu - Relacja

'Dzień Otwarty' w Urzędzie Skarbowym w Mielcu cieszył się dużym zainteresowaniem wśród podatników. W tym dniu Urząd odwiedziło około 800 podatników.

W trakcie 'Dnia Otwartego' najwięcej osób skorzystało z możliwości złożenia zeznania podatkowego po uprzedniej weryfikacji dokonanej przez pracowników, o czym świadczy fakt złożenia w tym dniu 268 szt. deklaracji PIT w tym 13 zeznań podatkowych wysłanych droga elektroniczną.

14 marca święto liczby Pi

14 marca Dzień Liczby Pi, to corocznie święto obchodzone nieoficjalne również w Polsce. Wiele atrakcji organizuje z tej okazji Uniwersytet Śląski. Warsztaty edukacyjne "Pi razy drzwi, czyli niezwykła historia liczby Pi" dla gimnazjalistów przygotowało też Centrum Hewelianum z Gdańska. Jakie były dzieje liczby Pi od starożytnego Egiptu do współczesnej Japonii?


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........