Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Biwak z okazji Dni Hufca ZHP Mielec

Listopad dla mieleckich harcerzy jest bardzo ważny. Co roku obchodzone są Dni Hufca. W tym roku harcerze pojechali na biwak do Chorzelowa. W piątek, 23 listopada w godzinach popołudniowych biwak rozpoczął się apelem mundurowym, a następnie odbyły się zajęcia programowe w drużynach
 
Sobota to dzień przeznaczony na naukę w blokach programowych oraz kominek harcerski. Zajęcia były prowadzone osobno dla harcerzy młodszych i starszych.

Mielec powinien stać się miastem które przyciąga turystów z całej Polski.

Miasto otacza Puszcza Sandomierska. Czy może ona stać się rajem dla turystów?
Według Stanisława Kagana, tak, ponieważ Puszcza Sandomierska jest skarbem miasta i powiatu.

Należy zdecydowanie postawić na tereny leśne, których w powiecie nie brakuje.
- Nie mamy zbyt dużej ilości zabytków, brakuje gór, jezior i morza. Jest za to Wisłoka oraz duże kompleksy leśne Puszczy Sandomierskiej – uważa Stanisław Kagan.

Gdyby nie było dobrej promocji miasta to nie ściągnęlibyśmy do Mielca inwestorów światowej rangi

Tym stwierdzeniem Janusz Chodorowski, prezydent Mielca komentował na antenie radia RDN zarzuty, jakie padają pod jego adresem, że Mielec nie ma przemyślanej strategii promocji. 
Na pytanie czy PZL swoimi działaniami (np. ostatnie odsłonięcie legendarnego Łosia czy Black-Hawk czytaj) lepiej promuje miasto niż sam samorząd, gość radia odpowiadał, że działania spółki to suma całej promocji. - Mielec jest znany, pomimo uwag o samej promocji. Promocja polega na tym, żeby dobrze o nas mówiono, zapamiętywano, żeby ten wizerunek pokazywać bardzo pozytywnie. Ostatnio miałem przyjemność gościć pana Buzka, który w szczerej rozmowie powiedział mi 'Wie pan, jeśli myśli pan, że cała Polska jest taka jak Mielec to się pan myli'. Opinie takich osób nie biorą się znikąd, one są szczere. Ja w to wierze. I to jest promocja bo dobrze o nas mówią - dodaje Chodorowski.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........