Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mielecki pejzaż zimowy

Zimowy pejzaż widoczny na drzewach po nocnym ostrym mrozie. Na terenie naszego miasta.

Pozdrowienia z Mielca (zimowe.)

Postaram się ze zdjęć z naszego miasta Mielca, widokówek, pocztówek pokazać nasze lotnicze tradycje jako pozdrowienia z Mielca.

Dlaczego zniknął Kirchhoff

Czytając operat oddziaływania na środowisko Instalacji termicznego przekształcania odpadów w EC Mielec nie sposób nie zadać jednego pytania.

Dlaczego wszystkie mapki, służące do obrazowania oddziaływania instalacji na tereny przyległe, czy to w zakresie emisji najróżniejszych substancji (a jest tego kilkanaście rodzajów, a każdy ma swoją mapkę i stosowne wyliczenia) czy to w zakresie hałasu lub pyłu, nie pokazują, że tuż obok projektowanej instalacji, na sąsiedniej działce od wschodu, zlokalizowany jest nowy zakład Kirchhofa, a prócz tego Metalpol i Kserima. Na mapkach jest pusto. Nie ma nic. Puste działki. Od EC aż do siedziby strefy (ARP).

„Wokół Małego Księcia” zimowisko Mieleckiego Związku Drużyn Harcerek AKACJA

Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Antoine de Saint-Exupéry

Co łączy powyższy cytat, 73 mielczanki i ustronnie położone Zboiska? Otóż, harcerki z Mieleckiego Związku Drużyn Harcerek „Akacja” w dniach 31 stycznia – 3 lutego 2012 r. wzięły udział w zimowisku „Wokół Małego Księcia” w Beskidzie Niskim!

Bazę noclegową stanowił Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Zboiskach koło Sanoka. Komendantką była phm. Anna Ortyl HR., a groźną oboźną sam. Karolina Baran. Uczestniczki zimowiska stanowiły harcerki z 5 drużyn: 1 Mieleckiej Drużyny Harcerek „Burza” im. Józefy Kantor, I Mieleckiej Drużyny Harcerek „Gwiazdozbiór” im. Emilii Plater, 11 Mieleckiej Drużyny Harcerek „Głębia” im. Ludwiki Uzar-Krysiakowej, 13 Mieleckiej Drużyny Harcerek „Szczęście”, 16 próbnej Mieleckiej Drużyny Harcerek „Róża wiatrów”.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........