Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

Co nowego w przetargu na śmigłowce

Śmigłowcowy kontrakt stulecia obejmuje 70 śmigłowców w czterech wersjach: transportowa, ratownicza morska (6 sztuk), zwalczania okrętów podwodnych (6 sztuk), ratownicza lądowa (ok. 10 sztuk). Pierwsze dostawy maszyn  nastąpią w 2014 roku - mówił premier Donald Tusk 
podczas podsumowania ćwiczeń Anakonda 2012 na poligonie w Drawsku Pomorskim. Realizacja całego zamówienia planowana jest na rok 2022. Jak powiedział MON Tomasz Siemoniak – to jeden z większych tego typu kontraktów na świecie. Podpisanie umowy przewidywane jest na 2013 rok (pojawiła się wcześniej data graniczna maj 2013). Nie podjęto jeszcze decyzji, czy będzie to jedna platforma czy więcej (główny problem to decyzja w sprawie maszyny ZOP). Wiceminister Waldemar Skrzypczak dodał jednak, że rozważany jest zakup u jednego producenta.
Minister Skrzypczak wskazał nawet zakład, który miałby zająć się serwisowaniem i remontem śmigłowców w Polsce - wskazał jedynie na WZL -1 z Łodzi. Również zaznaczył, że chodzi o oparcie przynajmniej części produkcji w Polsce, nie tylko na zasadzie montażu.
MON zapowiedział również oddzielne przetargi na śmigłowce dla VIP oraz na maszyny szturmowe (następców Mi-24 wojsko ma poszukiwać po 2018 roku - gen. Cieniuch). Nie podano szacunkowej kwoty jaką MON planuje na program śmigłowcowy. Minister ON Tomasz Siemoniak tłumaczył brak szacunków, chęcią by nie wskazywać dla potencjalnych oferentów punktów odniesienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim napiszesz przeczytaj regulamin

Komentarze są moderowaneRozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........