Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

W podkarpackich lasach rozpoczęło się sadzenie drzew

W podkarpackich lasach trwa sadzenie drzew. W tym roku w regionie las zostanie odnowiony na powierzchni niemal 1,9 tys. ha - poinformował rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.

Dodał, że z 54 szkółek leśnych zostanie wyjętych 18,5 mln sadzonek. 84 proc. z nich to młode sosny zwyczajne, buki, jodły i dęby szypułkowe.

Czy faworytem Euro 2012 będą Hiszpanie?

W swoich szeregach mają największe gwiazdy futbolu  Iker Casillas,  Victor Valdes z Barcelony i Pep Reina z Liverpoolu. W obronie  piłkarze Barcelony i Realu Madryt: Gerrard Pique, Carles Puyol, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa. W pomocy i ataku. Andres Iniesta, Xavi, Cesc Fabregas, Xabi Alonso, David Villa, grający na boiskach angielskich Juan Mata, Fernando Torres i David Silva piłkarze Barcelony i Realu Madryt:

Losy obywateli polskich w latach wojny i okupacji 1939 – 45

14 kwietnia 2012 odbyło się rozdanie nagród w powiatowym konkursie historycznym dla uczniów gimnazjum „Losy obywateli polskich w latach wojny i okupacji 1939 – 45” organizowanym przez I LO w Mielcu. Z Gimnazjum w Tuszowie narodowym wzięło w nim udział 4 uczniów Jacek Gesing z Ia, Klaudia Gudz z IIa, Paweł Bik i Adrian Żivkovic z IIb. Konkurs przeprowadzono 5 marca 2012. Laureatem został Jacek Gesing, który zajął II miejsce. Nagrody dla najlepszych wręczali posłanka Krystyna Skowrońska  i dyrektor I LO Janusz Świętoń.

Bilet do Brukseli dla najlepszych

W niżańskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał konkursu „Bądź LEADERem wiedzy o Unii Europejskiej”. Trzecia edycja konkursu miała wyjątkowy charakter, bowiem Honorowy Patronat nad imprezą objął europoseł Tomasz Poręba, który dla najlepszego uczestnika z każdej szkoły ufundował nagrodę w postaci wycieczki do Brukseli. Sześciu laureatów niżańskich szkół ponadgimnazjalnych będzie miało okazję zwiedzić zabytki stolicy Belgii oraz zobaczyć „od środka” jak funkcjonuje Parlament Europejski.

Zarys powstania i 10-letniej działalnosci Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu, 2001-2011

Prelekcja o powstaniu i 10-letniej działalności Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu dr jacka Krzysztofika.Spotkanie okolicznościowe z okazji 10-lecia Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu 15.03.2012.

Etapy rewitalizacji osiedla Lotników

      W związku z realizacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 pojawiła się możliwość uzyskania dofinansowania na rewitalizację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa Warunkiem ubiegania się o dotację unijną było ujęcie danego obszaru - osiedla w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla miasta Mielca (LPR).

Konkurs żywieniowy dla studentów

Weź udział w ogólnopolskim konkursie Nestlé skierowanym do studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka! Zdobądź ciekawe doświadczenie zawodowe pod okiem specjalistów z zakresu dietetyki oraz komunikacji!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki z wizytą na Podkarpaciu

16 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się robocze spotkanie z ministrem Markiem Sawickim, w którym wzięli udział: wiceminister skarbu Jan Bury, wicewojewoda Alicja Wosik, marszałek Mirosław Karapyta, członek zarządu Lucjan Kuźniar, radni Sejmiku: Stanisław Bartman i Władysław Stępień oraz dyrektorzy departamentów urzędu marszałkowskiego, a także przedstawiciele podkarpackich agencji i instytucji związanych z rolnictwem i gospodarką wodną.

Wróciłem z Jasnej Góry mokry i wściekły!

W niedzielę kilka tysięcy motocyklów wjechało na Jasna Górę. Jak co roku liczyli na mszę polową odprawiana na błoniach. Paulini mszy polowej odmówili ale w zamian zapraszali uczestników zlotu na msze do Bazyliki. Motocykliści zaprotestowali włączając klaksony i silniki motorów.

9,5 mln zł na projekty dla szkół podstawowych na Podkarpaciu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza na spotkania organizacyjno-informacyjne skierowane do przedstawicieli szkół oraz organów prowadzących szkoły podstawowe

 Podczas spotkań zostaną omówione zasady i dokumentacja konkursu ogłaszanego w ramach poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”.

