Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rondo imienia "Ryśka z Klanu".

Anonimowy pomysł zrobił furorę, tabliczka stała się hitem portali internetowych.
Wszystko zaczęło się wraz z wybudowaniem małej obwodnicy Mielca. Powstał problem: trzeba było jakoś nazwać dwa nowo powstałe ronda. Z jednym rada miasta poradziła sobie szybko - otrzymało imię kpt. Józefa Batorego, żołnierza AK z Mielca, zamordowanego przez UB.

PZL Mielec świętuje piątą rocznicę prywatyzacji

Mieleckie Zaklady Lotnicze świętują dziś piątą rocznicę prywatyzacji.  Sikorsky Aircraft Corp kupił 100 procentowy pakiet udziałów PZL od Agencji Rozwoju Przemysłu w 2007 roku. Koncern zdecydował o umieszczeniu w Mielcu produkcji śmigłowca bojowego Black Hawk. Pierwszy helikopter - model S-70i - zaprezentowano dwa lata temu. Od tego czasu wyprodukowano już siedem maszyn.

Zabrali ci prawo jazdy! To nie problem

Osoba z zakazem kierowania pojazdem bez większych problemów nowe prawo jazdy wyrobi w innym starostwie.
Jak stwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”, to efekt błędów i opóźnień w tworzonej od 2004 r. Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Przedstawiciele 139 samorządów z Podkarpacia otrzymali z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. O pomoc wnioskowała wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. 14 marca w Rzeszowie minister przekazał zapewnienie dofinansowania jednostkom samorządu terytorialnego na łączną kwotę 73 mln 830 tys. zł. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.

Air Show Mielec 2008 - piknik lotniczy - 70-lecie przemysłu lotniczego w Mielcu

W dniach 15-17 sierpnia PZL-Mielec obchodził jubileusz, 70 rocznicę powstania przemysłu lotniczego w Mielcu, jak również przypadającej na ten rok 10 rocznicę utworzenia Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o.Air Show Mielec - piknik lotniczy . Jak się okazało to po raz ostatni, bo nie wiadomo kiedy będzie następna okazja. Dawniej w te dni wszystkie drogi prowadziły do Mielca i na lotnisko.

Konkurs na pisankę

Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem ogłasza
 
KONKURS  PLASTYCZNY
na najładniejszą pisankę, zajączka, baranka wielkanocnego
 
Wszystkie prace będą prezentowane

Nie wypalajmy traw

W związku z trwającym okresem wiosennym obserwuje się nagminne wypalanie traw i pozostałości roślinnych na polach.
Jedna nierozważna decyzja o podpaleniu suchej trawy może spowodować wiele negatywnych skutków:
- ogień zabija życie biologiczne w glebie, giną bakterie, owady zapylające trawy, cała
fauna i flora nadająca żyzność glebie,
- giną pisklęta ptaków - skowronki, czajki, których gniazda ukryte są w trawach nie
będą miały szansy na ratunek,
- ogień bardzo często przenosi się do lasów – w jednej chwili giną drzewa rosnące
kilkadziesiąt lat
- wraz z dymem do atmosfery przedostają się tlenki węgla, siarki i substancje smoliste
powodujące m.in. nowotwory i alergie.
Ponadto gaszenie pożarów pochłaniam ogromne koszty. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu.

Trzecie miejsce dla Mielca w systemie sportu młodzieżowego na Podkarpaciu

Samorząd miasta Mielca zajął trzecie miejsce w klasyfikacji gmin we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2011 roku. Wyróżnienie odebrał wiceprezydent Mielca Bogdan Bieniek podczas czwartkowej (15.03) Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Podczas gali nagrody i stypendia z rąk wicemarszałek Sejmiku Województwa Anny Kowalskiej i przewodniczącej Sejmiku Teresy Kubas-Hul odebrali także trenerzy, młodzi sportowcy oraz kluby z z naszego regionu.

IV Gala Sportu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego

W czwartek 15 marca 2012r. kluby, trenerzy i młodzi sportowcy z Województwa Podkarpackiego odebrali z rąk Wicemarszałek Anny Kowalskiej i Przewodniczącej Sejmiku Teresy Kubas-Hul nagrody i stypendia sportowe, które pozwolą na rozwijanie sportowych pasji. Wyników sportowych na skalę kraju i świata nie da się osiągnąć bez systematycznego wspierania działań sportowych i kształtowania talentów młodych sportowców. Tylko dzięki temu można przeżywać emocje sportowe, wychowywać następców dzisiejszych wielkich sportowców, a zarazem dzięki sukcesom sportowców promować skutecznie region i kraj.

Powiatowe Święto Kobiet


Dzień kobiet ważne święto, obchodzone od 1908 roku, które zawsze było okazją do mówienia o sprawach związanych ze społeczną sytuacją kobiet; było okazją do udzielenia im większego wsparcia, aby mogły w pełni i na równych z mężczyznami prawach, uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym.

Inwentaryzacja wyrobów azbestowych zbliża się do końca

Już ponad 90% posesji na terenie Mielca zostało zinwentaryzowanych pod kątem wykorzystania wyrobów zawierających azbest. Osoby, do których nie dotarli ankieterzy, wciąż mogą jeszcze wypełnić ankietę, w której wskazują m.in. ilość materiałów zawierających ten niebezpieczny związek.

Mielecki szpital spółką prawa handlowego?

Czy Szpital Powiatowy im. Edmunda Biernackiego czeka komercjalizacja? Taką możliwość sugeruje Andrzej Osnowski, radny powiatowy PiS. – Tak się stanie, jeśli nasz szpital wykaże straty finansowe za ub. r. , na co wszystko wskazuje, a starostwo nie będzie w stanie ich pokryć, co jest realne. czytaj dalej

Podkarpacie najbiedniejsze

W rankingu Eurostatu wolelibyśmy nie figurować a jednak – wśród 20 najbiedniejszych regionów w UE znalazło się 5 polskich województw.  Najgorzej w całym rankingu wypadają  Bułgaria i Rumunia – na listę najuboższych w Unii trafiły prawie wszystkie regiony tych państw.
 Podkarpackie jest jednym z przedstawicieli Polski w rankingu najbiedniejszych regionów UE.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........