Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

XII Łemkowskie Jeruzalem

W Galerii Domu Kultury SCK w Mielcu zagości dwunasta edycja wystawy prezentującej prace artystów w różny sposób związanych z Łemkowszczyzną. "Łemkowskie Jeruzalem" to międzynarodowy projekt i prezentacja twórczości plastycznej artystów Łemkowszczyzny. Jego celem jest prześledzenie innowacyjnych form narracji wykorzystywanych przez artystów we współczesnej sztuce inspirowanej tematyką łemkowską. Drugim, równie ważnym zadaniem jest integracja łemkowskiego środowiska artystycznego oraz sympatyków tej kultury żyjących w kraju i za granicą.

Zmiany w kursowaniu MKS

W związku z XVIII Biegami Ulicznymi o Puchar Prezydenta Miasta Mielca, które odbędą się w dniu 12.10.2012r. (piątek) – nastąpi w godz. od 15:30 do 19:30 zamknięcie dla ruchu kołowego Al. Niepodległości od skrzyżowania z ulicami Wyspiańskiego i P. Skargi do skrzyżowania z ulicami Biernackiego i Chopina.

Nauczycielski chór "Akord" w Ostrowie Wlkp

Chór Nauczycielski "Akord" w dn. 28-30.09.2012 odwiedził Ostrów Wielkopolski uczestnicząc w X Przeglądzie Chórów Nauczycielskich. Towarzyszyli im Prezes mieleckiego oddziału ZNP Stanisław Rajda i Jadwiga Jankowska - prezes koła emerytów i rencistów tegoż oddziału. W piątek 28.09 wraz z pozostałymi 14 chórami z całej Polski chór wziął udział w przesłuchaniach - wykonując 5 utworów: "Imitację", "Szła dzieweczka", "Ave verum", "Swiatyj boże" oraz "Forele".


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........