Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Remonty w gminie Tuszów Narodowy


Przetargi zorganizowane w okresie od 13.09.11 - 27.10.11
1) Remont drogi gminnej Józefów Pluty wygrała firma POLDIM Mielec sp. zo.o. na kwotę 180 856,33 brutto
2) Remont drogi dojazdowej do pól Jaślany - Tuszów Narodowy wygrała firma TRANSJANBUD Jan Trela S.C. kwota udzielonego zamówienia 95 943,69 brutto

Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł.

(koniecznie przeczytaj do końca!)
Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Zatrzymano dwóch mężczyzn z Mielca za posiadanie narkotyków

- Nasi policjanci zatrzymali wczoraj jadącego forda focusa. Jak się okazało pasażer w plecaku miał plastikowy pojemnik z marihuaną. A za siedzeniem kierowcy znaleźliśmy jeszcze worek z tym narkotykiem – mówi podkom. Wiesław Kluk, rzecznik mieleckiej policji.

Mężczyzna zginął w pożarze


Policjanci ustalają okoliczności pożaru samochodu, we wnętrzu którego zginął mężczyzna. Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w Tuszowie Narodowym.

Nie na bruk

Właśnie weszły w życie nowe przepisy. Gminy muszą zapewniać pomieszczenia tymczasowe dla osób eksmitowanych, którym sąd nie przydzielił prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego. Zgodnie z obowiązującymi od 16 listopada przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów gminy są zobligowane do tworzenia zasobu tymczasowych pomieszczeń. Będą je wskazywać osobom, które nie mają prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego, wobec których komornik rozpoczął procedurę opróżnienia lokalu. Umowa najmu tymczasowego pomieszczenia zawierana będzie z dłużnikiem na czas nie dłuższy niż 6 miesięcy.

Co może strażnik

19 listopada 2011 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego – przypomina minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........