Mieleccy harcerze na Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej

Jak podaje serwis regionalny ZHP w sobotnie przed południe, 14 kwietnia około stu osobowa reprezentacja Hufca ZHP Mielec wzięła udział w Chorągwianym Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Ropczycach
Reprezentanci podkarpackich hufców zaprezentowali harcerskie piosenki w swoich aranżacjach. Tradycyjnie nie zabrakło muzyki z gitarą ale i na akordeonie. Zatańczono także belgijskiego.

VI edycja konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ilustracja książkowa"

Gminna Biblioteka Publiczna w Tuszowie Narodowym ogłasza VI edycję
gminnego konkursu plastycznego dla uczniów Szkół Podstawowych
z terenu Gminy Tuszów Narodowy.
„Najpiękniejsza ilustracja książkowa”

Ratujemy i uczymy ratować

Uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej przeszli fachowe przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ich wychowawczynie zaprosiły do Zielonej Szkoły strażaka Państwowej Straży Pożarnej – pana Jacka Krępę wraz z małżonką - pielęgniarką pogotowia ratunkowego – panią Anną Krępa.

Z matematyką za pan brat

W dniach 19-30 marca 2012 r. Szkoła Podstawowa w Padwi obchodziła Dni Matematyki. Była to druga edycja tej imprezy, której inicjatorem i pomysłodawcą jest pani dyrektor Janina Maciąg.

Celem imprezy jest popularyzowanie matematyki poprzez zabawę i konkursy, a także kształtowanie umiejętności współpracy w zespole podczas rozwiązywania matematycznych problemów.Przygotowania do obchodów zaczynają się od wprowadzenia matematycznego nastroju w szkole, który motywuje do wysiłku i zachęca do udziału w licznych konkursach.

Szkoła w Rydzowie uratowana przed likwidacją

Bardzo się cieszymy że dzieci nadal będą mogły uczyć się w Szkole Podstawowej w Rydzowie. Jako parlamentarzyści i radni, samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości kierując się przede wszystkim dobrem dzieci szkolnych w styczniu br. wspólnie zaapelowaliśmy do władz samorządowych o zaniechanie planów likwidacji szkoły.

Lekcja historii i patriotyzmu w Warszawie

W dniach 12-13 kwietnia br. klasy VI b i VI c ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Mielcu były na wycieczce w Warszawie. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili gmach Sejmu RP, po którym oprowadzała ich posłanka Krystyna Skowrońska. Pani poseł zapoznała uczniów z rolą i zadaniami Parlamentu. Ważnym momentem tej wizyty było spotkanie z Marszałkiem Sejmu – Panią Ewą Kopacz i obserwowanie obrad. Na koniec uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Dni otwarte Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 1 w Mielcu

W dniach od 11.04 do 13.04.2012 roku odbyły się dni otwarte szkoły. Gośćmi byli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów.
Zobacz fotorelację z Dnia Otwartego Gimnazjum Nr 3
Zobacz fotorelację z Dnia Otwartego V LO

XII Podkarpacki konkurs matematyczny im. Franciszka Lei

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2A Grzegorz Ciechoński z Gimnazjum nr.2 w Mielcu zakwalifikował się do etapu finałowego XII Podkarpackiego konkursu Matematycznego im.Franciszka Lei dla szkół ponadgimnazjalnych. opiekunem ucznia jest p. Elżbieta Gmyrek.

"Zapomniany blask szabasowych świec"

W dniu 2 kwietnia 2012 roku, w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyło się kolejne spotkanie młodzieży w ramach realizowanego projektu CEO "Etnolog - zaloguj się na ludowo!". Temat spotkania: "Zapomniany blask szabasowych świec" poświęcony był mieleckim Żydom.

Kolejne podium dla „Chorzelowiaków”


W piątek 13 kwietnia 2012 r. ZPiT „Chorzelowacy” tańczyli na III Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Garniec 2012” w Łańcucie. Zespół prezentował Suitę tańców krośnieńskich w III kategorii wiekowej. Trzynasty, piątek nie przeszkadzał zespołowi aby odnieść sukces, Z Łańcuta „Chorzelowiacy” przywieźli II miejsce, pomimo że skład zespołu był zmieniony, gdyż dwoje tancerzy było z kontuzjami nóg a na scenie było troje debiutantów. Nie przeszkodziło to dobrze zaprezentować się zespołowi. Cieszymy się ,że „Chorzelowiacy” dołączyli do grona najlepszych. Zespół wybiera się na kolejne przeglądy.

Kolejna wystawa Jerzego Klementowskiego

Filia Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej zaprasza 24 kwietnia 2012 roku na otwarcie wystawy filatelistycznej ze zbiorów Jerzego Klementowskiego pt."Unia Europejska - nasz wspólny dom".


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........