Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Schronisko dla zwierząt w Mielcu zostało zamknięte.

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Mielcu Roman Tomas, zapowiadał zamknięcie mieleckiego schroniska dla psów. Ponieważ warunki w jakich żyją zwierzęta w schronisku są fatalne, placówka może przestać istnieć 1 maja

- Do 1 maja skreślam Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt jako podmiot prowadzący. Później to miasto będzie musiało zając się bezdomnymi – powiedział inspektor Tomas.

Powiatowy Inspektor Weterynarii walczył o to by poprawić byt psów w ochronce ale miasto nie zrobiło nic aby warunki bytu zwierzakom poprawić, nie przestrzegano wytycznych co do jego funkcjonowania.
Postawiono nowe boksy ale jakość wykonania i materiały z jakich zostały wykonane pozostawiają wiele do życzenia. Budowa nowych boksów była niezgodna z projektem, jaki miasto przedstawiło Powiatowemu Inspektorowi Weterynarii.

Pierwszą decyzją miasta w sprawie zamkniętego schroniska było zarezerwowanie w tegorocznym budżecie blisko 300 tys. zł na jego utrzymanie i modernizację.

Jak mówią pracownicy schroniska na karmę dla zwierząt trzeba miesięcznie wydać ponad 73 tys., rocznie to kwota 882 tys. Schronisko dostaje miesięcznie od miasta 5 tyś zł.
W schronisku jest 350 psów, a wyżywienia jednego kosztuje 7zł dziennie.

Zamknięcie schroniska, będzie oznaczało, że żadne nowe zwierzęta nie mogą być przyjęte.

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz mieleckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu.
1%

Światowy Dzień Chorego w Chorzelowie.

Światowy Dzień Chorego (7)
Kolejny raz, w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie spotykają się seniorki i seniorzy z Chorzelowskiej parafii. Mimo mroźnego dnia goście dopisali.
Odchody Światowego Dnia Chorego jak co roku rozpoczęły się Mszą w Kościele, poczym wszyscy zebrani udali się do Ośrodka Kultury na dalsza część spotkania. Ksiądz proboszcz Andrzej Rams powitał wszystkich seniorów oraz zaproszonych gości m.in. Wójta Gminy Mielec Kazimierza Gacka oraz Zofię Błach - Dyrektora Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W PZL Mielec, prowadzone są prace nad powstaniem modelu samolotu "Łoś".

W Mielcu w jednej z hal PZL Mielec, prowadzone są prace nad powstaniem modelu w skali 1:1 samolotu "Łoś". Przed wojną był on jednym z najnowocześniejszych bombowców na świecie i szczytem innowacji technologicznych. Wszyscy nam go zazdrościli. Niestety dziś wg wszelkich oficjalnych wiadomości nie zachował się żaden egzemplarz tej legendarnej maszyny.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........