Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Seniorzy z "Pogodnej Jesieni" czcili swoje święto

Na jednym z czwartkowych październikowych spotkań klubowych członkowie Klubu Seniora „Pogodna Jesień”, działającego pod egidą Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, wspólnie z zaproszonymi gośćmi spotkali się na uroczystości poświęconej Światowemu Dniu Seniorów przypadającemu na 26 października.

     O wspaniałą atmosferę na spotkaniu, które zorganizowane zostało w jednej z mieleckich restauracji, zadbała przewodnicząca klubu, Pani Maria Madej.

Sukces modelarzy na mistrzostwach Polski w Skawinie

Modelarze z modelarni „IKAR” działającej już od wielu lat w SDK w dniach 20-21 października brali udział w „Otwartych mistrzostwach Polski Modeli Kartonowych” w Skawinie.
   W przestronnej sali sportowej gimnazjum w Skawinie na wszystkich startujących i wystawiających czekała perfekcyjnie przygotowana wystawa z ponad trzystoma eksponatami pogrupowanymi na 17 kategorii.
    Przez dwa dni trwania wystawy wielu zwiedzających było zachwyconych tym, co udało im się zobaczyć. Makiety krakowskich kościołów, zamków, lotnisk, mnóstwo małych i dużych modeli samolotów, rakiety kosmiczne, żaglówki, pojazdy konne, śmigłowce, okręty i statki to tylko część kategorii, w których wystawiane było łącznie 314 modeli.

UWAGA! To tylko ćwiczenia.

Starosta Powiatu Mieleckiego informuje, że w dniach 25-26.10.2012 r. zostanie przeprowadzony wojewódzki trening systemu wykrywania i alarmowania nt.: „Realizacja zadań przez struktury organizacyjne systemu wykrywania i alarmowania (SWA) w warunkach sytuacji kryzysowej czasu pokoju i wojny na obszarze województwa”.

W Mielcu 26.10.2012 r. o godz. 17: 30 przeprowadzona będzie głośna próba syren alarmowych. Emitowany będzie sygnał - odwołanie alarmu (dźwięk ciągły trwający 3 min).

Włamywacz i paser zatrzymany.

Wczoraj, 54-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego usłyszał zarzut włamania do niezamieszkanego domu w Maliniu. Sprawcę włamania i jego 62-letniego wspólnika, który odpowie za paserstwo, policjanci zatrzymali w poniedziałek. Obaj przyznali się do winy. 

W niedzielę, mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zgłosiła o włamaniu do niezamieszkanego domu swojej krewnej w Maliniu. Łupem sprawców padły trzy baterie wodne oraz piecyk gazowy. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę 1800 zł.

10-letni złodziej roweru

Mieleccy policjanci ustalili chłopca, który w ubiegły poniedziałek ukradł rower górski z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Okazało się, że sprawca tej kradzieży ma 10 lat. W tym tygodniu materiały w tej sprawie trafią do sędziego rodzinnego mieleckiego sądu.

W ubiegły czwartek, dyżurny Policji został powiadomiony przez mieszkańca Mielca, że na Placu AK jego skradzionym rowerem jeździ nastoletni chłopiec. Policjanci na jednej z przyległych do Placu AK ulic ujęli nieletniego jadącego skradzionym rowerem.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........