Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Świąteczny wojewódzki turniej unihokeja chłopców

17 grudnia do Glin Małych przyjechały drużyny ze Stobiernej, Brzeźnicy, Tuszowa Narodowego, Gawłuszowic i Borowej by wziąć udział w Świątecznym Turnieju unihokeja chłopców o Puchar Dyrektorów S.P. w Tuszowie Narodowym z Filią w Grochowem i S.P.w Glinach Małych

Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym 2 x 6 minut.

Podkarpacie dostanie 12,5 mln zł na drogi


Minister administracji do przebudowy podkarpackich dróg dopłaci ponad 12 milionów złotych w tym roku. Nabór wniosków do rządowego programu zakończył się końcem grudnia. Spośród wniosków podkarpackich Minister Administracji i Cyfryzacji przyznał dotacje na 38 zadań. Na przykład na wartą prawie 2,5 mln zł modernizacja ul. Nowej w Mielcu.

Będzie przetarg na obwodnicę Mielca

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich opublikował ogłoszenie o zamówieniu na budowę drogi obwodnicowej Mielca w ciągu drogi wojewódzkiej nr 985 Nagnajów-Dębica.
Droga będzie przebiegać od miejscowości Tuszów Narodowy do ulicy Dębickiej. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna, budowle i urządzenia budowlane.
Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

Konkurs szopek krakowskich

Piękne szopki krakowskie wykonane przez młodzież Gimnazjum nr 3 ściągnęły tłumy uczniów na zorganizowaną w ZSO nr 1 w Mielcu wystawę pokonkursową. Prace wykonane przez młodzież to dzieła sztuki rękodzielniczej, przedstawiające m.in. miniatury zabytkowych budowli krakowskich, ściśle powiązane ze świętami Bożego Narodzenia. Szopki krakowskie to nie ubogie stajenki, lecz kolorowe budowle zaludnione przez postacie z Biblii, legend
i historii. Wykonane są z tradycyjnych materiałów: kolorowej folii aluminiowej, bibułki, staniolu, kartonu i papieru. Organizatorzy konkursu – nauczyciele ZSO nr 1 w Mielcu: Marta Błachowicz i Edward Kociański podkreślają, że wielotygodniowe starania to nie tylko zmagania o najlepsze miejsca i nagrody, ale integracja społeczności szkolnej oraz wkład pracy wielopokoleniowych rodzin. Uzyskany efekt to wyraz przywiązania do tradycji, sztuki
i religii. Wszystkie szopki robią duże wrażenie, są niepowtarzalne, mimo że różnią się wielkością, materiałem, z którego są wykonane oraz zdolnościami autorów. Każda wystawiana praca nawiązuje do tradycji, posiada odpowiednią architekturę, kolorystykę, lalki, dekoracyjność.

Mieleckie Kolędowanie

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza 14 stycznia (sobota) 2012 o godz. 15.30 do Kościoła pod wezwaniem MBNP w Mielcu na Mieleckie Kolędowanie
wstęp wolny

informacje:
Dział Zespołów Artystycznych Domu Kultury SCK w Mielcu
Al. Niepodleglości 7, 39-300 Mielec
tel. (17) 586-47-22, fax: 586-26-65

Uroczysta Sesja Rady Gminy Borowa

W dniu 30 grudnia 2011 roku Samorząd Gminy Borowa również dokonał podsumowania prac w roku ubiegłym. Jak w swoim sprawozdaniu rocznym powiedział Wójt Gminy Borowa Władysław Błażejowski - był to czas pracowity. Udało się zrealizować wiele inwestycji ułatwiających życie mieszkańcom gminy. W tym roku postawiono na zmianę wizerunku, dzięki czemu poprawił się wygląd budynków gminnych i cieszą one teraz oko mieszkańców.

Jak co roku na uroczystej sesji wyróżniono osoby działające na rzecz Gminy. W 2011 roku wyróżniono Panią Monikę Krawiec - Kierownika Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Woli Pławskiej. Jej praca i determinacja wpłynęła na zdobycie nagrody w postaci budowy placu zabaw w konkursie „100 placów zabaw na 100 lat Nivea” i dzięki temu wychowankowie otrzymają wymarzone miejsce zabaw. Drugim wyróżnionym jest Pan Leszek Wojcicki - prezes Stowarzyszenia Lotniczego w Górkach. Pod jego kierownictwem pasjonatom lotów w Górkach udało się samodzielnie złożyć lekki samolot „Jerzyk”.

Nowe logo Gminy Mielec

W dniu 19 grudnia 2011 r. na XV Sesji Rady Gminy Mielec, odbyła się prezentacja nowego logo gminy. Wójt p. Kazimierz Gacek wspólnie z gościem honorowym p. Krystyną Skowrońską – Posłanką na Sejm RP dokonali aktu odsłonięcia logo Gminy Mielec. Nowe logo ma promować gminę i pomóc w poszukiwaniu nowych inwestorów, a także budować korzystny klimat wokół samorządu.

Zmiana czasu pracy Starostwa Powiatowego w Mielcu


Od 2.01.2012 r. starostwo pracuje:

w poniedziałki w godz. 7.30 - 16.30,

we wtorki, środy i czwartki w godz. 7.30 - 15.30,

w piątki w godz. 7.30 - 14.30.

Policjanci zatrzymali sprawcę włamań do piwnic i altanek


W ubiegłym tygodniu policjanci odzyskali kilkadziesiąt skradzionych z piwnic i altanek przedmiotów. Mieleccy funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego mielczanina, który był sprawcą tych przestępstw.

Płaca minimalna w 2012 roku wzrasta

Od 1 stycznia 2012 roku minimalna płaca wzrośnie w Polsce do 1.500 zł brutto. Realnie na rękę osoba z najniższym uposażeniem - po odliczeniu wszystkich składek i kosztów - otrzyma 111,86 zł. Uwaga! Dotyczy to jednak pracowników, którzy przepracowali co najmniej rok.

Co dalej z rozbudową drogi Mielec - Dębica

Władze województwa postanowiły na jej rozbudowę wykorzystać pieniądze z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Autorem wniosku dotyczącego dofinansowania jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który podlega marszałkowi. Właśnie się okazało, że wniosek przepadł podczas oceny merytorycznej. Ocenia zaś komisja konkursowa powoływana przez... marszałka.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........