Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Wszystko jest możliwe

Wielki niedźwiedź nie taki straszny.

Notatka ws. projektu ustawy o nauczaniu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Klub parlamentarny PiS przedstawił projekt ustawy o nauczaniu historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, który "ma powstrzymać destrukcję edukacji historycznej". Projekt ustawy PiS jest odpowiedzią na planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmiany w programach nauczania dotyczącymi lekcji historii, które w znaczący sposób drastycznie ograniczają liczbę godzin nauczania historii w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Przeciwko zmianom w nauczaniu historii proponowanym przez MEN odbywały się protesty w kilku miastach w kraju.

Kobiety zatrzymały nietrzeźwego kierowcę

Kolejny weekend za nami. Niepokoi liczba nietrzeźwych kierujących na naszych drogach. Łącznie policjanci zatrzymali 7 osób, które kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu – najwięcej w sobotę i w niedzielę. Na szczęście tym razem, pijani kierowcy nie byli sprawcami tragicznych wypadków.

Statystyki policyjnie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy.

XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

W czasie wakacyjnego odpoczynku miasto Mielec proponuję Festiwal Muzyczny, międzynarodowy.
Program XV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu obejmuje 8 koncertów zlokalizowanych w różnych częściach miasta.


I Koncert
7 lipca 2012r., g.19.30,
Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu
,"TRECANUM" (Francja)
"Caeli Porta" - Muzyka wieków średnich, wstęp wolny

Walczyli na parkiecie w tanecznej bitwie

W czwartej edycji Bitwy o Parkiet organizowanej w sali kina Sława w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim brało udział dwanaście ekip breakdancowych z całej Polski. Taneczne akrobacje wprawiały publiczność w osłupienie. Były obroty na głowie, łokciach, kolanach...  Impreza odbyła się w sobotę 20 maja. 

O tym, z kim zawodnicy zmierzą się w tanecznym pojedynku, decydowało losowanie. Na parkiet wchodziły dwie trzyosobowe drużyny i każda miała sześć minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Były także pojedynki solistów. Zwycięzców po każdej z bitew wskazywali ręką jurorzy.

Najbardziej męska fura świata

Nic dodać nic ująć. Fura z karoserią z Mielca. Replika Shelby Cobry wykonana przez Kirkham.

Nieoczekiwana „przysługa” dla Mielca?

Trwa, przetarg na dostawę dla armii polskiej 26 śmigłowców o wartości ok. 3 miliardów złotych. O kontrakt ubiegają się – Eurocopter, należąca do grupy AgustaWestland fabryka PZL-Świdnik SA oraz należące do Sikorsky Aircraft PZL Mielec. Dla każdej z  firm zamówienie warte blisko miliard dolarów jest nie lada kąskiem. Tymczasem w świdnickiej fabryce trwają od dłuższego czasu niepokoje. W tamtym tygodniu przed bramą PZL-Świdnik SA odbyła się pikieta zorganizowana przez Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 PZL-Świdnik SA. Kilkudziesięciu związkowców z Sierpnia 80 protestowało przeciwko pracy w weekendy.

Let`s win

Zachęcamy do głosowania na prace uczniów Zespołu Szkół Technicznych uczestniczące w konkursie Let`s win, zorganizowanym w ramach "Tygodnia Języków" na temat Euro 2012.
Głosować można do 17 czerwca - z jednego komputera (z jednego IP) można oddać codziennie po 1 głosie na pracę.
O zwycięstwie decydują internauci.
Oto linki:
http://tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/751 3AI
http://tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/937 1AI
http://tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/767 1AI 

Jubileusz mieleckiej stacji dializ

10 lat temu szpital podjął wielkie wyzwanie

Tłumy gości, którzy nie szczędzili słów szczerego uznania, wspomnienia, podsumowania, podziękowania i plany oraz sympozjum naukowe pełne doskonałych wykładów z dziedziny nefrologii – tak przebiegł sobotni uroczysty jubileusz 10-lecia stacji dializ Szpitala Powiatowego w Mielcu.

- Dziesięć lat temu, gdy uruchamialiśmy stację dializ, poczuliśmy, że nadeszła dla mieleckiego szpitala przełomowa chwila.

Dni osiedla Rzochów

Już 16-tego czerwca rozpoczną się Dni Osiedla Rzochów. Uroczystość odbędzie się z okazji 100-lecia ufundowania figury Matki Bożej oraz 120-lecia powstania OSP w Rzochowie. W programie przewidziane zostało wiele atrakcji i zabaw.  W programie mi.n  jazda samochodami 4x4, rocznice: 100-lecie ufundowania Figury Matki Bożej oraz 120-lecie powstania OSP Rzochów.

Więcej informacji na dołączonym plakacie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........