Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wizyta nowego prezesa Sikorsky Aircroft Maurera w Polsce

Przedwczoraj na mieleckim lotnisku wylądował Falcon 2000EX. Na pokładzi maszyny przyleciała delegacja firmy Sikorsky Aircraft, firmy zarządzającej PZL Mielec. Jednym z gości był Mick Maurer nominowany na nowego prezesa Sikorsky Aircraft .

Maurer zastąpi dotychczasowego prezesa Jeffrey Pino, który to z początkiem lipca przechodzi na emeryturę. Nominację Micka Maurera ogłoszono 8 maja.

Louis R. Chenevert, prezes koncernu UTC którego częścią jest Sikorski Aircraft podsumował kadencję prezesa Pino i zarekomendował Micka Maurera.

"Jeff Pino wykonał nadzwyczajną pracę prowadząc Sikorsky". "Pod jego kierownictwem firma Sikorsky stała się bardziej konkurencyjna, jednocześnie podwajając produkcię, staje się największym na świecie producentem śmigłowców i otworzyła się na nowe rynki zbytu oferując śmigłowiec S-70i czyli międzynarodową wersję kultowego śmigłowca Black Hawk.

"Jestem przekonany, że pod przywództwem Micka, Sikorsky będzie nadal zapewniać niezrównaną wartość dla klientów i akcjonariuszy UTC" Chênevert powiedział. "Mick jest wyjątkowo dobrze przygotowany by zarządzać Sikorsky Aircraft, wykazuje zdolności przywódcze, nawiązuje silne relacje z klientami i posiada gruntowną znajomością branży."

 Wizyta prezesa Maurera w Polsce miała bezpośredni związek z podpisaniem wielkiego kontraktu między PZL Mielec i Sikorski Aircraft. Umowa szacowana na ok. 350 mln dolarów, została podpisana podczas Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego. Na podstawie tej umowy Sikorsky Aircraft może zamówić w PZL Mielec do 250 kabin, tyle samo stożków ogonowych oraz pylonów do helikopterów UH-60M lub HH-60M Medevac Black Hawk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........