Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Biwak z okazji Dni Hufca ZHP Mielec

Listopad dla mieleckich harcerzy jest bardzo ważny. Co roku obchodzone są Dni Hufca. W tym roku harcerze pojechali na biwak do Chorzelowa. W piątek, 23 listopada w godzinach popołudniowych biwak rozpoczął się apelem mundurowym, a następnie odbyły się zajęcia programowe w drużynach
 
Sobota to dzień przeznaczony na naukę w blokach programowych oraz kominek harcerski. Zajęcia były prowadzone osobno dla harcerzy młodszych i starszych.

– Fabułą zajęć dla drużyn harcerskich była postać dh. Toli, patronki naszego hufca. Patrole na trasie gry musiały wykazać się umiejętnościami siły, sprytu, odwagi oraz pomocy innym czy tolerancji – przekazuje Wiktoria Rzeszutek, drużynowa 4 DH „Łaziki”.
 
Harcerze starsi zmuszeni byli do kreatywnego myślenia. Zajęcia tak zostały przygotowane, aby każdy z uczestników mógł rozwinąć się w kwestii kreatywnego myślenia. Gry po szkole, Tabu – gra słów, DIY – czyli wykaż się umiejętnościami – są to jedne z wielu zajęć, które odbyły się na biwaku.
 
W sobotni wieczór odbył się również kominek harcerski przygotowany przez 8 Drużynę Harcerzy Starszych „Eureka”. Motywem przewodnim była historia harcerstwa. „Eureka” poprzez ciekawą formę pokazała biwakowiczom dzieje skautingu.
 
W niedzielę uczestnicy ponad stuosobowego biwaku wzięli udział we Mszy Świętej. Na zakończenie odbył się apel kończący Dni Hufca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........