Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Artysta - lekarz z Mielca zawojował Bytom

Tomasz Wiatr za pan brat z gwiazdami
Dlaczego gwiazdy? Tak jest praktycznie, ale również dlatego, że to wyzwanie… Steve Jobs, Mick Jagger, Salvador Dali to osoby, których zdjęcia są łatwo dostępne, ale z drugiej strony to też twarze bardzo rozpoznawalne. Portret w ołówku, bo w takim specjalizuje się artysta-lekarz, musi być naprawdę sugestywny. I jest. Prace artysty, który pracuje jako urolog w mieleckim szpitalu, już zostały docenione m.in. przez Muzeum w Żarnowcu, które w zeszłym roku zorganizowało wystawę. Dostrzegła je również radiowa „trójka”, w której można było wysłuchać reportażu na temat osiągnięć Tomasza Wiatra. Teraz twarze znanych aktorów czy artystów można oglądać w Galerii na Poziomie w Bytomiu.

02 WIELKANOCNA KARTKA Z ŻYCZENIAMI                                                                                                       DZISIAJ W WIELKANOCNĄ

                   NIEDZIELĘ

    Heja Mielec z kartką z życzeń 

               Ślę moc uśmiechów z uściskami
                Święconka niech dobra będzie
                By ludzie Was kochali zawsze i wszędzie

Wielka Sobota w Mieleckich kościołach

Wielka Sobota – święto chrześcijańskie, przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia, poprzedzający święto Zmartwychwstania. Należy do Triduum Paschalnego. Obchodzone przez chrześcijan obu tradycji, wschodniej i zachodniej.
W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Kiedyś przed Liturgią Wigilii Paschalnej niszczono ołtarz i budowano nowy, dziś ołtarz zostaje tylko obnażony, a kościoły są sprzątane. Istnieje też zwyczaj odwiedzania symbolicznych Grobów Pańskich w kościołach, a także grobów bliskich osób na cmentarzach.

Fałszywy "wnuczek" z Warszawy zatrzymany

W nocy z wtorku na środę na terenie Pragi Południe w Warszawie policjanci zatrzymali 55-letniego mężczyznę bez stałego zameldowania, który jest poszukiwany przez mielecką policję. Mężczyzna kilka miesięcy temu oszukał dwie mielczanki – pierwszą na kwotę 4 tys. złotych, a drugą na 3 tys. złotych.

Trzecią kobietę próbował oszukać. Miała ona wpłacić przelew pocztowy na kwotę 8 tys. złotych. jednak w porę domyśliła się, że rozmawia z fałszywym wnuczkiem i nie dokonała wpłaty.

Niecodzienne szkolenie

02.04.2012 roku w ZS "Elektryk" odbyło się szkolenie, na najwyższym poziomie wiedzy i fachowości, z zakresu zdobienia paznokci - "Manicure żelowe". Kurs został przeprowadzony przez trenera panią Idę Wojciechowską reprezentującą firmę Allure SPA. Uczestniczki miały możliwość poznania i zastosowania nowoczesnej techniki utwardzania, przedłużania i zdobienia paznokci, modelowania paznokci metodą UVA oraz rytuałów i zabiegów SPA poprawiających kondycję skóry i dłoni.

Wielkanocne święta hodowców drobiu i zwierząt futerkowych.

Gdyby jakiś podróżujący w czasie człowiek lub inny marsjanin zawitał w tych dniach na polską ziemię i zorientował się, że jej mieszkańcy przygotowują się do świąt, to widząc graficzną oprawę tego świętowania, pomyślał by na pewno, że oto do swoich branżowych świąt przygotowują się hodowcy drobiu i zwierząt futerkowych.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........