Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

43. Mistrzostwa aeroklubów i stowarzyszeń pn. „Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start”Po kilkukrotnym przekładaniu terminu na terenie nieużytków Parku Technologicznego MARR obok lotniska w Mielcu, rozegrano 43. Mistrzostwa aeroklubów i stowarzyszeń pn. „Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start” w klasach modeli swobodnie latających i modeli rakiet i modeli zdalnie sterowanych. Dodatkowo w dniu zawodów uczestnicy musieli zmagać się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi (bardzo wysoka temperatura ok. 350C), która niejednokrotnie bardzo utrudniała starty młodym adeptom modelarstwa lotniczego (niektórzy z nich mają po 10 lat) podczas holowanie modeli i w czasie pogoni za modelami celem ich odzyskania i przygotowania do następnego startu.

Staż kluczem do zatrudnienia

Szukasz pracy? Masz przy tym nie więcej niż 25 lat,  ukończyłeś  50 lub jesteś niepełnosprawny? Być może zainteresuje cię propozycja Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, który w październiku rozpocznie realizację projektu “Staż kluczem do zatrudnienia”.
Wartość projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Społecznego, wynosi 2,28 mln zł. Realizację przedsięwzięcia, które potrwa do 30 listopada 2013 roku, przypieczętowała kilka dni temu uchwała podjęta głosami radnych powiatu mieleckiego.
- Niezmiernie się cieszymy, że nasz wniosek przeszedł w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu zorganizujemy staże dla 331 osób – mówi Zbigniew Szypuła, zastępca kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

Zatrzymali sprawcę zniszczenia ławek w Czerminie

W nocy z piątku na sobotę w centrum Czermina zostały zniszczone ławki zamontowane w podłożu z kostki brukowej. Wyrządzone szkody zostały wycenione na kwotę 1000 zł.

Przez kilka dni funkcjonariusze prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawców tego chuligańskiego wybryku. Ich praca przyniosła oczekiwane efekty. Wczoraj policjanci zatrzymali podejrzanego o te uszkodzenia mężczyznę.

Ślubowanie policjantów w mieleckiej komendzie

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu takie ślubowanie złożyło pięciu adeptów policyjnego rzemiosła.

Pięciu policjantów zdeklarowało swoją gotowość do pełnienia służby. Odbierając legitymacje służbowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu inspektora Andrzeja Świdra. Nowo przyjęci funkcjonariusze wzięli na siebie dużą odpowiedzialność i szereg obowiązków.

Pamięć i tożsamość.

W imieniny mojej Mamy poszedłem na nasz cmentarz komunalny. Była to także okazja, by odwiedzić znajomych, którzy lata temu, albo całkiem niedawno, przenieśli się do innej rzeczywistości i powspominać czas, kiedy byliśmy razem na naszej matce Ziemi. Dopóki my żyjemy, żyją także oni w naszych wspomnieniach, czy to tylko myślanych, czy artykułowanych na głos lub drukiem. Potem zapadnie milczenie i cisza, i tylko czasami inni może wspomną nas, którzy odeszliśmy i naszych znajomych, o których dzisiaj myślimy. Takie życie, a śmierć jest jego nieodłączną częścią.

Święto Policji

Święto Policji to dzień wyjątkowo uroczysty, w którym jest szczególna okazja, by wyrazić wdzięczność i uznanie funkcjonariuszom Policji oraz wszystkim pracownikom cywilnym, za bezcenną wartość jaką wnosicie Państwo w codzienne życie mieszkańców. Często działacie w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach.

Przeświadczenie, że od Waszego profesjonalizmu i zaangażowania zależy życie,  zdrowie i bezpieczeństwo obywateli, przypomina o bardzo wysokiej randze  zawodu, a w zasadzie o powołaniu do tej jakże wyjątkowej służby.


 


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........