Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

O Via Carpatia (S19) w Parlamencie Europejskim

2 października 2012 r. po raz pierwszy w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona korytarzowi transportowemu Via Carpatia łączącemu siedem państw Unii Europejskiej (Litwa, Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Grecja).

Puchar gór świętokrzyskich 2012

W dniach 28-30.09.2012 roku w Suchedniowie rozegrany został VII Międzynarodowy Turniej Badmintona o Puchar Gór Świętokrzyskich. Turniej który co roku gromadzi najlepszych zawodników z Polski i zagranicy.
W tegorocznym turnieju wzięła udział rekordowa liczba - ponad 360 zawodników z 50 klubów, w tym z Rosji, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii.

Polskie pieśni patriotyczne - "Pieśń ujdzie cało..."


Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza dorosłych oraz młodzież, do obejrzenia wystawy ilustracji książkowej zatytułowanej "Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne".
Wystawa ma na celu przypomnienie i popularyzację najbardziej znanych pieśni patriotycznych z różnych okresów dziejowych, które z pokolenia na pokolenie podsycały pragnienie wolności, podtrzymywały więzi narodowe, budziły uczucia patriotyczne, oraz piosenek żołnierskich, śpiewanych na co dzień dla urozmaicenia obozowego, okopowego, czy też partyzanckiego życia.

Wyniki castingu "HAKUNA MATATA - CHWYTAJ DZIEŃ"

Wyniki castingu wokalno-aktorskiego
1. Kornelia Trzaska
2. Anna Starzyk
3. Daria Płatnikiewicz
4. Kamila Działo
5. Michał Kasprzak
6. Anita Przybyło
7. Aleksandra Skrzypek
8. Karolina Sołdryk
9. Agnieszka Kania
10. Julia Kożuszna

Wycieczka modelarzy z modelarni "IKAR " na lotnisko

Dzięki uprzejmości firmy szkolącej pilotów FLY POLSKA modelarze z modelarni „IKAR” działającej w SDK wspólnie z instruktorem Panem Zygmuntem Osakiem zwiedzali lotnisko.
To już kolejna taka wycieczka, na którą zostali zaproszeni najmłodsi nasi modelarze, wspólnie z rodzinami. Ładna niedzielna pogoda dodatkowo sprzyjała zwiedzaniu.

Po wakacyjnej przerwie Seniorzy wznowili cotygodniowe spotkania

Od pierwszych dni września, po wakacyjnej przerwie, do swoich cotygodniowych spotkań powrócili Seniorzy z trzech Klubów Seniora działających w SDK. Na powakacyjnych spotkaniach był czas na wspomnienia z wakacji, rozmawiano o planach na właśnie zaczynający się sezon, ale przede wszystkim odbyły się zaległe imieniny klubowiczów. To już bowiem tradycja, że członkowie klubu świętują w swoim gronie imieniny i inne jubileusze.

Rusza budowa mostu na Wiśle w Połańcu

W Połańcu została podpisana umowa na budowę mostu na Wiśle z rozbudową drogi wojewódzkiej 764 i połączeniem z drogą wojewódzką 875. W spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Jarubas, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, Kazimierz Kotowski i Jan Maćkowiak oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Podkarpackiego, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie i Przedsiębiorstwa Robót Mostowych „Mosty-Łódź S.A.”.

Co nowego w przetargu na śmigłowce

Śmigłowcowy kontrakt stulecia obejmuje 70 śmigłowców w czterech wersjach: transportowa, ratownicza morska (6 sztuk), zwalczania okrętów podwodnych (6 sztuk), ratownicza lądowa (ok. 10 sztuk). Pierwsze dostawy maszyn  nastąpią w 2014 roku - mówił premier Donald Tusk 


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........