Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Rocznicowe emocje Grupy Literackiej Słowo A.D.2012

Wielka rzesza miłośników literatury, wśród nich członkowie władz Powiatu Mieleckiego, władze Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, członkowie Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli na czele z prezes Martą Gdulą – Żukowicz, przybyła 1 września 2012 r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu na spotkanie rocznicowe, działającej od sześciu lat przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu, Grupy Literackiej „Słowo”.

Na dziewięćdziesiątą pierwszą, od czasu powstania we wrześniu 2006 roku, imprezę mieleckiej formacji literackiej przybyli także licznie miłośnicy poezji i piosenki literackiej.

Zderzenie Muzyczne Hortus Musicus

Hortus Musicus, zespół muzyki dawnej działający przy Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu pod okiem Tomasza Nowakowskiego zagrał 6 września na Zderzeniu Muzycznym; spotkaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu w.. muzyce! Spotkanie organizuje SCK i II LO. Inspiracją do zorganizowania festiwalu były wydarzenia muzyczne II Liceum takie jak Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, Wieczorki Muzyczne, działalność chóru szkolnego oraz inne okolicznościowe występy.Dziewczyny wystąpiły w niepełnym składzie ale świetnie dały sobie radę.

Poniżej prezentujemy filmik, na którym wykonują "Pedro y bien te quiero" wspaniałego Juana del Enciny. 

Odpowiedzą za rozbój

Policjanci z Mielca zatrzymali dwóch nieletnich, którzy w poniedziałek po południu zaatakowali 18-letniego mężczyznę, zranili go nożem i żądali wydania telefonu komórkowego. Dzień później 15 i 16-letni napastnicy byli już w rękach Policji. Nieletni dopuścili się jeszcze dwóch podobnych napaści w stosunku do tej samej osoby. Materiały w sprawie zostały przekazane do prokuratury.

Do zdarzenia doszło w Mielcu na ul. Piaskowej, w poniedziałek około godz. 15.

Kradli miedź

Tydzień temu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży miedzianych rurek z firmy na terenie starego miasta. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie trzech sprawców tej kradzieży. 
Jeden z nich, 22-letni mielczanin w maju opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Na początku miesiąca kradł wspólnie z 23-latkiem, a do ostatniej kradzieży dobrali sobie jeszcze 17-letniego kompana.


Black Hawk coraz bardziej polski - mówi Sergei Sikorsky

Firma Sikorsky i PZL Mielec chcą współpracować z możliwie jak największą liczbą rodzimych przedsiębiorstw w ramach strategii "polonizacji" śmigłowca S-70i BlackHawk produkowanego od 2010 roku w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu. Posłuchaj fragmentu ywiadu jakiego udzielił Sergiej Sikorsky, aktualny honorowy ambasador Sikorsky Aircraft Corporation portalowi wnp.pl
Obszerny wywiad opublikowany będzie w październikowym wydaniu magazynu Nowy Przemysł.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........