Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

I Turniej Rycerski Środowiskowego Domu Samopomocy

W dniu 10 maja 2012 r. Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował na terenie ogrodu siedziby PSOUU Koło w Mielcu, I Turniej Rycerski. Na imprezę zaproszono Dyrekcję zrzeszonych placówek oraz Przewodniczącego Zarządu Koła. Turniej rozpoczęto serdecznym powitaniem gości oraz wszystkich obecnych oraz zapoznaniem ich z krótką charakterystyką epoki Średniowiecza i strojów noszonych w tym czasie przez kobiety i mężczyzn.     
         Po części informacyjnej, nastąpił pokaz mody. Podopieczni ŚDS z dużym wdziękiem pełnili role modelek i modeli. Na rozłożonym chodniku jak na wybiegu, z gracją prezentowali różne stroje z dawno minionej epoki. Wdzięczne uzupełnienie pokazu stanowił taniec pań i pana wzorowany na tańcach średniowiecznych, wykonany przy dźwiękach ówczesnej muzyki.

Mieleccy harcerze odwiedzili Jasną Górę

To już tradycja, że mielecki hufiec wspólnie z harcerzami z całej Polski  każdego roku  przez 3 dni modli się na Jasnej Górze

W piątkowy ranek, 18 maja grupa około 60 osób z Mielca wyjechała do Częstochowy na Ogólnopolską Harcerską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Po drodze harcerze odwiedzili ruiny zamku w Olsztynie. Piątkowy program zawierał Apel Jasnogórski, nabożeństwo drogi światła na Wałach oraz wspólne czuwanie w Bazylice Jasnogórskiej.

Kwiaty nie tylko Vincenta van Gogha - Szkolny Konkurs Plastyczny

Przybliżając dzieciom największych i najbardziej rozpoznawalnych malarzy w historii, w szkole podstawowej nr.13 w Mielcu został przeprowadzony konkurs pod hasłem „Kwiaty nie tylko Vincenta van Gogha”. Uczniowie wykonali 36 prac plastycznych, wśród których nie zabrakło słynnych na cały świat „Słoneczników” van Gogha i Moneta. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Konkurs przeprowadziły panie Kazimiera Pazdro i Lucyna Kostecka.

Sztuka teatralna dla rodziców

Uczniowie klasy IV c szkoły podstawowej nr. 11 w Mielcu podczas wywiadówki zaprezentowali się przed swoimi rodzicami, wystawiając na szkolnej scenie sztukę teatralną pt. "Jaś i Małgosia" opartą na podstawie znanej baśni. Niecodzienna scenografia, dokładnie dobrane rekwizyty, wspaniałe stroje , baśniowa dekoracja - to wszystko sprawiło, iż przez chwilę publiczność poczuła się jak w prawdziwym teatrze. Gromkie brawa jakie uczniowie otrzymali po występie , były potwierdzeniem niezwykłego, prawdziwego kunsztu aktorskiego.

Uczennica II LO w Mielcu na stażu w Parlamencie Europejskim

17 maja II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu odwiedził szczególny gość, europoseł Tomasz Poręba, kandydat do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Rozwoju Regionalnego w Europarlamence. Głównym celem jego wizyty w szkole było wręczenie nagrody laureatce konkursu z języka niemieckiego, Magdalenie Babuli z klasy 2b. Uczennica dzięki wytrwałej pracy i talentowi zapewniła sobie miejsce w nielicznym gronie zdolnych, młodych ludzi, którzy udadzą się na trwający aż miesiąc staż w biurze europosła w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Fundator nagrody, Tomasz Poręba, zobowiązał się pokryć wszelkie koszty związane z podróżą oraz pobytem Magdaleny w Europarlamencie.

Nowa strona kina Galaktyka w Mielcu.

Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną kina "Galaktyka" www.kinogalaktyka.pl i wszystkimi jej możliwościami.  W szczególności zachęcamy do korzystania z opcji rezerwacji biletów online - rezerwację taką należy zrealizować w kasie kina nie później niż 30 minut przed seansem - po tym czasie rezerwacja anuluje się. Jeśli jednak nie lubisz kupować biletów w kasie lub nie masz ochoty stać w kolejce a posiadasz komputer z drukarką lub telefon komórkowy to masz możliwość nabycia biletu online (do każdego biletu z opcją sms doliczana jest opłata transferowa w wysokości 1zł netto).

Ruszyła budowa obwodnicy? (foto)

Jak podaje hej.mielec.pl firma Budimex rozpoczęła prace przygotowawcze przy przyszłym skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Wolności.
Budimex ma budować pierwszy odcinek wschodniej obwodnicy Mielca – od Wolności gdzie ma powstać rondo i parking do drogi powiatowej Mielec – Szydłowiec. Ta część inwestycji ma kosztować 27 milionów złotych.

Firma prowadzi obecnie roboty przygotowawcze.

Wymieniają drzwi

Mielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, a właściwie to zewnętrzna firma z Krakowa wymienia drzwi w blokach na osiedlu Szafera. Teraz są na Chałubińskiego 8.
Stare drewniane zastępowane są nowymi, lekkimi,cichymi, plastikowymi.
Trzech chłopaków pracuje od rana do 19:00 godziny. Bardzo sprawnie im to idzie tylko... Jak na razie dwoje drzwi już założonych  jest uszkodzonych. W jednych jest pogięta blacha a w drugich zbita szyba.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........