Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Mielecka Grupa Literacka Słowo w programie PARNAS TVP Rzeszów

Gdzie mielecki pomnik JPII?

Stowarzyszenie „Nie Lękajcie się” przedstawiło projekty lokalizacji w Mielcu pomnika byłego Papieża Jana Pawła II. Rozważane są cztery propozycje, które przedstawiamy na planie Mielca.
Nie znaczy to że nie zostaną wzięte pod uwagę inne propozycje przesłane do Stowarzyszenia.
 Adres email: biuro@nielekajciesie.org.pl

Dożynki w Mielcu 2010 r

Mieleckie Rozmaitości Folkowe – Święto Plonów, które odbyły się 29 sierpnia na stadionie Gryf w Mielcu, to już czwarta odsłona imprezy promującej kulturę ludową powiatu mieleckiego. Poprzez spotkania z folklorem, które są swoistego rodzaju zwieńczeniem gminnych dożynek naszego powiatu, uczestniczące w imprezie gminy powiatu mieleckiego mają okazję do pełniejszej integracji oraz wymiany doświadczeń.
Bezpośrednim celem organizacji Święta Plonów jest wzbudzenie w lokalnej społeczności naszego powiatu jedności, świadomości oraz dumy z przynależności do Ziemi Mieleckiej. Nie byłoby to możliwe bez aktywnego udziału środowisk twórczych będących integralną częścią powiatu.

,,Grunt to rodzinka" - Piknik rodzinny w Mielcu 2011

 14 sierpnia na Placu Armii Krajowej w Mielcu zebrały się  rodziny  na  2. edycji pikniku  ,,Grunt to rodzinka" - Piknik rodzinny w Mielcu 2011. Organizatorem pikniku był Urząd Miejski w Mielcu przy udziale lokalnych organizacji i stowarzyszeń..
 Podczas pikniku przewidziane były różne atrakcje dla mieszkańców Mielca tj. koncerty, zabawy, pokazy, warsztaty, a także konkursy i gry. Mielecki Automobilklub wraz z Policją przeprowadził dla wszystkich chętnych egzamin na kartę motorowerową. Dla dzieci odbyły się zawody a dla zwycięzców czekały  nagrody  i niespodzianki. Dmuchana zjeżdżania, zamek i basen kulkowy gratis dla wszystkich dzieci uczestniczących w pikniku.

Sukcesy pływaków z mieleckiego gimnazjum

13.03.2012 odbył się w Cmolasie Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w Pływaniu. Dobrze spisali się uczniowie gimnazjum nr.2 zajmując:

I miejsce - sztafeta 6x50 m stylem dowolnym dziewcząt w składzie: Konstancja Królewicz, Sylwia Kukowska, Nadia Gasin, Karolina Drzewiecka, Karolina Bugaj, Wiktoria Bełzo.

Mielecki kwartet saksofonowy trzeci w Polsce

17 marca w Warszawie obył się III Etap Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej. Prezentowały się najlepsze zespoły z całej Polski wyłonione na drodze konkursów w dwóch poprzednich etapach (szkolnym i makroregionalnym). Kwartet Saksofonowy Szkoły Muzycznej z Mielca przygotowany przez Bogusława Pawełczaka zdobył III miejsce.

Harmonogram opróżniania pojemników na szkło i plastik

Pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów na szkło i plastik służą do zbiórki odpadów opakowaniowych, zostały rozstawione w miejscach wybranych przez poprzednią Radę Sołecką. Pojemniki na plastik i szkło ustawione są w miejscach publicznych i ogólnodostępnych. Są one przeznaczone do korzystania dla wszystkich

Wałęsające sie psy

W związku z licznymi informacjami dotyczącymi wałęsających się psów, informujemy, że ZABRANIA SIĘ puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna! NIE MOŻNA puszczać luzem psów, bez nadzoru - na polach, łąkach, otwartych podwórkach, otwartych zagrodach, na otwartym terenie!

Wścieklizna na Podkarpaciu

W województwie Podkarpaciu stwierdzono już 21 przypadków wścieklizny u lisów.
Najwięcej bo 11 w powiecie krośnieńskim, w samym Krośnie 7. Szczepmy zwierzęta domowe przeciwko wściekliźnie.

Konsultacje nad strategią rozwoju


Dziś 21 bm w mieleckim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie w ramach organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, cyklu konsultacji społecznych, związanych z planowaną aktualizacją „Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2020.”

„20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują” konkurs plastyczny


16 marca w siedzibie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu przeprowadzono powiatowe eliminacje XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”.

Podkarpacki konkurs wiedzy o podatkach

19 marca 2012 roku w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się II etap II Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Podatkach organizowanego przez Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Brak wody

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Mielcu informuje, że w związku z koniecznością wykonania podłączenia nowego odcinka sieci wodociągowej w dniu 22 marca (czwartek) od godz. 11:00 do godz. 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla miejscowości Wola Mielecka - odcinek od szkoły do m. Trzciana.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........