Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Sukces modelarzy na mistrzostwach Polski w Skawinie

Modelarze z modelarni „IKAR” działającej już od wielu lat w SDK w dniach 20-21 października brali udział w „Otwartych mistrzostwach Polski Modeli Kartonowych” w Skawinie.
   W przestronnej sali sportowej gimnazjum w Skawinie na wszystkich startujących i wystawiających czekała perfekcyjnie przygotowana wystawa z ponad trzystoma eksponatami pogrupowanymi na 17 kategorii.
    Przez dwa dni trwania wystawy wielu zwiedzających było zachwyconych tym, co udało im się zobaczyć. Makiety krakowskich kościołów, zamków, lotnisk, mnóstwo małych i dużych modeli samolotów, rakiety kosmiczne, żaglówki, pojazdy konne, śmigłowce, okręty i statki to tylko część kategorii, w których wystawiane było łącznie 314 modeli.


          Dla naszych modelarzy wyjazd okazał się wielkim sukcesem. Otóż modelarz młodzik Michał Kędzior wywalczył III miejsce, jako najmłodszy gimnazjalista, za model samolotu M-4 „Tarpan”, który to samolot został skonstruowany i wykonany w Mielcu, a obecnie znajduje się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Michał samodzielnie przy użyciu programu komputerowego rozrysował plany samolotu.
           Na wystawie zaprezentował również model samolotu Lublin R XIII i wywalczył tym modelem VI miejsce. Natomiast dzięki pięknie wykonanej Bryzie dostał wyróżnienie. Jego siostra Marysia za kartonowe figurki Krzyżaka, Krzywej Wieży w Pizie i Wieży Eiffla uzyskała kolejno 9, 16 i 17-te miejsce. Kolejny nasz modelarz Krystian Niedbała za bardzo starannie wykonany model rakiety kartonowej Diamant B uzyskał 8 miejsce. Również Instruktor Zygmunt Osak, startujący w kategorii wiekowej seniorzy, za modele czołgów Sherman, Kingtiger i Jagdtiger otrzymał V miejsce, a za śmigłowiec Mi-28 IX miejsce.

fot: SDK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........