Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Kolejna "BRYZA" trafi do polskiego wojska.

Trwa oblot szóstego (z zamówionych dwunastu) egzemplarza M-28 "Bryza" B/PT w wariancie transportowo - pasażerskim.
PZL Mielec samoloty te wykonuje w unowocześnionej formie - Glass Cockpit (nowoczesne wyświetlacze ekranowe zamiast przyrządów pokładowych w kokpicie pilotów). Piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego od 26 października br. testują nowe maszyny, które otrzymały numer taktyczny 0223. Seria lotów taktycznych ma sprawdzić osiągi ze specyfikacją zamówienia.

Mielec produkuje tę maszynę na pozyskanej jeszcze w ZSRR licencji samolotu An-28 w morskim wariancie patrolowo - rozpoznawczym.

Ujęli grupę nieletnich złodziei

Policjanci ujęli w październiku czteroosobową grupę nieletnich, mieszkańców powiatu mieleckiego, którzy dokonywali kradzieży w różnych sklepach na kwotę kilku tysięcy złotych. Nieletni przyznali się do kradzieży i w części zwrócili skradzione przedmioty. O ich dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z mieleckiej komendy kilkanaście dni temu uzyskali informację o nastolatku, który dokonuje kradzieży w jednym z mieleckich hipermarketów.

Szedł i przebijał opony

Kilku policjantów od rana pracuje na os. Smoczka, gdzie dzisiejszej nocy ktoś poprzebijał opony w kilkudziesięciu samochodach.

Dzisiaj około godz. 7.30 do dyżurnego mieleckiej Policji zadzwonił mieszkaniec os. Smoczka  informując, iż ktoś w nocy przebił opony w jego samochodzie. Po chwili takich telefonów było więcej. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy na ul. Dąbrówki wykonują czynności procesowe. Według wstępnych ustaleń policyjnych dzisiejszej nocy na parkingach przyblokowych na ul. Dąbrówki poprzez przebicie opon uszkodzonych zostało kilkadziesiąt pojazdów. Trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy bądź sprawców tych uszkodzeń.

Mieleckie dęby niepamięci

Z okazji święta Wszystkich Świętych zostałem zaproszony (fejsbukowo) do Szczecina  na wkopanie kolejnych dwóch dębów pamięci. Tym razem w ten oryginalny sposób miasto Szczecin chce uczcić pamięć Edmunda Waydy (1915-2010) – śpiewaka, aktora, reżysera, dyrektora Państwowej Operetki w Szczecinie oraz prof. Zbigniewa Pilawskiego (1922–1987) – pracownika naukowego Pomorskiej Akademii Medycznej,  żołnierza AK i I Armii WP.
Zaproszono mnie z tej przyczyny, że kilka miesięcy temu zainteresowałem się tą sprawą i nawiązałem kontakt z pomysłodawcą idei drzewek pamięci, panem Andrzejem Łazowskim, prezesem Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość, który tak określa przesłanie akcji: "Taka pamięć to budowanie tożsamości naszego miasta. Miasto podobnie jak i człowiek bez pamięci jest tylko pustą wydmuszką, bańką mydlaną na wietrze. Człowiek bez przeszłości to i wielokrotnie człowiek bez przyszłości."


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........