Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Prezentacja Black Hawka na targach ILA Berlin Air Show

Śmigłowiec S-70i Black Hawk będzie jednym z najbardziej spektakularnych elementów polskiej ekspozycji podczas zbliżających się targów lotniczych ILA w Berlinie. Maszyna będzie nie tylko prezentowana na stoisku, ale codziennie odbywać się będą pokazy śmigłowca... w locie.

Podczas targów 11 września PZL Mielec podpisze kontrakt z czeską firmą Aero Vodochody na dostawę kokpitów do śmigłowców S-70i Black Hawk.

Nowe szkolenie w PUP Mielec

Od dnia 01.10.2012r. do dnia 19.10.2012r. planowana jest realizacja kolejnej edycji szkolenia w Klubie Pracy z zakresu nabywania umiejętności aktywnego poszukiwania pracy.

Szkolenie kierowane jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu mających problemy ze znalezieniem zatrudnienia oraz napotykających na kłopoty w kontaktach z pracodawcami.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:15 i są prowadzone w formie wykładów, ćwiczeń oraz warsztatów. Zajęcia prowadzone są w sali Klubu Pracy (II piętro, pokój 24) w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Zatrzymali złodzieja portfela

Jak ustalili funkcjonariusze, ok. godz. 9. obok sklepu na ul. Pułaskiego siedzącemu na murku 27-letniemu mężczyźnie, nieznany osobnik wyrwał portfel, z którym uciekł pomiędzy bloki na ul. Kędziora.
Fakt kradzieży został zgłoszony na policję.
W portfelu znajdowały się karty bankomatowe, dowód osobisty oraz 650 zł gotówki.
 Kilka godzin po zdarzeniu mieleccy funkcjonariusze ustalili i następnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Mielca, który dopuścił się kradzieży. Miał przy sobie pieniądze.

Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej...

W gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu, swoją gotowość do pełnienia służby zdeklarowało dwóch policjantów.
 Odbierając legitymacje z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu inspektora Andrzeja Świdra, wzięli na siebie szereg obowiązków i trudów związanych z policyjną służbą. Już 12 września wyjadą do Szkoły Policji w Legionowie. Tam odbędą półroczne przeszkolenie podstawowe. Po jego ukończeniu rozpoczną służbę w naszej jednostce.

"Biznes" - Spektakl teatralny

Luksusowy apartament hotelowy w Londynie, biznesmeni z Yorkshire próbują sprzedać swoją upadającą firmę przewozową dwóm przedsiębiorcom, Niemcowi i Szwedowi. Zaangażowane są w to duże pieniądze i dwie panie z agencji towarzyskiej. Niespodziewane przybycie żon angielskich biznesmenów rozpoczyna ciąg wydarzeń praktycznie nieprzewidywalny od początku do końca. Z urokiem, polotem i błyskotliwymi dialogami całość tworzy znakomitą farsę!!! opinie o spektaklu: "Czego się nie robi dla swoich mężów" I dla kasy? Gdyby ktoś nie wiedział ? niech się wybierze do Teatru Muzycznego na "Biznes". Rzadko można zobaczyć aktorów tak radośnie bawiących się. Na scenie zmieniają pozy, figury i... ubrania jak rękawiczki, doprowadzając publiczność do spazmów śmiechu" Anna Dawidziuk Super Express

O Krasnoludkach i Sierotce Marysi

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
zaprasza na spektakl teatralny w reżyserii Marka Rębacza
na podstawie bajki Marii Konopnickiej
"O Krasnoludkach i Sierotce Marysi"
17 października 2012 r., godz. 10.00 i 12.00
sala widowiskowa DK SCK

 Bilety 10 zł do nabycia od 7 września br. w pok. 10
w godz. 12.00 - 15.00 tel. 17 583 56 39

Spektakl jest współczesną wersją bajki M. Konopnickiej. Od chwili premiery (koniec stycznia 2012) zagrany został już osiemnaście razy, gromadząc zawsze komplety widowni.

Wystawa lotnicza

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu ogłosiło z okazji Święta Lotnictwa w ramach II Spotkań Lotniczych Pokoleń kolejną edycję konkursów: "Na skrzydłach Ikara" i "Samolot w obiektywie i palecie barw". W obu konkursach o tematyce lotniczej wzięło udział 69 osób. Do Konkursu Literackiego wpłynęło 90 prac, w tym 12 pisanych prozą i 78 wierszowanych. Natomiast na Konkurs Fotograficzno- Plastyczny otrzymaliśmy 61 prac, w tym 18 prac plastycznych i 43 fotograficznych.

Światowe Forum Mediów Polonijnych

10 września w Tarnowie rozpoczyna się XX Światowe Forum Mediów Polonijnych. Ośmiodniowe spotkania dziennikarzy polonijnych w naszym kraju obejmują dwa województwa, małopolskie i podkarpackie, a także Warszawę. Z czasu przeznaczonego na Podkarpacie uczestnicy forum spędzą pół dnia w Mielcu (13 września).

Obwodnica otworzy Podkarpacie na centrum kraju

300 milionów złotych – tyle będzie kosztować jedna z najważniejszych drogowych inwestycji na Podkarpaciu, dzięki której Mielec zyska długo oczekiwaną obwodnicę, a Podkarpacie otworzy się komunikacyjnie na centrum kraju. Szczegóły przedstawił na konferencji marszałek Mirosław Karapyta oraz radni Sejmiku Województwa: Jan Tarapata i Zdzisław Nowakowski. W spotkaniu z dziennikarzami wziął także udział dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Adam Maternia.


Na oddziale płucnym mieleckiego szpitala można leczyć bezdech senny

Możesz się ustrzec nadciśnienia, zawału serca, udaru mózgu, a nawet... wypadku samochodowego
Nieleczony jest groźny dla chorych tak doraźnie, jak i w dalszej perspektywie. Chorzy są senni w ciągu dnia, czują się zmęczeni, drażliwi, trudno im się skoncentrować. Nierzadko prowadzi to nawet do wypadków samochodowych, ale to nie jedyne następstwa obturacyjnego bezdechu sennego. Odległe to m.in. choroba wieńcowa, zawały serca, udary mózgu, cukrzyca. Na Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc w mieleckim szpitalu jest już urządzenie monitorujące oddech i wspomagające oddychanie - informuje Rzecznik Szpitala Aneta Dyka-Urbańska


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........