Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

XXIV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "LOVE ME TENDER"

O atrakcyjne nagrody i miano laureatów walczyło 21 marca br. 43 solistów z wielu miast Podkarpacia i Małopolski.

Scena Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle rozbrzmiewała śpiewem uczniów, wykonujących piosenki z repertuaru światowych gwiazd. W konkursie królował język angielski, tylko jedna uczestniczka zaśpiewała w języku niemieckim, a solista z Mielca wykonał utwór Ricardo Cocciante w języku angielskim i włoskim. Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła. Patronat lingwistyczny nad imprezą sprawowała Szkoła Języków Obcych AWALON z Jasła.

XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Pod patronatem ks. Biskupa Wiesława Lechowicza 22 marca 2012 r odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. „Przyszłość Polski zależy od nas”- te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II do Polaków na Westerplatte w 1987 r były przesłaniem tego spotkani.

Zmiana organizacju ruchu na Niepodległości

POLDIM Mielec poinformował, 26 marca przystępuje do kolejnego etapu remontu Al. Niepodległości. Prace będą prowadzone od skrzyżowania ulic Piotra Skargi i Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Chopina i Biernackiego razem z tym skrzyżowaniem. W związku z tym zostaną częściowo wyłączone odcinki poszczególnych ulic.

Przewidywany termin zakończenia prac to 31.05 2012

„Bliżej siebie” - Spotkanie młodzieży z Polski i Izraela.

W czwartek 15 marca 2012 roku, w II liceum Ogólnokształcącym im Mikołaja Kopernika w Mielcu, w ramach międzyrządowego projektu – „Bliżej siebie”, odbyło się spotkanie młodzieży z Polski i Izraela. Projekt –„Bliżej siebie” jest międzynarodowym projektem, którego celem jest organizowanie spotkań młodzieży z Polski i młodzieży z Izraela , która przebywa w Polsce na wycieczkach poświęconych problematyce Holocaustu. Wycieczki grup izraelskich do tej pory miały wyłącznie charakter historyczny, związany z tematyką Holocaustu. Oświęcim, Treblinka, Bełżec, Majdanek, młodzi Izraelczycy widzieli Polskę wyłącznie z takiej właśnie perspektywy.

Misterium Męki Pańskiej w Przecławiu

W niedzielę w Przecławiu odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, w plenerze. Rozpocznie się ono w kościele, gdzie przedstawione będą sceny z Wieczernika. Następnie za Jezusem i jego uczniami widzowie udadzą się na zewnątrz kościoła, gdzie aktorzy przypomną mękę, śmierć i noc Zmartwychwstania.

Sprzyja temu ukształtowanie terenu wokół kościoła - ogród pełen jest drzew, gdzie Judasz zdradzi Jezusa swym pocałunkiem, parking , gdzie przy ognisku Piotr zaprze się Jezusa, dom parafialny z balkonem, z którego przemówi do tłumu Piłat, droga wokół wzgórza Przecławskiego, która zamieni się w Drogę Krzyżową Jezusa.

Ucieczka 17 latka przed policją


Około godz. 16.20 w środe po południu policjanci patrolujący Ziempniów, (gmina Czermin) zauważyli mercedesa, którego kierujący na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy i zaczął przyspieszać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali się na drodze gruntowej za mercedesem, z którego wybiegł kierowca. Młody człowiek wbiegł do ogrodu, a pozostawiony bez zabezpieczenia pojazd stoczył się do tyłu i uderzył w policyjnego nieoznakowanego opla nieznacznie go uszkadzając.

Figura pana Jezusa Nazareńskiego wróciła do Mielca

Figura pana Jezusa Nazareńskiego wróciła po 230 latach do Mielca. Jej kopia stanie w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. To ciekawe nawiązanie do historii miasta, bo wcześniej znajdowała się w nieistniejącym już klasztorze Trynitarzy w Mielcu. O jej złożonych losach opowiada ks. Stanisław Składzień, proboszcz parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej...
- dekretem cesarza Austrijackiego Józefa II pan Jezus został z Mielca wyrzucony.
Józef II skasował Trynitarz*. W związku z tym Trynitarze wzięli pana Jezusa do Krakowa, stamtąd do Wilna a stamtąd do Trynicz. Wojewoda Trocki, Ukolski wybudował klasztor dla Trynitarzy. Ale nie mieli figury pana Jezusa. Ktoś powiedział ale przecież jest w skarbcu w Wilnie i tak wzięli pana Jezusa do Krywicz.

„Czas na zdrowie” projekt edukacyjny

16 marca br. szkoła im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia. Przedmiotem projektu jest promocja zdrowego odżywiania, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej. Projekt prowadzony będzie w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Przeciw Telewizji TRWAM!!!

Wiarygodni świadkowie, tj uczestnicy Sesji Rady Gminy w Borowej, za pośrednictwem Korpusu Obrony Narodu Polskiego, przekazali redakcji Ziemi Mieleckiej smutną wiadomość a mianowicie; że niektórzy radni z terenu gminy Borowa, niezbyt przychylni są telewizji TRWAM.

Farmy wiatrowe - zielona energia czy zagrożenie

Krzysztof Popiołek Poseł na Sejm RP zaprasza mieszkańców Powiatu Mieleckiego i okolic na spotkanie na temat "WIATRAKI –zielona energia czy śmiertelne zagrożenie”
W spotkaniu udział weźmie ekspert od spraw energii wiatrowej – Poseł na Sejm Anna Zalewska

Rada Gminy w Tuszowie Narodowym jednogłośnie w obronie wolnych mediów i równego do nich dostępu.

Podczas ostatniej sesji, Rada Gminy w Tuszowie Narodowym podjęła uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym.
Stanowisko Rady to efekt decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej TV Trwam miejsca na tzw. multipleksie.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........