Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Koncert Niepodległościowy w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej na scenie Domu Kultury SCK

W sali Samorządowego Centrum Kultury przy Al. Niepodległości w dniu dzisiejszym o 17:00 odbył się koncert
KONCERT NIEPODLEGŁOŚCIOWY w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Franciszka Wyzgi i Chóru II Liceum Ogólnokształcącego m. M. Kopernika w Mielcu. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory M.K. Ogińskiego, I. J. Paderewskiego, W. Kilara, S. Moniuszki, M. Radziwiłła oraz pieśni patriotyczne. Barytonem zaśpiewał Łukasz Lenart a słowem uraczyli nas Elżbieta i Józef Witek.

Święto Niepodległości 11 listopada 2012 r w Mielcu

Jak co roku po mszy w kościele pw św. Mateusza w intencji ojczyzny mielczanie spotykają się przed Pomnikiem Wolności aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Zgodnie z tradycja przeszli kolumną na której czele szła orkiestra z Dobrynina a za nią harcerze z flagą. Nie zabrakło młodzieży i oficjalnych delegacji, zresztą bardzo licznych czy pocztów sztandarowych.
Pod Pomnikiem Wolności młodzież Zespołu Szkół Budowlanych,  przedstawiła montaż słowno – muzyczny. Spotkanie zakończyła defilada sztandarów i  jak zawsze harcerski braterski krąg w parku za Pomnikiem Wolności.

Saga Zmierzch: Przed świtem 2

W tym tygodniu mieleckie kino "Galaktyka" zaprasza na ciąg dalszy przygód Asterixa i Obelixa. W najbliższy wtorek można zobaczyć film w wersji klasycznej, natomiast w sobotę, poniedziałek i środę w formacie trójwymiarowym.
 Na małej sali o godz. 19:00 tym razem poruszający dramat "Wiedźma wojny". Takie kino warto zobaczyć!
Wieczorem, o godz. 19:30 wyświetlimy polski dramat wojenny "Obława" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej - gorąco zapraszamy na film.

Kaczyński szmuglował broń do Gruzji

Dwa lata temu WikiLeaks odtajniła depeszę dotyczącą rozmowy szefa Sztabu Generalnego WP śp. gen. Franciszka Gągora z attache obrony USA.

Rozmowa odbyła się 13 sierpnia 2008r , kilka dni po wybuchu wojny rosyjsko-gruzińskiej.

Gągor mówił wówczas, że Gruzja zwróciła się do Polski z prośbą o wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych GROM i pociski przeciwczołgowe FAGGOT. Wniosek dostarczony został do ówczesnego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.
Notabene to był pierwszy znany dokument, pochodzący z amerykańskich placówek dyplomatycznych w Polsce. W sumie ma ich być 972.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........