Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Przeterminowane plakaty wyborcze.

Termin minął, a one wciąż wiszą. Prawo wyborcze mówi, iż komitety wyborcze mają maksymalnie 30 dni od dnia wyborów, by usunąć swoje plakaty. Wciąż jednak można znaleźć zapomniane plakaty i banery. Prawo wyborcze mówi też, że nieusunięcie plakatów w tym terminie jest traktowane jako wykroczenie, a pełnomocnika wyborczego można ukarać grzywną.

Finał Powiatowego Turnieju Szachowego

Firma Turbo – Reg w Chrząstowie, Starostwo Powiatu Mieleckiego oraz Klub Szachowy SDK-Lotnik Mielec zapraszają na Finał Powiatowego Turnieju Szachowego
o puchar Prezesa Firmy TURBO-REG w Chrząstowie w ramach cyklu turniejów szachowych
„Szukamy talentów szachowych wśród młodzieży wiejskiej”
Mielec, 18.12.2011 r. ( niedziela )

Honorowy Patronat nad turniejem objął Andrzej Kapinos, Prezes Firmy TURBO-REG w Chrząstowie.

Jakie powietrze jest w Mielcu

WIOŚ: odnotowano pięciokrotne przekroczenie stężenia benzo(a)pirenu. Ale tak jest w całym województwie.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie na prośbę radnych powiatu mieleckiego przedstawił wyniki pomiarów imisji powietrza atmosferycznego w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. czytaj dalej

Wideo nagranie

Ocena jakości powietrza

Monitoring powietrza

Szpital w Mielcu dziękuje „Mikołajom” za ofiarność

Materace, pościele, zabawki i słodycze dla Oddziału Dziecięcego

Niezwykle hojny św. Mikołaj za sprawą swoich pomocników – Automobilklubu Mieleckiego, Kronowoodu i firmie Kredyty Chwilówki – sprawił małym pacjentom, ale także personelowi i dyrekcji szpitala wielką niespodziankę.

Na oddział trafiły m.in. wysokiej jakości materace do łóżeczek i mikrofalówka do dyspozycji rodziców – to za sprawą członków Automobilklubu, który zebrali pieniądze podczas motoryzacyjnej imprezy charytatywnej. – To wspaniałe, że dzięki życzliwości klubu możemy wymienić materace, które dziś już nie są oczywiście tak wygodne i komfortowe dla naszych małych pacjentów jak wtedy, gdy były nowe, a więc spory czas temu. Trzeba docenić to, że tego typu zakupy wymagały od naszych darczyńców dużego zaangażowania, ponieważ nie jest wszystko jedno, jakie materace do nas trafią – tłumaczy lek. Beata Piotrowska, ordynator oddziału. – Muszą spełniać odpowiednie normy, po to by łatwo je było utrzymać w czystości, muszą mieć stosowne parametry, m.in. grubość, ale także wymiary dostosowane do łóżeczek na oddziale, a te są różnej wielkości itd. Jesteśmy wdzięczni za sam podarunek, ale również za starania włożone w jego idealne przygotowanie.

Nowe funkcje dla miejskich parków

Już wkrótce dwa miejskie parki gruntownie zmienią swój wygląd. W Parku Inwalidów Wojennych oraz w parku przy Hali Targowej powstaną nowe alejki z miejscami wypoczynku, a także nowe, ciekawe elementy tzw. małej architektury.

Modernizacja Parku Inwalidów Wojennych, usytuowanego w pobliżu siedziby Starostwa Powiatowego, jest elementem prowadzonej przez władze miasta rewitalizacji najstarszej części Mielca. Jak podkreśla prezydent Mielca Janusz Chodorowski, impulsem do zmian nie tylko wyglądu, ale także funkcji mieleckiej starówki, była budowa wałów na Wisłoce. Rewitalizacją w tej części miasta objęte są tereny bezpośrednio przylegające do Wisłoki, gdzie wkrótce powstanie ciąg rekreacyjny. W pobliżu, np. przy ul. Rzecznej, wybudowane zostały parkingu. Wreszcie zupełnie nowego wyglądu nabrało centrum starówki z Rynkiem i ulicą Mickiewicza. W planach jest jeszcze m.in. modernizacja ulicy Kościuszki. Park Inwalidów Wojennych zamyka ten obszar rewitalizacji. - Jak wiemy słowo „rewitalizacja" oznacza wprowadzenie nowej funkcji stąd plany dotyczące Parku Inwalidów Wojennych. Mówiąc trochę przewrotnie, to miejsce powinno przestać służyć tylko ptakom, a powinno zacząć służyć mielczanom. Zwłaszcza jeśli w pobliżu jest uczelnia, w władze powiatu planują wyremontować ulicę Sękowskiego, ten park ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem wypoczynku - powiedział Janusz Chodorowski.

Gminy i przedsiębiorstwa Fair Play z Podkarpacia

79 firm i dziesięć gmin z Podkarpacia znalazło się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” i „Gmina Fair Play”. W uroczystej Gali, która odbyła się 2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W uroczystości uczestniczył Lucjan Kuźniar - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Do tegorocznej XIV edycji konkursu Przedsiębiorstwo Fair Play zgłosiło się ponad 600 firm z całego kraju. Z Podkarpacia złoty certyfikat zdobyły trzy firmy:
- Elektrociepłownia NOWA SARZYNA Sp. z o.o.
- OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o., Nagawczyna
- Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o.

Sukces uczniów z Tuszymy

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tuszymie od trzech lat biorą udział w ogólnopolskim programie ,,EtnoLog-zaloguj się na ludowo!”.
Jest to program edukacyjny, w którym dzieci poznają kulturę ludową swojej miejscowości, przyglądają się zanikającym już obrzędom i tradycjom.

Jednocześnie uczą się jak poprzez Internet dzielić się swoimi spostrzeżeniami z uczniami z innych regionów Polski. Zadaniem młodych etnologów jest dostrzeganie
i opisywanie zmian, jakie zachodzą w tradycyjnej kulturze wsi oraz troska o zachowanie dawnych obrzędów, zawodów, muzyki.

Sułtanat Brunei kupi 12 śmigłowców wyprodukowanych w Mielcu

W ubiegły piątek, 2 grudnia br. firma Sikorsky Aircraft, należąca do koncernu United Technologies, podpisała kontrakt z Ministerstwem Obrony Brunei na dostawę dwunastu helikopterów S-70i BLACK HAWK. Maszyny zostaną wyprodukowane w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Umowa obejmuje również zapewnienie części zamiennych, szkoleń oraz wyposażenia obsługi naziemnej. Kontrakt przewiduje opcję zakupu przez resort obrony Brunei kolejnych dziesięciu helikopterów.

- Jestem dumny, że śmigłowce z Mielca znalazły kolejnego odbiorcę za granicą - mówi Janusz Zakręcki, prezes zarządu PZL Mielec. - Decyzja rządu Brunei o wyborze helikoptera S-70i BLACK HAWK potwierdza jego najwyższą jakość i niezawodność. Ten kontrakt to dowód zaufania, jakim na całym świecie cieszą się produkowane przez nas statki powietrzne – podkreśla Janusz Zakręcki.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........