Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Dzień otwarty w Zespole Szkól w Chorzelowie

18 kwietnia w Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się „Dzień Otwarty” na który licznie przybyli uczniowie klas szóstych z Chrząstowa, Złotnik, Trześni oraz Chorzelowa.
Podczas dwu - godzinnego spotkania zgromadzeni mieli okazje zapoznać się z różnorodną działalnością uczniów chorzelowskiego gimnazjum. Efekty swojej pracy przedstawiło: Koło Historyczne, Koło Ekologiczne, Koło Muzyczne oraz Klub Fitness. Zaprezentowane zostały również realizowane przez młodzież gimnazjalną projekty edukacyjne takie jak: „Krętą droga ku wolności”, ”Jak smakuje rosyjska kuchnia” i „Raz na ludowo”.

Warsztaty terapeutyczne dotyczące uzależnień

13 i 16 kwietnia uczniowie Gimnazjum i Szkoły Zawodowej wzięli udział w warsztatach terapeutycznych dotyczących uzależnień. Celem spotkania było kreowanie właściwej postawy uczniów wobec używania alkoholu i palenia papierosów. Organizatorki spotkania Beata Lato-Bednarczyk i Monika Hyjek zaprosiły do współpracy panią Jolantę Skowron - Piasecką, która jest pracownikiem Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Mielcu.

GIGABAJT 2012

W dniu 4 kwietnia 2012r. w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” w Mielcu uczennice Szkoły Podstawowej nr.1 wzięły udział w II etapie Konkursu Informatycznego „GIGABAJT 2012”. W konkursie uczestniczyły wszystkie szkoły mieleckie.

Dzien patrona Szkoły

19 lipca 2007 roku Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Mielcu nadano imię błogosławionego księdza Romana Sitki. Od tego dnia, każdego roku, w rocznicę nadania imienia, społeczność szkolna obchodzi Święto szkoły.
             W tym roku szkolnym uroczystość święta szkoły wiąże się z setną rocznicą wybudowania Bursy, która została wybudowana dzięki staraniom księdza Sitki.

Wyróżnienie w Kielcach dla młodego puzonisty

W dniach 13 do 15 kwietnia 2012 roku w Kielcach odbył się Świętokrzyski Festiwal Instrumentów Dętych uczniów szkół muzycznych I stopnia. W przesłuchaniach wzięło udział 160 wykonawców z całej Polski. Naszą Szkołę reprezentował Przemysław Walecki, uczeń klasy puzonu Grzegorza Wywrockiego, który w swej grupie wiekowej zdobył wyróżnienie.

Rachunek za mobbing

Chociaż mobbingu dopuścił się dyrektor szkoły i został wskazany w wyroku sądowym to formalnie odpowiedzialny finansowo za takie działania jest pracodawca.

Dyrektora szkoły powołuje prezydent miasta, Janusz Chodorowski.

IV Mistrzostwa Pirogowe Powiatu Mieleckiego

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet "Victoria" zaprosza stowarzyszenia, koła gospodyń oraz grupy nieformalne do udziału w IV Mistrzostwach Pirogowych Powiatu Mieleckiego, które odbędą się w Górkach dnia 27.05.2012 r. Szczegóły pod numerem telefonu: 785 90 94 97.

Warunkiem udziału w rywalizacji jest dostarczenie do komisji konkursowej dwóch dowolnych rodzajów pierogów oraz zapewnienie niewielkiej ilości przeznaczonej do degustacji dla publiczności.

Zmiany na stanowiskach w mieleckich szkołach

Prezydent Miasta Mielca ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektor Szkoły
Chodzi o szkoły:

1. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu, ul. Kościuszki 4,
2. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 30,
3. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Żwirki i Wigury w Mielcu, ul. Solskiego 8,
4. Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Mielcu, ul. Grunwaldzka 7.

Palikotowi mówię NIE

Palikot zawsze był klaunem Platformy Obywatelskiej. 
          Wszyscy pewnie pamiętają jego niewybredne ataki na śp. Prezydenta Lech Kaczyńskiego i brak jakichkolwiek reakcji ze strony premiera Tuska. Na tym robieniu z siebie durnia a przy okazji wyśmiewaniu wszystkich autorytetów, z którymi było mu nie po drodze zbił kapitał polityczny. 

Ruszyła kampania przeciwko przemocy werbalnej wobec dzieci


Kretyn, idiotka, głupek. Takie słowa każdego roku słyszy połowa dzieci i nastolatków*. Słowa wybrzmiewają, a w umysłach i sercach dzieci zostają one na zawsze i kształtują ich przyszłe życie. "Słowa ranią na całe życie" – pod tym hasłem 17 kwietnia rusza pierwsza ogólnopolska kampania przeciwko przemocy werbalnej wobec dzieci. Organizatorami akcji są Fundacja Dzieci Niczyje i Agencja Reklamowa Publicis. Krzyk, kpiny i wyzwiska to najbardziej rozpowszechniona forma krzywdzenia najmłodszych, prawie zawsze towarzysząca innym rodzajom przemocy.


„Teatr jednego wiersza” po raz ósmy

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie odbył się Gminny Konkurs p.n. „Teatr jednego Wiersza” .
Była to już ósma edycja tego konkursu . W tym roku uczestniczyło w nim ponad 60 dzieci.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........