Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Orliki pod sąd

 Z nieoficjalnych ustaleń wiadomo że firma Archi Plus (wcześniej Archisport), projektująca obiekty sportowe, wysłała wezwania do zapłaty 163 gminom, które wybudowały u siebie boiska w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Powód: naruszenie praw autorskich do projektu.
Firma twierdzi że gminy skorzystały z jej projektu udostępnionego na stronie internetowej Ministerstwa Sportu, nie posiadając do niego praw autorskich. Najwyższe roszczenie o odszkodowanie wynosi 600 tys. zł.

Wizyta nowego prezesa Sikorsky Aircroft Maurera w Polsce

Przedwczoraj na mieleckim lotnisku wylądował Falcon 2000EX. Na pokładzi maszyny przyleciała delegacja firmy Sikorsky Aircraft, firmy zarządzającej PZL Mielec. Jednym z gości był Mick Maurer nominowany na nowego prezesa Sikorsky Aircraft .

Maurer zastąpi dotychczasowego prezesa Jeffrey Pino, który to z początkiem lipca przechodzi na emeryturę. Nominację Micka Maurera ogłoszono 8 maja.

Ujęli nieletniego złodzieja

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Przecławiu ustalili nieletniego, który w środę w jednej ze szkół na terenie gminy Przecław ukradł sportowe obuwie swojemu młodszemu koledze. Za kradzież odpowie przed sądem rodzinnym.

Do kradzieży doszło w środę około godz. 8.30. Policjanci uzyskali informacje dzień później i po kilku godzinach sprawca został ustalony. Jak się okazało, buty o wartości blisko 300 zł., młodszemu koledze ukradł 16-latek mieszkający na terenie gminy. Podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i oddał skradzione obuwie. Teraz przed sędzią rodzinnym odpowie za swój czyn.

Patriotyzm stadionowy

Z zainteresowaniem oglądałem scenerię towarzyszącą rozgrywkom Euro 2012. Nie będąc zainteresowany meczami, z zainteresowaniem obserwowałem ludzi, którzy tymi meczami – w przeciwieństwie do mnie – zainteresowani byli bardzo.
Szczególną uwagę zwracałem na symptomy czegoś, co od biedy można by nazwać przejawami patriotyzmu.

Ta nawałnica kolorów biało czerwonych, szaliki z napisem „Polska”, „zawsze wierni”, te flagi białoczerwone z orłem w koronie, te na biało-czerwono przybrane lusterka u samochodów, chorągiewki powtykane w drzwi aut, etc., etc.

Marsz w obronie TV Trwam. Zdjęcia

Krzysztof Popiołek - Tomasz Poręba - Waldemar Barnaś - Fryderyk Kapinos razem z przybyłymi do kościoła p.w. Ducha św mieszkańcami powiatu mieleckiego i okolic przeszli w Marszu w Obronie Wolnych Mediów oraz Telewizji TRWAM.
Marsz odbył się dziś 22 czerwca. Całość rozpoczęła się mszą św. o 17:00 w Kościele pw. Ducha Św. w Mielcu. Po mszy około 18:00 nastąpił przemarsz ulicami Mielca (ul. Pisarka, ul. H. Sienkiewicza, Wiadukt, Al. Niepodległości na Plac Armii Krajowej)

Spłoneła stodoła

W Łysakowie dziś ok. godz. 13 doszczętnie spłonęła stodoła.
Pożar był bardzo niebezpieczny ponieważ budynek był okolony lasem, a tuż obok stał dom.
W akcji brało udział kilkudziesięciu strażaków i kilka wozów bojowych m.in. PSP Mielec, OSP Trzciana, OSP Rzędzianowice 1, OSP Łysaków, OSP Borowa.

Przyczyn pożaru nie znam. Ofiar na szczęście nie było.
Akcję trwała około pięciu godzin i zakończyła się ok.godz 19.

Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”

Dziś ruszył XVI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Jego główną ideą jest śpiewanie na chwałę Boga. W przeglądzie bierze udział 27 zespołów, w tym zespoły dziecięco-młodzieżowe, chóry: akademickie, mieszane, męskie i kameralne. Artyści przybyli z całej Polski, m. in. ze Stalowej Woli, z Mielca, Lublina, Leżajska, Bielska-Białej. Wystąpi też zespół ze Słowacji. 
 
„Będziemy mogli podziwiać zespoły reprezentujące bardzo wysoki poziom artystyczny. Cieszymy się, że chóry przyjeżdżają, chcą się pokazać i śpiewać. To bardzo dobre zespoły, w których przeważa młodzież. Warto przyjść i posłuchać ich wykonań. Zostaną zaprezentowane pieśni religijne od baroku do chwili obecnej” - zapewnia Maria Tronina-Telichowska, z rzeszowskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. 

Spotkanie z Tomaszem Sommerem

Z inicjatywy Klubu Dyskusyjnego „Optyka Słowa Niezależnego” 30 czerwca w sobotę odbędzie się w Mielcu spotkanie z dr. Tomaszem Sommerem.
Pan Tomasz Sommer, redaktor naczelny tygodnika „Najwyższy Czas!”, zaprezentuje nam się z tematem „Euro Kryzys, Euro 2012 – Bilans Ekonomiczny”, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, mieszczącym się przy ulicy Jędrusiów 1.
Klub Dyskusyjny „Optyka Słowa Niezależnego” jest projektem Opcji Społeczno-Narodowej o charakterze edukacyjno-kulturowym. Celem jest promocja niezależnych w stosunku do odgórnie zatwierdzonych przez system poglądów i opinii.

II Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy

W dniu 17 czerwca b.r. na terenie lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Mielec odbył się II Mielecki Leśny MiniRajd Rowerowy. Imprezę tą zorganizowano w ramach wydarzenia plenerowego pod nazwą „Crossowa Niedziela" w związku z dniami otwartymi Lasów Państwowych. 
Na całe wydarzenie obok minirajdu składały się również zawody biegowe i nordic-walking organizowane przez ruch Zabiegani Mielec oraz LKS Mielec.

Mielczanie będą się modlić do swojej patronki

Mieszkańcy Mielca podziękują za ustanowienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – patronką miasta.
15 listopada ubiegłego roku, na prośbę władz miasta – decyzją watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Matka Boża Nieustającej Pomocy została ustanowiona patronką miasta Mielca. W ten sposób mieszkańcy otrzymali szczególną Orędowniczkę przez Bogiem. Patronat ten posiada ważne znaczenie społeczno-religijne dla miasta.
Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w wigilię liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, 26 czerwca o godzinie 18.00 na placu przed kościołem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........