Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Staż kluczem do zatrudnienia

Szukasz pracy? Masz przy tym nie więcej niż 25 lat,  ukończyłeś  50 lub jesteś niepełnosprawny? Być może zainteresuje cię propozycja Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, który w październiku rozpocznie realizację projektu “Staż kluczem do zatrudnienia”.
Wartość projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Funduszu Społecznego, wynosi 2,28 mln zł. Realizację przedsięwzięcia, które potrwa do 30 listopada 2013 roku, przypieczętowała kilka dni temu uchwała podjęta głosami radnych powiatu mieleckiego.
- Niezmiernie się cieszymy, że nasz wniosek przeszedł w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu zorganizujemy staże dla 331 osób – mówi Zbigniew Szypuła, zastępca kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.
Typowanie na staże spośród osób  zainteresowanych rozpocznie się wczesną jesienią. Szanse na płatne zajęcie i nabywanie umiejętności zawodowych mają bezrobotni, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Oni będą stanowić większość grupy objętej pomocą. Ponad 17 procent uczestników stanowić będą osoby powyżej 50 lat, a minimum 5 procent osoby niepełnosprawne. Każda z osób będzie otrzymywać stypendium po 1225 złotych miesięcznie.
- Zarządzanie projektem wyniesie ponad 97 tysięcy. W tej kwocie mieszczą się wynagrodzenia dla koordynatora projektu oraz wynagrodzenie dla pracownika ds. organizacji staży – dodaje Szypuła.
Nie są znane jeszcze firmy, które zdecydują się przyjąć bezrobotnych na pięciomiesięczny staż i powierzyć im pracę. Urząd pracy będzie prowadził ich nabór. Wiadomo jednak, że każdy z pracodawców, który przystąpi do projektu, musi zagwarantować, że po zakończeniu stażu zatrudni taką osobę na czas odpowiadający długości stażu. Według PUP na koniec czerwca w powiecie mieleckim bez pracy pozostawało 8 213 osób, w tym 2183 młodych do 25 roku życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........