Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia Blog do wynajęcia kontakt

"Żyjemy w nienormalnym kraju"7 lutego 2012 r. Janusz Korwin-Mikke będzie w Mielcu. Spotkanie odbędzie się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu, ul Kościuszki 10, 07 lutego 2012, o godz. 16:30.

Temat wykładu: \"Europa w obliczu kryzysu\"


Strona na Facebooku

Uczniowska debata o wolontariacie


„Wolontariat dla tych, którzy pomagają, czy dla tych, którym pomagamy?” – tak brzmiało główne hasło debaty, którą zorganizowali członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROEKONOMIK”, działającego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki, w ramach drugiego etapu IX edycji programu „Moja szkoła w Unii Europejskiej - Powrót do szkoły”. Debata odbyła się 23 stycznia w auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu.

Bal karnawałowy dla dzieci

20 stycznia 2012r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci. Do tańca zapraszała Królowa Zima i niesforny, ale sympatyczny Renifer Rudolf.
Dzieci przebrane za różne postacie z bajek chętnie brały udział w zabawach, konkursach i tańcach animacyjnych. Odbyły podróż do Świata Fantazji, a w nim odwiedziły Krainę Zabawek, Krainę Szalonego Tańca, Krainę Kapeluszy, Krainę Marzeń i Krainę Królowej Zimy.

Międzyszkolny Turniej o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego w Halowej Piłce Nożnej

17 stycznia 2012 roku w mieleckiej Sali MOSiR odbył się Międzyszkolny Turniej o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego w Halowej Piłce Nożnej. Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej. W konkursie wzięli udział uczniowie z dziewięciu ponadgimnazjalnych szkół powiatu mieleckiego.

Nowe eksponaty w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę eksponatów, jakie wzbogaciły zbiory w ciągu kilku ostatnich lat. Wśród przedmiotów znajdują się niezwykłe dokumenty, przedmioty użytku codziennego oraz stroje.

Na wystawę „Nasze nowe zbiory. Nabytki Muzeum Regionalnego w XXI wieku" składają się przedmioty, które wielu z nas mogło oglądać jeszcze niedawno w mieszkaniach naszych babci i dziadków. To choćby obuwie i nakrycia głowy z początku i połowy minionego wieku. Są również wózki dla dzieci.

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w urzędzie miasta Mielec

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy spotkali się w piątek, 27 stycznia, z pracownikami mieleckiego magistratu. Mieli okazje do zapoznania się z zasadami funkcjonowania urzędu. Obejrzeli także film promocyjny miasta „Od wschodu do zachodu słońca”.

Senator RP W. Ortyl spotkał się ze studentami Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu

W piątek 27 stycznia 2012 roku o godzinie 16:00 Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Władysław Ortyl spotkał się ze studentami Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu.

Tematem spotkania był: „Rozwój regionalny i fundusze europejskie szansą rozwoju Polski Wschodniej”".

Organizatorem wykładu był dr Wacław Nelec rektor Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu oraz profesor zw. dr hab. Andrzej Prusek. W konferencji udział wzięło około 70 osób, a wśród nich studenci oraz reprezentanci świata nauki.

Senator RP omówił cel główny programu jakim jest przyspieszenie tempa rozwoju społeczno- gospodarczego Polski Wschodniej. Następnie wyjaśnił obszary wsparcia oraz przedstawił instrumenty polityki regionalnej w ramach poszczególnych programów operacyjnych realizowanych dla rozwoju społeczno-gospodarczego pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wniosek o referendum w sprawie ACTA

„Złożyliśmy wniosek do Marszałek Sejmu o rozpisanie referendum ws. porozumienia ACTA” - poinformował Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS.

„To jest sprawa, która zasługuje na potraktowanie w ten sposób” - uważa Jarosław Kaczyński, przypominając, że podpisanie umowy doprowadziło do poważnego konfliktu społecznego „między władzą a tą częścią społeczeństwa, której zależy na wolności w Internecie”. Zdaniem Prezesa PiS na wolności w Internecie nie zależy dziś establishmentowi.

Szpital w Mielcu jest do tył

Dyrektor Leszek Kołacz przedstawił Zarządowi Powiatu informację o finansach mieleckiego szpitala. Według przekazanego sprawozdania za trzeci kwartał ubiegłego roku placówka ma ponad 3,5 miliona złotych strat.

Co dalej z drogą na Łuże?

Starostwo Powiatowe w Mielcu wstrzymało działania zmierzające do budowy drogi dojazdowej na osiedle Łuże.
Powiat nie dogadał się z prezydentem Januszem Chodorowskim w sprawie finansowania inwestycji.

ACTA nielegalne?

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE* - informuje EuropeanVoice.


Rozkłady jazdy komunikacji prywatnej BUS.....Sprawdź szczegóły..........