Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Bezrobocie

W powiecie mieleckim tak jak w całym Podkarpaciu bezrobocie rośnie. Pod koniec ubiegłego roku w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było ponad 9300 osób bez pracy. Dla porównania, dokładnie rok wcześniej było ich blisko 8,5 tysiąca. Liczba wzrosła znacznie choć nie było zwolnień grupowych. Już w styczniu zarejestrowało się sporo osób. Na walkę z bezrobociem mielecki PUP otrzymał ponad 6 mln zł z Funduszu Pracy. Podobnie jest w całym województwie.

Fabryka lodów "Zielona Budka" w rozbudowie

Zielona Budka, producentów lodów w Polsce, rozbudowuje fabrykę położoną w SSE Europark Mielec. Dzięki inwestycji, której wartość to blisko 6 milionów euro zwiększy się roczna wydajność zakładu o ponad połowę oraz możliwe będzie wdrożenie nowych produktów. Rozbudowa zakładu produkcyjnego realizowana jest od września 2011 do grudnia 2013 r.

Gdzie nowy most na Wisłoce?

Mielec będzie miał nowy most na Wisłoce. To już wiemy. Pytanie tylko gdzie on powstanie? Nieoficjalnie można powiedzieć że jest kilka możliwych lokalizacji

Jedna z nich to wjazd na most od ulicy Traugutta. (W jednym wariancie wyjazd byłby zlokalizowany w Woli Mieleckiej, a w drugim w Piątkowcu).

Inna wersja to wjazd na wysokości lotniska.

12,3 mln zł dla Podkarpacia

Województwo Podkarpackie otrzyma w tym roku 12,3 mln zł z Funduszu Solidarności UE na likwidację szkód powstałych w wyniku powodzi w maju i czerwcu 2010 r. - poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś.

Dzienniki rowerowe

Piotr Durak - absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im.Stanisława Konarskiego w Mielcu. Od 2009 roku absolwent polonistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W okresie studiów pracował m.in. jako murarz, pomocnik operatora pługu śnieżnego, mechanik rowerowy, rozwoziciel pizzy, korepetytor, dziennikarz, korektor. Pisywał recenzje do regionalnych i ogólnopolskich czasopism literackich. Był też spadochroniarzem w Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Rzeszowskiego. W roku 2007 był współpracownikiem i korektorem w mieleckim Tygodniku Regionalnym "Korso".

Policyjny pies doprowadził do włamywacza

policyjny pies na tropie

W środę wieczorem policjanci z Wadowic Górnych zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu, który włamał się do budynku GZGK znajdującego się w Wampierzowie i ukradł kabel telefoniczny o wartości 300 zł. Wczoraj zatrzymano 43-letniego mężczyznę, który włamał się do tego samego obiektu.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........