Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Manifestacja przeciwko Krono

W dniu 1 grudnia 2011 przed PE w Brukseli (plac Luksemburski) Poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Marek Gróbarczyk z inicjatywy Stowarzyszeń Ekologicznych: TERRA ze Szczecinka, LOS z Żar oraz przedstawiciele mieszkańców Mielca zorganizował demonstrację przeciwko działalności szwajcarskiego holdingu grupy KRONO, która w niedopuszczalny sposób zatruwa środowisko naturalne w Polsce.

Wyniki Konkursu ''Moja Szkoła w UE - edycja Powrót do szkoły'' etap regionalny

23 listopada 2011 r., w siedzibie Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, Wojewódzka Komisja Oceniająca wyłoniła laureatów tegorocznej IX edycji ogólnopolskiego konkursu Moja Szkoła w UE-edycja powrót do szkoły. Program realizowany jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Udział w nim wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Formy opracowania przygotowane prze młodzież miały różny charakter. Komisja doceniła różnorodność i kreatywność, pełnych pasji i zaangażowania ludzi. Młodzież tym samym miała doskonałą okazję do tego, aby zapoznać się z zagadnieniami związanymi z wolontariatem, w związku z ustanowieniem roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu oraz z Prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej przypadającą na drugą połowę 2011 roku.

Mielecka strefa najefektywniejsza wg raportu KPMG

W raporcie analizującym funkcjonowanie polskich SSE za 2010 r. przygotowanym przez firmę doradczą KPMG nasza strefa zanotowała najlepszy stosunek ocen ponadprzeciętnych do ocen poniżej przeciętnej w ramach oceny efektywności. Za nami, w pierwszej trójce - strefa wałbrzyska i łódzka.
Kolejny rok z rzędu firma KPMG opublikowała podsumowanie wyników ekonomiczno-finansowych Specjalnych Stref Ekonomicznych.

Komendant mieleckiej Policji nagrodził uczestników konkursu "Bezpieczne wakacje 2011"


Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu - komendant insp. Mirosław Furdyna nagrodził laureatów szczebla powiatowego w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje 2011”. Dziewięcioro dzieci w wieku od 7 do 15 lat ze szkół powiatu mieleckiego odebrało upominki – długopisy, notatniki, smycze i pamięci USB opatrzone policyjną „gwiazdą”.

Wysokość podatków w gminie Mielec

Szanowni Państwo

W środkach masowego przekazu pojawiły się sensacyjne informacje, które mogą wzbudzać niepokój mieszkańców Gminy Mielec o wysokość obciążeń podatkowych. W związku z powyższym czuję się zobowiązany podać rzetelną i pełną informację w tej sprawie.

Przed przystąpieniem do opracowania projektu budżetu wszyscy Radni Gminy Mielec wraz z Wójtem i Skarbnikiem Gminy przeprowadzili wspólną konsultacje dotyczące przyjęcia stawek podatkowych. Na podstawie szczegółowych analiz stawek występujących w naszej gminie, porównań do stawek w okolicznych gminach, analiz skutków ewentualnych zmian wypracowano kompromis, m.in. po to by w tych trudnych sprawach nie prowadzić populistycznej demagogii.

Pragnę podkreślić, że te konsultacje i spotkania z radnymi, często wielogodzinne miały wymiar czysto społeczny i radni nie pobierali z tytułu tych prac żadnych diet.

Trzymając się przyjętych ustaleń przygotowałem projekt budżetu oraz przedstawiłem projekty uchwał podatkowych Wysokiej Radzie. Posiedzenia komisji Rady Gminy nie wprowadziły zmian (poza niewielkim zmniejszeniem w jednej pozycji).

Nie zdecydowaliśmy o podnoszeniu podatków od środków transportowych oraz od nieruchomości wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej ponieważ były one podnoszone w poprzednich latach do stawek zmniejszających konkurencyjność naszej gminy, jako miejsca prowadzenia działalności gospodarczej. Wynoszą one ok. 70 % maksymalnych stawek dopuszczalnych ustawowo.

Prezentacja Black Hawk dla wojska


Prezentacja śmigłowca Black Hawk na lotnisku Bemowo (Babice) EPBC produkowanego w zakładach w Mielcu. Nagranie z 29.11.0211

WPS Sp. z o.o. w Mielcu

W wyniku zaproszenia do rokowań Nr 114 mających na celu ustalenie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC zezwolenie zostało udzielone przedsiębiorcy WPS Sp. z o.o. z siedzibą w Zagórzu, zarejestrowanemu w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000253168.

Bezpłatne konsultacje uroginekologiczne w mieleckim szpitalu

Teraz aby rozpocząć starania o pozbycie się kobiecych dolegliwości, które czasem przez całe lata utrudniają życie, wystarczy zdecydować się na bezpłatną konsultację uroginekologiczną. Lekarz podpowie, w jaki sposób uporać się np. z nietrzymaniem moczu podczas wysiłku. – Tego typu kłopot sprawia, że kobiety rezygnują z wielu aktywnych chwil z rodziną, wakacji czy zwykłych dłuższych spacerów, a żeby zapomnieć o problemie wystarczy poświecić jeden lub dwa dni na pobyt w szpitalu. Właśnie tyle trwa hospitalizacja związana z zabiegiem – tłumaczy dr n. med. Dariusz Komorowski, ordynator oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Mielcu.

Zmiany na Miasteczku Młodego Robotnika

Został rozstrzygnięty przetarg i ruszają prace. Zacznie się ruch wokół Góry Cyranowskiej. Na początek budowa i przebudowa drogi miejskiej - ulica Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu - wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną

Celnicy z Medyki pomagają Elizie

Ponad pół tony plastikowych nakrętek przywieźli do Mielca celnicy z oddziału celnego w Medyce. Mundurowi dowiedzieli się o akcji dzięki Nowinom.
Nakrętki zbierali już od jakiegoś czasu licząc że przydadzą się na jakąś akcje, i przydały się. Celnicy mówią, że nadal będą zbierać.

Nauka na koszt europosła

Trzech Podkarpackich trenerów piłki nożnej wróciło z tygodniowego wyjazdu który zorganizował i sfinansował eurodeputowany PiS Tomasz Poręba. Szkoleniowcy przebywali w belgijskim klubie Standard Liege.Z Mielca byli to Zbigniew Hariasz i Jakub Kula, a ze Stalowej Woli Daniel Kijak.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........